Operacija/uklanjanje lijevog plucnog krila - kada se moze poceti sa upotrebom ulja?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
25.12.2015
12
35
13
Koliko brzo nakon operacije uklanjanja lijevog plucnog krila se moze poceti sa upotrebom ulja?
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Moram da se oglasim, i da se ne složim sa uvaženim mentorom . Operacije tog tipa imaju široku lepezu dejstava na organizam, a u vidu raznih neprijatnih nuspojava. Jedna od njih je subjektivni osjećaj pacijenta da slabije diše, ili da se grublje izrazim, da se guši ! Takođe, vrlo česta nuspojava je poremećaj srčanog ritma, te upadanje u apsolutu. Mogući su i srčani preskoci, tipa WES ili SWES, i to u većem broju. Thc ubrzava srčanu frekfencu, te može da izaziva i određene poremećaje ritma. Sa svim izrečenim u vezi, mislim da ulje u prvoj fazi može samo da odmogne. Ti se @Avalon prvo oporavi, uspostavi miran san... prenebregni fizičke posledice takve operacije, pa onda počni sa uljem. Kada je to, ti ćeš najbolje znati :) Prati svoje stanje, i kada se osjetiš dovoljno oporavljeno, kreni !!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avalon

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ulje je lijek koji ima stotinu razlicith primjena i na puno nacina pomaze u pono stanja ali je toliko razlicitih ulja da je vrlo tesko odgovoriti dali bi bilo pametno krenuti kozumirati ili ne....kroz moje dosadasnje iskustvo u takvom stadiju bi bilo pomagajuce uzimati male doze cisto da se pacijent opusti i da mu ublazi bolove i poboljsa san a kad se oporavi od same operacije onda se moze krenuti sa nekim ozbiljnijim dozama u cilju provodjenja neke terapije
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avalon and L0oD

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
U načelu se slažem sa tobom Mario, posebno u dijelu da je mnogo vrsta ulja, pa i ne znamo kako i na koji način djeluje. Čitali smo o nekim strašnim iskustvima kod korišćenja ulja, posebno kada je prvi put. Ubrzan srčani ritam, preznojavanje, mučnina... itd itd. Ovakvi simptomi su često, izvjesna nuspojava, nakon intervencija kojoj je bio Avalon podvrgnut. Mislim da bi se onda stanje samo moglo iskomplikovati, te da se takav pacijent izlaže nepotrebnom iznurivanju, i strahu. Ne trči se odmah kad se noga izvadi iz gipsa, već prvo ide fizikalna terapija :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Judita and Avalon

