Operacija Mandala - Ganesh & Hashbery, 400w indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Hm, prilikom zadnjeg obilaska vidio sam da hedovi i dalje rastu pa je berba odložena. Zadnje podešavanje ventilatora je donijelo normalniju klimu(30-40%vlažnosti) pa je to izgleda pogodovalo rastu novih pistila. Djeluje kao da su cvjetovi ponovo buknuli i krenuli da se debljaju. Zbog prejake ventilacije stalno je dolazilo do isušivanja biljki i većina pistila je bila smeđa. Izgledalo je kao da se berba bliži kraju a prošao Mandalin tajmingo od 60 dana. Da li je moguće ovoliko produženje cvjetanja? Svi savjeti i komentari su dobrodošli. Gnojene su sa FloraNova Bloom, pola doze, prije 2 sedmice.
Jedna biljka je zrelija od druge ali dvije sam posadio u saksiju direktno sa desetak dana zakašnjenja pa je to vjerovatno uzrok. Nakon presađivanja ne sjećam se više koja je koja. Više pažnje mi skreće razlika u boji lišća. Jedna biljka je tamnozelena i čak ni prilikom isušivanja nije dolazilo do žutila listova za razliku od druge.

Prvi dan slikanja su bile žedne:




Sutradan(77 dan cvjetanja)




Glavni hedovi i novi pistili

 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Tomas, imaš dobar fotić - treba ti oštrine da možeš bolje vidjeti kakve boje su trihomi no evo ja vidim da su trihomi već postali jantarni/smeđi. Ne bi pogriješio da ih pobereš danas, ali biljke su ti dosta zelene što znači da u zemlji ima još dosta zaostalog dušika što znači da nisi napravio dobro ispiranje. Zato biljka i dalje raste i dalje nastaju novi pistili... Po meni spremne su biljke za berbu ali su dosta zelene i dim bi ti mogao biti dosta zelen u početku dok ne odradiš dobar curing.... Kad su zrele onda promijene miris, miris treba postati onak kak da velim "zaokružen".
peace
boz :sun2:
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Bozga, nisam ih uopšte radio fluš. Gnojene su 3 puta u toku cvetanja sa pola doze FlorNova Bloom i vođen Mandalinim upustvima nisam razmišljao o ispiranju. Đubrene su prije 3 sedmice i vjerovatno još imaju hrane jer su posude od 25l.
Što mi je činiti? Žetva bez daljnih čekanja ili pustiti još da se debljaju?
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Odlučio sam se za berbu i već je dvije nedelje kako se cvijeće suši. Za sušenje sam napravio sam ram od tankih letvi i preko toga razapeo mrežu za komarce. Dva najveća heda sa vrha su okačeni da vise. Prostorija je u mraku sa provjetravanjem.
Nešto od berbe sam probavao ali za prave utiske je potrebno još vremena. Nakon odležavanja u teglama obećavam report.
Žao mi je što nisam mogao biti aktivniji u dnevniku ali takve su trenutne životne okolnosti. Mnoge probleme sam riješio pomoću savjeta ljudi sa foruma. Došao sam prvi put do svoje vutre i moram priznati da je zaista lijep momenat. Ostaje još ovaj period odležavanja koji ne najavljuje velike stresove i sve bi trebalo biti spremno za ljeto i putovanja.
Sam uzgoj je bio praćen sitnijim problemima i stalnim cimanjem na rješavanju istih. Zbog odsustva i specifičnih stresnih situacija(iznajmljenj stan) prilično sam iscrpljen na kraju ali vjerujem da bi u drugoj turi sve išlo lakše. Oprema je uštimovana i radi stabilno. Nedostaje jedino digitalni Ph metar za koji mi je žao što nisam kupio na početku. Sada sam iscrpljenih finansija i sve nabavke su odložene za bolja vremena.
Hvala svima na podršci.
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Pozdrav društvu sa foruma.:sun2:

Evo poslije dugo vremena da se javim sa zadnjim utiscima kako bi se ovaj dnevnik priveo kraju. Sva berba je ispušena tokom ljeta i bilo je veselo. Kako je ovo prvi grow bio sam zadovoljan i mada nisam mjerio mislim da je bilo oko 50g po stabljici. Šteta što su bile 2 biljeke.
Tokom growa bilo je raznih problema koji su opisani u dnevniku. Ponajviše sa pH vode i sistemom za zaljevanje koji nije funkcionisao kako sam predviđao. U kanisteru za zaljevanje je rasla pH u toku sedmice od stajanja. Koristio sam običnu česmovaču i vinsko sirće za spuštanje pH. Nije bilo vremena da se dovoljno posvetim ovom problemu. Probaću sa pH minusom umjesto sirćeta i vidjeti da li je tako stabilnija vrijednost. Ostalo je da se proba sa nekim unutrašnjim filterom i aktivnim ugljenom mada ne znam kolika je vrijednost pH vode nakon prolaska kroz aktivni ugljen?
To su neka pitanja koja su ostala vezano za automatizaciju sistema a ko je stalno sa biljkama vjerujem da neće imati problema sa Mandalom. Hašberi je lošije klijao od Ganeša koji je imao 100% klijavosti od 10 sjemenki.

Dejstvo Ganeša
Nisam probavao vutru po šopovima da bi mogao dati neka poređenja ali kao neko ko puši deceniju skoro svakodnevno osjetio sam bitnu razliku od onoga što dolazi sa ulice. Prva stvar je miris, neki citrusi poput parfema, nigdje onog smrada i gorčine. Lako se puši bez grebanja u grlu. Smotao sam jedan komad u malu Smoking crnu rizlu i to je bilo dovoljno za naredna 3 sata čistog vozanja. Imao sam pauzu od sedmicu dana prije probe pa me je jače radilo ali to je onaj pravi utisak.
Ganeš definitivno vozi na gore u glavu, dobra mentalna stimulacija. Podsticajno i krajnje motivišuće dejstvo.

Pozdrav svima koji su pomagali da se ova operacija privede kraju i zahvalnost forumu na postojanju ovakvog mjesta.
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Drago mi je da si uživo u plodovima svog truda!
Al samo da ti napomenem da se za spuštanje ne koristi vinski sirče.Nije baš da nam ga draga biljka rado prima.Ako se več koristi sirče onda je to jabučno sirče.Šta se tiče Ph neče ti koristit nikakav ugljični filter ni ništa drugo.Ph jednostavno treba jednom dnevno koregirat ručno ili kupit punpicu i konp za dodavanje prihrane u vodu.Drugog rhješenja nema!
Ljep pozdrav!!
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
mr.dr.Smok je napisao(la):
Drago mi je da si uživo u plodovima svog truda!
Al samo da ti napomenem da se za spuštanje ne koristi vinski sirče.Nije baš da nam ga draga biljka rado prima.Ako se več koristi sirče onda je to jabučno sirče.Šta se tiče Ph neče ti koristit nikakav ugljični filter ni ništa drugo.Ph jednostavno treba jednom dnevno koregirat ručno ili kupit punpicu i konp za dodavanje prihrane u vodu.Drugog rhješenja nema!
Ljep pozdrav!!
Hvala ti na pomoći tokom growa, neki savjeti su dosta pomogli. To da ne valja vinsko sirće nisam znao.
I dalje mozgam oko tog rješenja za zaljevanje. Saksije su velike(mislim da su oko 30l) ali sam imao isušivanje u toku 7 dana ako se ne zalijeva. U boksu su bile 2 biljke i jaka ventilacija pa je vjerovatno do toga niža vlažnost. Sa 5 saksija bi trebalo biti stabilnije. Potrebno mi je da biljke izdrže 5-7 bez mog prisustva.
Razmišljao sam o nekom akvarijumskom unutrašnjem filteru sa ubacivanjem vazduha da vrti vodu u kanisteru poput Atman At-F200(oko 7e). Aktivni ugalj zavisno od kvaliteta sadrži pepeo a to bi uticalo na povišenje pH kako pročitah ovde na forumu dok neki proizvođači ugljena navode:
MatrixCarbon™ ima veoma nisku količinu pepela, i ima minimalan uticaj na Ph vode.Ako ga stavimo u destilovanu vodu Ph neće porasti iznad 7.0. Svaki ugalj ima u sebi fosfate a MatrixCarbon, među svim testiranim brendovima ima najmanju količinu fosfata koji se otpuste u vodu.
 

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Za kraj evo nekih opštih utisaka koje sam stekao tokom prvog uzgoja.

Boks
Ako niste uslovljeni nekom tačno određenom dimenzijom preračunajte veličinu saksija koje planirate koristiti i na osnovu toga planirajte širinu i dužinu. U mom slučaju na prostor 90-120cm lijepo staje 12 četvrtastih saksija 28cm od 8l. Za cvjetanje sam koristio okrugle saksije (mislim da su od 25l a za dimenzije nisam siguran da li su 36 ili 38cm) jer druge tada nisam bio u prilici da kupim. Zbog okruglog oblika staje 5 saksija u prostor. U slučaju kvadratnih stalo bi 6 kom. bez problema.
Oko broja biljki treba se voditi sopstvenim potrebama pušenja ali i problemom logistike. Ne može se prebaciti 125l zemlje biciklom. Takođe veći broj biljki zahtijeva više posla ako se želi pedantno raditi jer vjerujte ni pranje 12 saksija nije stvar koja se uradi za 5 min a kamoli ostalo. Kako je ovo hobi u kojem je čovjek većinom oslonjen samo na sebe dobro odmjerite želje i mogućnosti.

Digitalni pH metar za vodu je zlata vrijedna stvar na šta u početku nisam obratio pažnju. Uštedjećete dosta vremena i živaca i usput svesti greške sa vodom na minimum. U Srbiji su slolidni metri, poput Hanna i Milwaukee preskupi u odnosu na cijene u EU i najbolje je naručiti preko neta.(40-60e+poštarina). Ovo je prva stvar koju planiram nabaviti kad budem u prilici sa novcem. Do tada spor i neprecizan posao će raditi akvaristički testeri ali i sa njima je moguće držati stvari pod kontrolom.

Ganeš je sorta koja vozi high i kreativno, što sam i tražio, i sa te strane je izbor bio sretan s obzirom da nemam nikakvog iskustva sa firmiranim sortama.

Sve u svemu dobio sam ono što sam želio, doduše u manjoj količini od potrebne zbog hermija i početničkih greški. Hvala svima koji su pomogli i vutra.org što postoji.

Pozdrav do sljedećeg uzgoja i molim urednike da dnevnik prebace u završene.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

tomas

Aktivan Član
05.12.2010
65
20
0
45
Zamolio bih ponovo urednike da ovaj dnevnik prebace u završene. Nisam do sada obraćao pažnju ali vidim da i dalje stoji u ovom podforumu.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ja bi bio jako sretan da je ovo jedini takav dnevnik. Hrpa je dnenika koji su zatrpani i baceni u zaborav a hrpa ljudi medju kojima sam i ja bi mogli iz njih dosta nauciti...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.