Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
richsmoke je napisao(la):
GloSS_ZelenKy je napisao(la):
Zagreb...situacija sa materijalom za box!Šperploèe gdje se mogu kupiti-povoljno,a da se pritom 'skroje' po mjeri...i dostava je vrlo bitna jer nemam auta za transport!

Pa jel ti radis grow box ili namjestaj za dnevnu sobu? :)
Probaj u FURNIRu (Heinzlova) ili Frischeis (Gorica). Znam da pile po narudzbi. Za dostavu nisam siguran, ali ako pametno iskonstruiras, ne bi ti trebao bit problem s frendom doteglit i tramvajem sve skupa doma.
A sad ja imam pitanje: jel netko ZNA tocno gdje se moze kupiti gnojivo za zadnju fazu cvjetanja (N=0)?

nema potrebe uzimat gnojivo sa N-0 zato sto je i mala koncetracija dusika dosta dobra u fazi cvijetanja...bitno je da ima najvise K...
 
31.05.2005
13
0
0
79
Bok ekipa,

moj skromni doprinos za ekipu iz HR:

U Bauhausu, Jankomir imate odliènu zemlju, ja koristim Composana Universal za redovno uzgajanje, a za klonove i mlade biljke ima od istoga proizvodjaca bas taj tip zemlje i za mlade biljke. Ne mijesam je sa perlitom kojeg ako vam treba nadjete u Gramatu (iz Hainzlove prema jugu), ali pakovanje od 50tak kg, sto neæete potrositi za zivota. Perlit vam je odlican za sigurno i brzo kloniranje. Što se tièe fertilajzera isto koristim CompoSana iz Bauhausa + Biobizz kojeg ne mozete naæi u Hr.

Ako mi moze netko prevesti sto je epsom salts na našim prostorima? Što se može kupiti kod nas za popravit MG deficijency?

Za Ca deficiency, a pojavi se na ovim našim prostorima dodajem razmrskane na sitno ljuske od kokosjih jaja, koje stavim na vrh zemlje. Tokom zaljevanja Ca se otapa i tokom cijelog growa nemam problema sa ovim.

Dali postoji neki dobar fertilajzer kod nas (u HR) za kupiti sa puno P a posebno puno K za flowering?

LP!

Airwalk

:afro:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
ovoga....netko iz zg-a zna gdje kupiti pH mjeraèe...otprilike? :?

Da baš ne lutam ko pas...nemam vremena ovih dana..(a i da me ljudi èudno ne gledaju)! :lol:
 
21.09.2006
12
17
0
GloSS_ZelenKy je napisao(la):
ovoga....netko iz zg-a zna gdje kupiti pH mjeraèe...otprilike? :?

Da baš ne lutam ko pas...nemam vremena ovih dana..(a i da me ljudi èudno ne gledaju)! :lol:


Da li ti on zaista treba? Jer u Zagrebu nemas niti jedan ispod 1200 kn. Sto fali lakmus papiru? Osim ako ides na hydro..
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
Jeste li siguran za taj bauštelski perlit da je to uredu stavljat ima tog perlita koji je tretiran s nekom kemijom , jer to na bauštelama koriste za pravit lagane betone , podove(izravnavajuæi sloj) , žbuke , ima onaj u velikim crvenim kesama i na njima piše šta sve sadrži i kako se mješa za koje potrebe(graðevinske).Ima i link ali ne bih da reklamiram , pravila su pravila .
Znam da ga stavljaju u zemlju kao radi boljeg prozraèivanja zemlje , ali ja bi radije stavio onaj vermiculit to je profi stvar za cvijeæe , a vidio sam i perlit da stavljaju Holanðani na DVD-u o uzgoju marihuane i šta sve mješaju ostalo ali mislim da oni koriste èist perlit tj. koji nije tretiran s kojekakvim kemijama za poboljšavanje osobina betona(kao što je ovaj kakav koriste za bauštelu).

Mislim , neznam kolko bi to bilo zdravo za dimit .
Ja bi ipak radije koristio ili vermiculit ili ništa , moje mišljenje , a opet kako ko voli nek izvoli njegova su pluæa i mozak .
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
Evo našao sam o kakvoj kemiji u tom perlitu se radi(u ovome iz crvenih vreæa , a vjerojatno i drugi prizvoðaèi ga stavljaju ako se radi o perlitu za bauštelu).Da li negdje ima uzet perlit za poljoprivrednu namjenu ne znam .

Rijeè je o nekakvom E.I.A aditivu (koji mu je kemijski sastav nemam još pojma , ali uglavnom koristi se da bi perlit tj.granule stiropora(ekspandiranog polistirena)u smjesi sa vodom i cementom bile jednoliko(homogeno) rasporeðene, da ne isplivavaju na površinu smjese, a vjerojatno taj E.I.A. aditiv ima neke veze i sa statièkim elektricitetom(samo pretpostavljam) , ali ne bih mu ja vjerovao ,jebeš sintetiku.

prepravka : A evo naðoh i preko wiki pedie da perlite ima i neke prednosti nad vermiculitom ali na toj stranici se radi o ukrasnim biljkama a ne o cvjeæu za pušenje .

Daj neko pametan da naðe što je stvari ovaj E.I.A.(EIA) aditiv meni ove tražilice samo glavu razbiše .
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
evo jebo ja svoje znanje(a i avatar) neæu prepravljat ovo gore što sam napisao , ali uvijek sam mislio da je perlite i EPS expanded polystyrene ista stvar ,i odem još malo po wikipediji njuškat kad tamo :oops: nigdje veze perlite i ovaj EPS stiropor , skroz drugi kemijski sastav .Ali isto izgledaju mamu im njihovu .

Ali ovo da u grðevinski perlit stavljaju ovaj aditiv, to sam siguran .
BTW koliko košta taj agroperl
 

imported_cannebosanac

Aktivan Član
13.10.2006
58
3
0
Džaba , nisam ni mislio da je nešto skupo ,samo nadam se da ne pakuju onog graðevinca u kao poljoprivrednka ,znaš kako je u nas ima raznih majmuna ,imaju pare otvore nešto i onda guraju narodu šta im padne pod ruke , samo da zarade, ali ako je èist bijel taj perlit trebao bi biti u uredu , ovaj za bauštelu ima lagano naranèastu nijansu u stvari ovisi koliko su aditiva u njega gurnuli , ne bude svak vreæa jednaka , a znam o tome sigurno jer radio sam s tim stvarima na baušteli.

Kad mješaš stvari s tim perlitom onda treba smanjiti udio vode u malteru , jer ako staviš vode kao normalno što ide bez aditiva ispane teško sranje, tako je inaèe sa svim(raznim koje znam aditivima za betone,voda se stavlja u manjem udjelu).I kad imaš perlit koji više baca na naranèasto u njemu je aditiva još više ,to znaèi smanji vodu još više nego inaèe ako je skoro bijel onda možeš stavit skoro normalno, podrazumjeva se da je agregat(pijesak) jedake vlage .A ako imaš i pjesak koji je raznolike vlage onda si najebo jarane . Ali jebo to što se vutre tièe bitno je da nije nimalo naranèast jer oda nema tog E.I.A. aditiva .

Rock je mandolina rock je saxofon mešalica meša meša se beton . :lol: