Operacija metastaze na mozgu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Majka mi je imala operaciju na mozgu ( uklonjen joj je tumor na mozgu ) bile su tu neke komplikacije ali sada je na kucnom lecenju, i dalje ima rak uklonjena je samo ta metastaza. Nabavio sam ovo nase "suncokretovo" ulje :D Ne znam kada da pocnem da joj dajem, jer i dalje je izuzetno rovita od operacije, jedva moze celu recenicu da zavrsi, jel zna neko ovde kada bi bilo bezbedno da krenem da joj dajem jednom dnevno?
Kod kuce je nekih nedelju dana, operacija je bila 23 januara.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Prvo isprobaj ulje vidi kako i koliko djeluje da bi uopce mogao odrediti koliku dozu bi joj dao...neznam kakvo ulje imas ali njoj je sad potreban odmor i ako si uspio nabaviti ulje koje opusta i uspavljuje onda ce joj sigurno pomoci u ubrzavanju oporavka...ja bi isao sa uljem odmah ali obavezno prvo istestiraj ulje na sebi da znas kako djeluje da bi znao kako ce joj biti kad joj pocnes davati....napominjem ulje mora opustat i uspavat ako je kontra od toga(nesanica i konstatni filmovi) onda nije za nju....sretno i oprezno sa doziranjem
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Teško ti je prijatelju bilo šta sugerirat.
Morat češ sam da procijeniš u kojem stanju ti je mama i kad češ da započneš sa terapijom.
A i trebao bi sam da probaš to ulje da vidiš šta može i kako če da djeluje.Pa po tome da procijenjuješ dozu i kad češ mami da daš.Odnosno kad procijeniš da bi mogao da započinješ sa terapijom.
U svakom slučaju držim ti fige i želim sve najbolje u oporavku tvoje mame.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Mario ti je već sve odgovorio. Prvo sam probaj, da znaš kakav rad ima i koliko je
jako. Onda daj majci. Idi na početku sa manjima dozama onda Laganini jacaj.
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Ljudi imam jos jedno pitanje, majka mi je bila kod kuce i davao sam joj dozu pola zrna pirinca kanabisovog ulja, imala je jutros snimak magnetne rezonance i nadjene su joj 3 metastaze na mozgu, da li bi mogao da joj dupliram dozu ? Ulje sam nabavio iz slovenije preko jedng doktora provereno je, ima 60% THC-a.
 
Poslednja izmena:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nemoj duplirati doze idi postepeno sa povecavanjem barem prvih par tjedana da se navikne i da shvati sve dobrobiti koje joj donosi ulje pa onda joj pojasni kako to sve funkcionira i pusti nju da si povecava jer ako joj dupliras dozu i bude joj previse dozivjet ce neugodno iskustvo i moze dobiti strah od ulja a to nikako nezelis....strpljen spasen tako kod mene znaju reci a za ovo definitivno vazi ta izreka...sretno dalje i slobodno pitaj sta god da te zanima
 
01.04.2015
3
0
1
50
Pozdrav svima,

Nisam sigurna da li sam odabrala pravo mjesto za svoje pitanje ali svakako se tice kanabis ulja i meta na mozgu.
Naime,moja mama je imala primarni karcinom na dojci koji se prosirio na jetru.
Prosla je kroz par ciklusa kemo i sve se bilo iscistilo u periodu od jedene godine.Onda je samo odjednom bez najave dobila cudan osjecaj u glavi, i od tog trena krecu pretrage koje dovode do teskog neoperabilnog karcinoma na mozgu.
Moja mama zivi i lijeci se u Sarajevu.
Ja zivim u inostranstvu te sa nekim informacijama uopste ne raspolazem..Kao npr koji oblik karcinoma..Ali nam je jasno stavljeno do znanja da joj nema pomoci!:(..Elem, prosla je ona i par zracenja i onda sam ja krenula sa istrazivanjem o kanabis ulju.

Vrlo je tesko kod nas doci do tih svih info a posebno doci do pravog ulja..Sa par strana smo nabavljali ali svaki put je prestajala iznova koristiti ulje jer smo gubili izvor odakle smo nabavljali.
To je frustrirajuce pogotovo!!
Elem, ja sam prosli mjesec bila u posjeti, otisla u Beograd i donijela ulje sa izuzetno visokim procentom THC-a.Covjek mi je ostavio lijep dojam i zelim da vjerujem da je tako ko sto je rekao!

Uglavnom, nacin na koji je on rekao da ga koristimo je drugacije od Rick Simpson protocol-a..
On kaze da spricu uvjek prvo stavim u toplu vodu( gdje ono postane tecno) i onda ga stavim u kasicicu..Dajemo joj trenutno 4x 4kapi i,prema ovom covjeku, tako nastavljamo do kraja.

