Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.04.2009
140
138
43
ekipa, planiram uzeti ovo


  1. ECO BOX 60X60X140
  2. SUPER PLANT CFL BLUE 250w ili SUPER PLANT CFL RED 250W
  3. AKSIJALNI VENT 125mm
  4. SUPER WIN REFLEKTOR
  5. TERMOHYGRO BASIC
za prvi grow indoor, cijena je povoljna cca 1200kn sve zajedno, jel bi mi trebalo jos sta uz to ( osim srece, iskustva :) ) ?
 
16.04.2015
29
12
3
36
Pozdrav ljudi,

Jedno kratko pitanje:

Planiram PC grow box... 43x20x49 VxSxD

Razmisljam se oko sledece rasvete:

CFL opcija:

CFL 150 w 6400 k Vegetacija
CFL 200 w 2700 k Cvetanje

Cena 86e

HPS/MH opcija:

250W HPS/MH

ukupna cena sa balastom sa upaljacem i sijalice 87 e


Sta mislite?

Dilema mi je u tome sto znam da bih imao bolje rezultate sa MH/HPS ali bi mi bio problem temperatura...resenje za temp je cooltube, a on je 50e.
Da li mi se isplati dati jos 50e za cooltube a sve to skelpati na ovaj mali prostor ili ici na CFL i ne brinuti oko temp?

Nemam uslova za neki veci box.

edit: nemam gde da pronadjem manji hps/mh ovde u Srbiji od 250w... zato mi je u opciji 250....


Hvala unapred,
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Imam jedno pitanje,pa kao je neko ljubazan da mi pomogne.

Posedujem:
box 90x50x160
cool tube mini
hps 250w
(I ostalo od opreme sto je potrebno naravno)

nabavio sam jos jednu lampu hps 100w
uzeo bih jos jedan cool tube za tu lampu.
I jos kulera precnika 100/120..mozda I 150

zanima me da li je moguce spojiti alu flex cevi od oba cool tuba na jednu izlazu cev koja ce ici na jedini izlazni otvor na boxu(sa gornje strane).
ili cu morati da napravim jos jednu rupu na boxu pored postojece sa gornje strane,I svaki cool tube ce imati svoju cev za odvod vazduha,bice razdvojeni?

u radnji su mi rekli da moram da razdvojim cevi za odvod toplog vazduha I napravim jos jednu rupu na boxu za odvod vazduha drugog cool tuba.

sad ako vi imate neko drugo resenje,pricajte :)
razmisljao sam da mozda cak nekako I uglavim samo obicno staklo ispod 100w hps,pomoc je dobro dosla

planiram ozbiljniji grow sada,vec imam nekog iskustva..prosli je propao zbog neadekvatnih uslova za za biljke I nemoguceg hladjenja boxa leti.budzet je bio veoma ogranicen,moralo je biti stealth,sada je situacija mnogo bolja :)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
u kakvih teglicama spremate svetu biljku nakon susenja?
koliko sam vidio najvise se preporucaju "mason jars" od 1qurt (32OZ) ili kod nas u evropi 1l.
ako sam dobro skuzio to su u biti ove standardne tegle kakve su kod nas za vecinu proizvoda tipa krastavci, paprike,.....
jedino mi poklopac djeluje drugacije. neznam dal ovaj u nas brtvi dovoljno dobro da mi vlaga nebi ulazila?
mislio sam uzet one na oprugu sto imaju gumu, ali ne preporucaju ih koliko citam, neznam zasto. mozda ne brtve dobro?
lp