Operativni sustav koji nikad necete zamjeniti drugim...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Red Weed

Aktivan Član
12.04.2008
136
8
0
36
Fora je u tome sto je jednom davno neki lik uzeo obicne XP win-e i sredio ih, znaci maknuo sve ono sto zdere memoriju i procesor, stavio programe direktno na instalaciju tako da kad instalirate wine odmah vam otvori listu programa koji vam trebaju za rad na racunalu...
Nakon dvije edicije WinBorga lik je stao ali sva sreca nasao se neki novi dovoljno dobar programer da sredi Microsoft i da unisti korporacije te nastavio rad onoga od prije...
Doslo je do toga da sad kad ubacite CD Winborga prvo vam da boot screen sa 6 verzija instalacije wina. Prva 3 su (od 1 prema 3) bez novih drivera ali sa mogucnostu tweaksa i add ona, Drugra 3 isto po redu kao i prva tri samo imaju mogucnost da vam odmah instalira sve drivere....
Fora je u tome sto stavite cd unutra bootate uzmete naravno zadnju opciju i to je to kraj svega ostalog. Instalira vam sve drivere odmah jer sadrzava drivere za sve sto postoji ukljucuji i laptope... Onda instalira wine koji su bez glupih processa koji vam samo uzimaju memoriju i preocesor... I onda za kraj ponudi vam jos 200 programa koji ce vam trebati za rad na racunalu... Naravno sa alternativama...

Evo link pa proucite...
http://www.h33t.com/details.php?id=ca318fe69f3343ef93d08df6d98d1ad276b6b203
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
e vidiš ovo mi skroz zanimljivo jer mi treba baš sad nova instalacija windowsa
Spyware mi satire komp

E i zanima me je li jednako kompaktibilan s ostalim programima?

E i vidim da ovu gomilu aplikacija ti instalira, jel se može to isključiti jer ja inače ništa na c disk ne instaliram tak da mi je on samo 20 gb a ovo bi ga moglo ga nafilovat(ili možda i nebi) ali bez obzira na to nisu mi potrebni svi ti programi
 
12.11.2006
10
0
0
jel tko probao windows 7?

ja ju koristim evo vec mjesec dana. najbolji microsoftov os do sada. stabilan, brz, ljep... 10x puta bolji od viste.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Chehehe je napisao(la):
Bongash molim te daj report ako ovo instaliras jer imamo slicne probleme... pozz.

Ne kontam te majke mi, ako instaliram šta ?
Od kada sam se prije koju godinu riješio windoza, doživio sam informatički preporod, nema spywarea, virusa, fragmentacije diska, itd. ... da ne govorim koliko manje resursa troši, brže radi, ser, kenj, bla, bla.

Sa ŠŠ se slažem u potpunosti, nije linux za komodne korisnike, al' kad ga jednom složiš to radi, i radi, i radi ... godinama (naravno ako ne kopaš po sistemu bez veze).

Priznajem, u početku sam bio pun entuzijazma i pokušavao sam ljudima 'otvoriti oči', prezentirati im prednosti linuxa, a onda sam shvatio da je 99% njih pod M$ovom kontrolom, fakin zombiji ispranog mozga, zato se više ne trudim, samo klimam glavom i divim se njihovim Vista desktopima.
gen152.gif


P.S.
I'm so full of shit, i know ...
 
31.01.2009
15
0
0
38
Probo sam ubuntu,al nisam ni drajvere za graficku uspija instalirat XD a i nema nekih programa u kojima radim za njega...A sve sto cujem i vidim u vezi njega su same pohvale...

A sto se tice modificiranih widowsa od neke trece stranke,ja osobno ne preporucam,nekad znaju doci sa gomilom virusa,spywarea i ostale gamadi,a i nekad znaju instalirat gomilu nepotrebnih programa...

Osobno koristim retail winXP x64 i prezadovoljan.
 

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
Otkad je 98SE zastarjela muku mučim s kompom... a dok ne saznam da se sve što radim može i na linuxu - fuck off microsoft.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Vidim da ima gomila ovih programa koji dolaze uz njega
Jel se može birati koje da instalira i gdje da ih instalira, jer meni inače c disk ima 20 gb i na njemu mi budu samo windowsi i office a sve ostalo držim na druga dva diska, jedan moj jedan bratov.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Habibi je napisao(la):
Probo sam ubuntu,al nisam ni drajvere za graficku uspija instalirat XD a i nema nekih programa u kojima radim za njega...A sve sto cujem i vidim u vezi njega su same pohvale...

