Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.03.2015
9
4
3
42
Moze li mi netko preporučiti plejs za kupnju HPS-a od 150W i dodatne opreme..područje Rijeke.
(ako se kosi pravilima da netko linka trgovinu, moze i privatnom porukom).
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
xxxxx na poluotoku, a i google zna, ukucaš hps zadar pa da vidiš.
 
Poslednja izmena od urednika:
25.02.2015
11
1
3
39
Pozdrav svima.
Sutra kupujem opremu za svoj prvi grow pa inretersuju vasa misljenja.

Grow Box 100 x 100 x 180
Balast 400W MH/HPS
HPS 400W superbloom
MH 400w
CoolTube Batwing 120 x 400
Turbina i filter: Carbon Filter Komplet 125 x 200, (filtrira 160m3/h tj. 2,7m3/min)
Aluflex crevo f127
Easy roller
Mehanicki tajmer
Vlagometar/termometar sa sondom
Ventilator sa stipaljkom

Da li je cooltube ok ili treba neki širi?
Da li carbon filter komplet odgovara ovom boxu? Prema onoj racunici, zapremina boxa x 20 trebalo bi da je dovoljan, ali bolje ipak da proverim sa vama jos jednom.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ako nije neki komplet u kojem je striktno uključen Cooltube, radije si uzmi bolji ventilator (300-350m3/h) za ispuh. Nećeš imat problema s temperaturom, a nećeš ni izgubit lumene koje ti jede CT.

Ali i tako kako si zamislio je sve 5 :)

p.s ovo ti prenosim znanje od kolege koji mi je dao rep za ovaj upis, on je meštar :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Da i ja podijelim neke informacije, vjerovatno je vecina cula za sajt ....... ali evo ko nije sad ce... elem ja sam narucio mnostvo gadgeta i stosta jos i sve je uredno stiglo, postarina za BiH (vjerovatno i za citav balkan) je potpuno besplatna za sve proizvode bez obzira na kvantitet i cijenu, dobijete na kucnu adresu, postar donese, doduse za neke stvari sam dobijao obavjestenje da odem podici posiljku u lokalnom postanskom office-u vjerovatno je to bilo u situacijama kada nisam bio kuci. Na tom sajtu imate PH metara da birate od onih najjeftinijih do najskupljih, kao i rasvjete ma sve sve sve! Posebno bih izdvojio proizvode za DIY (do it yourself) jer su jako jeftini i kvalitetni, smo kada kupujete nesto obratite paznju na ocjene korisnika koji su vec narucili artikal, primaju sve moguce nacine placanja. Jedini je nedostatak sto je vrijeme isporuke malo dugo, opet zavisi od proizvoda do proizvoda, ali kad se uzme u obzir da je postarina besplatna to je i vise nego ok. jos jedna pozitivna stvar je sto robu koja nije stigla salju ponovo ili vam vracaju novac, a ostecenu robu mozete vratiti o njihovom trosku, ili jednostavno samo mozete reci da vam nije ni stiglo :D

Evo da izdvojim pr bitnih ktegorija za ovu temu:
.....
edit: Sad sam ugledao i ovo citjuci komentare korisnika izgleda da nije lose, uglavnom isplti se rizikovati i narucit jer je cijena smijesna za takvu stvarcicu...

PECE!

LINKOVI OBRISANI
 
Poslednja izmena od urednika:

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
posto kako citan postove itd itd na kraju krajeva da nesto pitan. bolje je kupit neki high end led nego hps/mh jer te ionako dode isto jer moras sa hps/mh kupit i ventilacijski komplet. a to ledu netriba, jel tako? ispravite me ako grijesim
 

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
1. pitanje
Posto kako citan postove itd itd na kraju krajeva da nesto pitan. bolje je kupit neki high end led jer puno vise doprinosi i manje je potrosnja nego hps/mh jer te ionako dode isto jer moras sa hps/mh kupit i ventilacijski komplet. a to ledu netriba, jel tako? ispravite me ako grijesim

EDIT:
2. pitanje
Bi li moglo ovako nesto zazivit ode?
IQxfYJd.jpg

jer dosta toga mi izbacuje error kao kod ovoga https://www.vutra.org/threads/diy-vutra-org-kolekcija.3483/ ... kad san dosa na forum receno mi je da samo citam i citam i citam ca san i napravia i jos uvik to radin ali ima jako puno nepotribnih tema i komentara i samo me zbunjuje >.<

ovo nebi bilo lose za nove korisnike. da sad ne cita milijun tema. odabere koja mu opcija pase, vrsta placanja i sisaj dalje.

evo link od originalne str. http://www.bug.hr/forum/board/slaganje-pc-konfiguracija/75.aspx?sort=act


EDIT. molin moderatora da izbrise onaj iznad post jer kad san isa editirat proslo mi je 30 min i sad ga nemogu editirat. pardon >.<

EDIT 2: ca se mene tice, ja uvik tezim boljem, nekoj perfekciji. plati pa se rugaj. trenutno mi je zajebana zdrastvena situacija u familiji, napravia bi sve da bude sta bolje al doslovno sve i jednostavno ako zelis nesto napravit kako treba, plati brate plati.
 
Poslednja izmena:

mikolo13

Banned
Banovan
24.03.2014
72
24
18
ma ovo triba napravit i sa vrstom gnojiva i zemljon. znaci

sklapanje gnojiva i zemlje - do 250 kn (jeftina varijanta)
sklapanje gnojiva i zemlje - od 250 do 1000 kn (srednja varijanta)
sklapanje gnojiva i zemlja - CIJENA NIJE BITNA (high end varijanta)

znaci sva moguca gnojiva i sve ono best buy za tu varijantu. isto tako i sa high end, daj brate najbolje za vegetaciju, cvjetanje i amen. one seme big bud, candy, ali ne sad da mi preporucis 10 njih, a imaju istu funkciju da se pare bzvz ne trose. ili ka ono za pocetnike uzmes za prvu ruku onaj Starter paket (recommended) i gotovo. napise se mozda par rici o tim gnojivima i eto ga

po meni je najbolje da kad dode novi korisnik lipo kaze ocu to to i to, koristit cu za to to i to. budzet mi je toliki i toliki. iskusni ljudi mu odgovore, sloze mu konfiguraciju on se slozi i sve sta ima citat je unutrasnje uzgajanje tj vodic, unutrasnje dnevnike i na kraju otvori dnevnik i eto ga.

EDIT: ovo je samo za unutrasnje i ono sa boxom. jer za outdoor netreba puno pametovanja. sta jednostavnije to bolje. samo pratis onaj vodic ca je napisa kolega Tarzan i nemos falit. priroda uvik nade rijesenje na kraju krajeva, ali ponekad treba samo malo njege i ljubavi i eto uroda.
 
Poslednja izmena: