Opet smo nazad...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ne seri redweed nisi ni prohodao kad je bila cro gerila :eek:hno: poštedi nas nostalgije :icon_lol:

ma ebali smo im majku
ništa nije procurilo niti može
vutra.org preko SSL-a tako da su podaci koji se razmjenjuju kriptovani

i prije se pokušavalo alo od toga nema ništa jer mi ne postojimo :icon_lol:

2del boj
valjda si shvatio da se sprdam u tvojoj temi virus na vutra.orgu
znam ja šta je trojanac
ali izgleda ti ne znaš šta je tebi kasperski pročitao kao virus
shvatićeš pa će ti biti smiješno
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Dajte ljudi nemojte zajebavavati, mene je sve presjeklo kad sam vidjela da ne mogu na forum. Kad vec necete da kazete sta se desilo, onda se barem pobrinite da se ne dogodi ponovo. I obavezno backup :)
 
02.01.2007
34
2
0
46
Vidim da je bio prekoracen bandwith, sto zanci da treba zakupit malo veci protok na ovom dedicated serveru :) ili prec na drugi. U svakom slucaju redovan bakup baze i usput trazit novi server. Mogao bi se ubacit i neku modul za donacije pa da se pomogne rantat server. Ovih dana nalijetao sam na ponude tipa 90 dolara mjesecno za unlimited bandwith server(core 2 duo+ 4 gb ram + 250 GB HD), jbg kriza je cijene padaju :). Vrijedi razmisliti, zar ne?
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
svi se raspisali, a pojma nemaju na kolikom je serveru vutra...
malo sam bolje upoznat amo reć, pa pretpostavljam šta se događalo, a to se i meni događalo s vremena na vrijeme kad bi se neki siteovi s preko 50k članova naselili na moj server
suspendira se forum na neko vrijeme dok se stvari ne stabiliziraju, jer činjenica je koje sam se i ja držao, kad forum velik padne pada cijeli server (pada u shemi da httpd padne i sl.)
pa bolje jedan account suspendovat nego da još 30+ siteova padne...

nakon 15 dana vidio sam da nije do foruma nego do ddos napada na razini servera, a ne korisnika , uz sve to server ima hrpu zaštita, čija imena su beznačajna 99% pučanstva
igrom slučaja forum je bio također vB, a sad ko će znat

chat nije toliko veliko opterečenje, neznam zašto je maknut
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Sta se desilo? Pa na serveru je bilo par sajtova kao vutra i morali su svi zajedno premjestiti na veci server (to jest neki tamo neki amo). Ne zbog bandwidtha nego zbog cpu usaga i ram-a. Bandwidtha ima kolko oces. Trenutno jos nismo prebacili vutru ali bice i ona prebacena na novi server.

Htjeli smo malo da vas zezamo za aprilili da su nas ukinule vlasti medjutim tesko vas je prevarit. Naravno da Vutra ne radi nista ilegalno i nikad se nece desiti da nas maknu jer nikad necemo biti glupi kao Overgrow pa prodavat sjemenke itd preko foruma...cccc bas su bili debili. Znaci nemojte se bojat niko nas nece skinut ma koliko to htjeli.
 
02.01.2007
34
2
0
46
Ja samo citam sta je pisalo kad ukucam ip adresu servera, koji ocito nije dobro konfigurisan kada izbacuje sys msg :). Kazes jos par sajtova, zar nije sajt na dedicated serveru, hmmm ? Moji serveri salju upozorenje kada dodje do 80 % iskoriscenosti resursa pa mi daju dovoljno vremena da pogledam log file :), osim ako nije DDOS, ali onda se dizu zombiji i stupaju na scenu hehe.

Mi se ovde bas fino druzimo, mrzimo novac i sve tekovine kapitalistickog drustva i sistema, zar ne? ;)