Ona je generalno bila u losem stanju kad smo ga poceli koristiti.Izgubila je govor, ne znam koiko je pri sebi jer je konstantno 'high' pa i to uzimam u obzir. Ali od 4 dana odjednom ju je podiglo! Pocela je hodati, naravno uz nasu pomoc ali to je bilo nevjerovatno.Pa je opet nakon par dana oborilo na stalno spavanje i povracanje.
Proslo je tacno 38 dana kako konzumira ulje..Prije 10 dana je pocela pomalo da prica, da se sama podize, onako, sve ukupno ka boljem.
Ali je evo danas peti dan kako samo spava!! Znaci bukvalno je nemozemo probuditi..Samo odmahne rukom..Popije tu i tamo vode i sl i natjeraju je da uzme smoothie cisto radi energije..Ona je ok! Pritisak 130/80, disanje ok..spava ko beba...Ali se ne budi! Kao sto sam vec spomenula, bilo je ovih situacija i prije ali cini mi se da je ono najduzi period spavanja do sad.
Ona nije pokretna, napominjem, dakle opcije dizanja da prohoda, tuskiranje i sl nije izvodljivo.

Zanima me da li iko ima slicna iskustva..Bilo koja informacija ili savjet je vise nego dobrodosao!
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Proslo je tacno 38 dana kako konzumira ulje..Prije 10 dana je pocela pomalo da prica, da se sama podize, onako, sve ukupno ka boljem.
Ali je evo danas peti dan kako samo spava!! Znaci bukvalno je nemozemo probuditi..Samo odmahne rukom..Popije tu i tamo vode i sl i natjeraju je da uzme smoothie cisto radi energije..Ona je ok! Pritisak 130/80, disanje ok..spava ko beba...Ali se ne budi! Kao sto sam vec spomenula, bilo je ovih situacija i prije ali cini mi se da je ono najduzi period spavanja do sad.

Poznam jednu osobu koja je isto bila u krevetu cijelo vrijeme, i on je stalno knjavao.
Po nekom sjećanju kad sam bio po Simpsonovoj shemi, imao sam period kad su me svaki dan budili na ručak.
Rest and sleep are part of the healing process.
Držim fige:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Spavanje joj sigurno nemoze skoditi jos samo kad bi uspijela malo jesti to bi bilo odlicno...e sad zasto je opet dosao period kad samo spava to moze biti puno stvari od doziranja koje pomocu kapi i nije najpreciznije pa lako se da veca doza koja ju opet uspava dok se neprivikne ili mozda imate ulje od vise vrsta pa ste sad promijenili spricu i dobili drugaciji ucinak na koji se treba jos da privikne ili joj je jednostavno dosao takav period itd...uglavnom ako joj nije lose u smislu da povraca i ima strahove vec je opustena i spava to znaci da ste na dobrom putu i da terapiju i ulje funkcioniraju kako treba...pozz i nadam se dobrim vijestima slijedece javljanje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and PowerSeed
01.04.2015
3
0
1
50
Ja bih bila presretna da to sve sto ste spomenuli je i kod mame slucaj-ali izgleda da ipak nije!:(..Od juce je disanje postalo tesko, skoro da uopste ne moze da guta i nikako se ne budi..Pa smo sinoc i jutros dozu preskocili .Jutros je imala 39C temp! :((..Hitna je jutros dolazila i kazu da je otkazivanje mozga pocelo...i da moze otici svaki tren! Ja nikako ne mogu da vjerujem da ulje nije pomoglo! Ali eto na zalost, ipak izgleda mi nismo te srece!
Hvala na odgovorima u svakom slucaju..
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nazalost nisu dobre vijesti ali nada umire zadnja jer dok god dise nije se predala a ovi iz hitne znajuci za dijagnozu to im je jedino sto mogu reci...drzite mi se
 
01.04.2015
3
0
1
50
Interesantno je to da kad dodje to ovakve dijagnoze svi ISTO, identicno, odvratno reaguju! I od toga mi se povraca! Unaprijed otpisu takve pacijente i uopste nece da trose vrijeme na njih. Strasno!

Ali mamino stanje je zaista lose! Nekako se vidi da polako izdise..Ja bi svim srcem zelila da sam u krivu i da se ona samo probudi iz ove kome i krene na bolje..Ali ona je samo malo oci otvorila i tako ih nekako sad stalno drzi..Nimalo lijep prizor!
Mi i dalje nastavljamo sa davanjem ulja a ostalo je u Bozijim rukama!
Hvala na podrsci x