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Počneš sa malim dozama/obavezno/, onda nema nikakvih nuspojava. Trebaš i dobre hibride izabrati za ljecenje. Sve ostalo so strah i velike oči.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Kao sto si napisao citali ste o nekim strasnim iskustvoma sa uljem i zato bi bilo lijepo da nastavite i dalje citati i povremeno nesto isprobate od teorija sto ste procitali prije nego nekome krente dijeliti savijete...sto se tice strasnih stvari prozivio sam ih sve faze sa svojom mamom, zenom i na kraju na vlastitoj kozi i tu mogu toliko toga pisat al to je tesko objasnit...sve se svodi na od cega je ulje napravljeno i kako osoba koja ga planira kozumirat gleda na to ulje....dali ga gleda kao lijek ili mu je jos uvijek u podsvijesti droga koja ga mozda moze iziljeciti;)
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
nekim strasnim iskustvoma sa uljem i zato bi bilo lijepo da nastavite i dalje citati i povremeno nesto isprobate od teorija sto ste procitali prije nego nekome krente dijeliti savijete
Ja sam ljekar Mario... mislim da sam se dovoljno načitao, i mislim da imam pravo da s vremena na vrijeme dam poneki savjet ;) A suština mog savjeta je da se pacijent prvo oporavi. Barem malo, recimo nekih 20-30 dana... Negativne nuspojave koje sam mu pobrojao su plod iskustva, više tuđeg nego mojeg... ali sam dosta čitao, i dosta vidio tokom dežurstava. A i komšija je imao iste probleme, pa sam i tu dosta toga vidio... U problematiku sa uljem ne ulazim, ima pametnijih od mene ovdje po tom pitanju :) Ja sam rekao
prenebregni fizičke posledice takve operacije, pa onda počni sa uljem. Kada je to, ti ćeš najbolje znati :) Prati svoje stanje, i kada se osjetiš dovoljno oporavljeno, kreni !
Ostajem pri ovome ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ja u to nevjerujem, klasične doktorske opaske. Od mog poznanika stari čim je otpušten iz bolnice nakon odstranjivanja dijela plućnog krila je počeo sa 1/3 doze i nikakvih problema, za par dana je počeo pojačavat i sve pet. Da ne poznam ljude nebi riječ rekao, ti simptomi su faktički mogući i to možda kod pune doze, ali ako se počne umjereno, nema šansone, jbg. škola te uči jedno a u praksi je drugo. To što si se nagledao takvih, vjerujem, ali sumnjam baš da si se nagledao s takvim problemom i još da su koristili ulje poslje operacije. Nemoj me i ti sad razočarati ko da su te podmazali farmaceuti. Pa bilo koja tableta ima duplo, ma ne duplo nego trostruko dužu listu nuspojava, pa ih dobiješ svih boja i raspored kad koju moraš popit poslje takvih zahvata. Mislim o čem tu imamo pričati više.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Zao mi, u nekim stvarima uvazavam ljekare a u nekima ne. To je mene život naučio.
Male doze na početku puno koriste i kod takve operacije treba počet stvarno malim dozama. Nema nijedne negativne nuspojave. Nijedne, jedino naglašavam male doze.
 

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
Ovo je sad preraslo u temu prepucavanja da ili ne pa ajd da i ja nastavim.Paranoja man...strasne posljedice konzumiranja ulja???Najstrasnije je sto se moze desit jest da ti bude mucno u mjeri da odes povracat,ili vrtoglavica.To sto ulje ubrzava rad srca je istina ali isto tako ujedno i smanjuje tlak.I nista od navednog ne steti za pluca.Jedno je citanje a jedno je iskustvo!
Rick kaze ovako,prilikom uzimanja ulja treba kreniti sa laganim dozama,te se opustati lezat u krevetu,bas zbog gore navedenih simptoma koji nisu cesti ukoliko pacijent pogrijesi sa dozom.
Covjek kojem je odstranjeno jedno plucno krilo i zeli krenit sa uzimajem ulja vjerovatno nece pojest dozu pa ic van trcat,tako da mucnina vrtoglavica sve pada u vodu.
Ulje ce pomoc respiratornom sustavu da se obnovi,zaljecenje rane,smanjena bol,smanjeno kasljanje,izbacivanje nakupljene sluzi.Moci ce spavat i jest kako treba.
Nikad nitko nije umro od konoplje pa sumnjam de ce on bit prvi.
Avalon napravi ovako!
Ukoliko zelis ulje,ne uzmiaj gotov proizvod nigjde,jer ce te neko oderat za 500e a mozes dobit svasta.Tebi ne trebaju sativ u ulju jer mi covjek mogo i zatripat,a i moglo bi mu biti neugodno.
Ako imas novca kupi negdje 100 grama indike ako si pusac zapali pomirisi pogledaj ako se kuzis.I sam si skuvaj ulje,metode su toliko objasnjene da nemozes pogrijesit. Ako zelis riskirat sa kupovinom ulja ja tu nista ne mogu vec ti pozelit srecu da ces dobit pravu stvar.

Isto tako imam kolegu koji radi za jednu farmaciju,tj.propagira ljekove i njegov otac je imo kancer gdje su mu uklonili dio pluca.Meduti iso je na kemo oslabio je,marker su divljali,i ja sam mu skuvo 8 sprica ulja.
NJegov sin mu je dao vitamine,izmisljo sa kojekavim kao nestetnim ljekovima ali ocu sve gore.Pio je ne znam ni sam kakve sve vragove dobio strasnu gonoreju i jos neke nuspojave.
Kad je krenio pit ulje,odma je gruno gram ulja iako sam mu reko da to ne napravi,covjek je za 20min oso u krevet i spavo 2 dana.Kad se usto uzo je sve te ljekove i vitamine i istreso u wc skoljku,i reko da sam mu sa tim jednim gramom ulja pomogo vise nego sto mu je sin sa 5mjeseci koji proizvodi ljekove.Covjek vise nema kancer,markeri su normalni,a njegov si je krenio growat da starom kuva ulje kad mu nestane.Stari nabacio 11kila eno ga trci a ima preko 70 god i fali mu dio pluca.