A sto se tice modificiranih widowsa od neke trece stranke,ja osobno ne preporucam,nekad znaju doci sa gomilom virusa,spywarea i ostale gamadi,a i nekad znaju instalirat gomilu nepotrebnih programa...

Osobno koristim retail winXP x64 i prezadovoljan.

Ne znam koji verziju si probao, već u 8.04 distribuciji je rješen problem sa ATI i nvidi grafičkim karticama, šta se tiče softwarea, imaš 'wine' odnosno emulator u kojem radi skoro sav Win soft, a šta još da ti kažem, ili voliš ili ne voliš, nema između. :sun2:
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
da se prikljucim malo. ja sam do prije dva mjeseca bila na vindozama. na vindozama sam cijeli zivot, od kada komp imam u rukama. ali konstantno sam se zalila jer meni komp jednostavno nije dobro radio a nije da je neka krntija.

nesto sam se zalila bongashu pa me on ohrabrio da probam Ubuntu. PREPOROD. Hvala njemu sto je toliko inzistirao. JER u roku od doslovno tjedan dana navikla se na njag i skuzila kako radi i to bez da me netko drzao za ruku...sve ima na netu sve se moze skuziti vrlo lako.

Oko graficke sam se i ja malo jebala, nisam mogla nikako sliku dobiti na Tvu posto tako gledam filmove. ali na karju sam i to rijesila jednim obisnim klikom :))) ah Ubuntu Ubuntu kako si najs i svittt :)

Ono sto volim je sto je sve vec gore pri instalaciji i ne moram se drkat sa nekim dodatnim softverom i krekovima..ma odlicno.

Vindoze-----> nikada vise :)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
eto skinuo ja ovo ali sva sreća da mi je komp toliko zasran da nemogu otvorit ni magic iso da spržim to ni neru ni ništ, ni u safemodu čak ne radi

Sva sreća da imam neke windowse pa prvo instaliram njih sam da mogu ove spržit ahhhhhh
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
ja nekuzim cemu takva mrznja prema windowsima...

jebiga.. u kur*u su.. znam i ja (ooo to mi vjerujte... xD)... ali onak... tak nebitno... mene sluze cist ok... tu i tamo formatiram i reinstalam windowse al nije da mi je to neki bed... 30 min posla jednom u pol godine...

ionak sam igrice igram... a one su uglavnom sjebane na svemu drugom :D
tak da.. windowz ftw! :D
hejteri.. xD
 

pecko88

Aktivan Član
26.04.2008
235
4
18
45
hmmmmmm
ovo nikad mi zvuci malo nerealno....zamisli gde bi bio posle 10 god ako nikad ne promenis OS.
To ti dodze nesto kao da si danas na win98, antika pravac za u muzej...:icon_mrgreen:
Inace koristim Vista Ultimate Personal edtion....hehe
Maknuo sam sta mi se ne svidza dodao drajvere i programe sta ja koristim, a ne sta neki drugi dodao + malware.
Iskljucio sam sve nepotrebne servise, tako da je vjerojatnost za zarazu znatno manja.
BTW. Tu je i acronis koji radi cuda s bekapima, tako da u svako vreme se mogu povratit pa neka bude kakav oce malware.
Inace mi komp steka an 100%, radi ko sat.

ajt pozzz...:ludaci_lol:

eee zaboravio sam....stvarno sta je ovo windows hejteri....dajte malo olabavite.
zvucite bas kao oni iz teorija zavera...microsoft corporacija mora da je losa...!!!
Pa ako treba pronacicme mi i dlaku u jajetu al mora da je losa...:icon_mrgreen:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
LOL, da windoze hejteri. :D

Ma kažem ti, samo ti (i ostali) brij na windoze, to ti je NAJBOLJI OS !

P.S.
Ima i na linuxu update i upgrade i to puno lakše, brže, jednostavnije nego na windozima ... i gle čuda, besplatno je (i legalno) !!!