Opet fleke na listovima - Pomoć

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenka

2.Koliko su stare vaše biljke ? 40tak dana

3.Koliko su visoke vaše biljke ? 60-70cm

4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? outdoor-rupe 50x50x50cm

5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) 100%tna zemlja za cvijeće, nikad nije s nićim gnojeno

6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? dosad sam sam zaljevao kod presađivanja sa vodom iz pipe.. svaki tjedan padne kiša koja dobro zalije

7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? kišnjica ima optimalan ph

8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? dosad nisam nijednom gnojio. al imam namjeru

9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? sunce

10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? -

11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? -

12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? -

13.Koliki je ph zemlje ? nisam mjerio... al trebo bi bit optimalan.. nisam ga imo s nićim upropastit. ph kupovne zemlje 6.5

14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? -

15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? 3. sezona

ovo je slika kako to izgleda.... fleke se prave samo na dolnjim listovima.. kad sam bio prošli tjedan na sajtu bilo je sve u redu..
http://img95.imageshack.us/i/p1606092322.jpg/
Pozz
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
da ti rečem da san prije par tjedana mirija ph kišnice sat nakon šta je pala i nije mi baš izgledalo optimalno-7.5!Nakon toga običnu vodu i pokaže 6.9.
Bilo bi dobro da svejedno pogledaš.Ali kišnica svakako prija biljkama,a biljka poludi nakon nje.
Neznam...
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Nije to do kišnice,prije ako imaš neku jeftinu kupovnu zemlju sa kojom si ispunio rupe,neznam,jel ih gnojiš ili negnojiš,moguće da su i opekotine uzrokovane s previše gnojenja,da je ph cijela bi ti biljka nekako žutila ne samo par točkica žutih,meni je ovo više ko neka opekotina!kakav je novi rast?
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
novi rast je ok.. sve je uredu..samo dolnji listovi imaju te fleke.. a kasnije požute.. mislim da sa kupovnom zemljom nebi trebo bit problem.. ubiti pa i rasla je mjesec ipo dana u toj zemlji i nije bilo nikakvih problema.. gnojio nisam još nijednom zato što sam stavio čistu kupovnu zemlju a u njoj ima puno hrane.. al planiram iduči put..
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
meni je tebe zao vec stalno sranja sa biljkama aj reci gde sadis opisi malo podrucje.
kakve biljke rastu tamo?
dal je vlazno ili suvo pdrucje?
napisi js sta se setis?
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
ma joj zoki.. poludit ću zbog tog.. što je najgore... nije isti sajt ko od prošle godine već je 20tak metara dalje.. sajt se nalazi u velikoj velikoj šikari.. preko 4 m.. koja je obrasla sa svih strana.. onako u krug... postoji samo jedan ulaz.. i to se moraš provlačit kroz njega.. što se tiće biljaka... svašta tamo sve raste.. al baš svašta.. ak treba poslikaču!! :D.. i sve je visoko i razvijeno.. tak da to pokazuje da je zemlja plodna za razliku od prošlogodišnjeg sajta di je ko da je neko travu pokosio.. što se tiće vlage neznam na šta misliš.. jedino ti mog reć da svaki tjedan padne kiša koja dobro zalije.. tak da nemoram uopće nosit vodu od kuče.. hmmm neznam šta da ti kažem.. ove godine je stvarno loše počelo.. imo sam 11kom bubble gum-a i sve mi led potuko... ovo je jedini živi primjerak.. i neću odustat.. jer ga jednostavno moram probat.. nekak ga moram održat na životu do 10 mj.