Avalone ili kupi ulje ili ga sam napravi,nemoj pusit one fore tebi treba samo CBD,tebi treba najvise THC i svi ostali kanabinodi.Kad covjek proba nakon jedne doze,druge trece pa sam ce ti rec kako se osjeca.Nek u pocetku lezi,i nek jede dosta voce,nek pije cajeve,cak i ako moze nek pusi ganju na vap u manjim kolicinama.
ako tako napravis garantiram ti zivotom svojim da nces pogrijesit!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Aaauu braćo moja draga, ja u klin a vi u ploču :D Već sam rekao, i opet ponavljam
prenebregni fizičke posledice takve operacije, pa onda počni sa uljem. Kada je to, ti ćeš najbolje znati
Ti brate reče ovo
Jedno je citanje a jedno je iskustvo!
A onda ovo...
Rick kaze ovako
Pa jel kažeš ti ili Rik, kad već pričamo o iskustvu ??? Sve gore što sam rekao je moje, autentično mišljenje, zasnovano i na znanju i na iskustvu, ipak imam neko oca mu Bog ubio ;) Uvažavam Mariov stav, već sam rekao
U načelu se slažem sa tobom Mario
ali poenta cijele moje priče, što se tiče Avalona je
Prati svoje stanje
Dakle, ozdravljenje je proces, i prije svega korespodentan odnos između pacijenta i doktora... svaki čovjek je sam svoj ljekar, to je moj osnovni stav !
Zao mi, u nekim stvarima uvazavam ljekare a u nekima ne.
Ali ja nijesam običan doktor... ja sam doktor VUTRAš, što travu sadi i duva, te drevno znanje čuva :D
 

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
Uopce mi se ne da natezat s tobom,pobij moje cinjenice,to i je glavni razlog rasprave a ne da citiras sto sam ja piso i pretvaras to u nebulozne gluposti koje nemaju veze s vezom.Ako si neki doktor kojim se nazivas pobij moje cinjenice!
A sto se tice napisanog za Ricka....
Ja sam dosad skuho najmanje 100 sprica ulja i davo narodu da se ljeci,1 zena je umrla,svi su izljeceni,a neki su i nastavili uzimat.
O Ricku pricam jer mi je njegovo ulje proslo kroz ruke,i on je covjek koji je svijeetu pokazao sta je ulje i kako se radi te njegova moc.Iso je po sudovima brani svoj zivot a dolara ije uzo da si zaradi od ulja.
I kad on koji je to branio zivotom kaze citiram
Ulje od konoplje ljeci sve!Ne postoji nijedna nuspojava osim par koje su bezazlene.Vlada laze sve,i big pharma vrti tu ogromne pare,a ja to garantiram zivotom.


A bome garantiram i ja,prvo otruju ljude pa ima daju drugi otrov koji ih odrzava na zivotu i dajem im nadu.Kad covjek umre doslovno kazu nismo mogli nis,bilo je prekasno.ALi ne! Nije nikad kasno uz ulje jer meni je ulje zivot spasilo a trovali su me 7 godina umiro sam.Nisam imo ni 50 kila,kad sam uzo ulje i kreno duvat proslo je najmanje 13 godina,i otad sam se i nasadio i svega napravio.
Pa tak i sam sebe izljecio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000 and nerp

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Mislim da smo dali svoje odgovore a @avlon ce odluciti kako,koliko i kad ce konzumirati...tema ide pod kljuc zbog nepotrebnog natezanja a autor ako ima volje dalje nastaviti pisati o iskustvima kad krene sa terapijom rado cu je otkljucati
 
  • Sviđa mi se
Reactions: radioaktivnikupus
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.