Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.11.2015
252
118
43
moze neko da mi preporuci neku marku ovlazivaca koja je najbolja za ove akcije u grow boksu, posto vecina na koju nailazim sljaka sve vreme, a meni treba za periode kad nisam tu, pa ne bih da se to preterano ovlazi ? hvala
 

Otto Grunf

Istraživanje Ruda i Gubljenje Vremena
29.07.2010
424
1.743
143
Kupi tajmer i namjesti na režim "nisam tu":D, a skuplja ali i preciznija varijanta je da kupiš humidity controller, ako baš patiš za perfekcijom.
 
16.10.2015
27
3
3
Iskustvo sa TT125(220-280) speed control ako netko razmislja da ga kupi preporucio bi mu bez ove dodatne opcije jer imam osjecaj da se on uopce ne cuje koliko mu zuji potenciometar..Mene vec pocinje zivcirati lagano pa cisto da nekome olaksam kupovinu..Ako netko ima obicnog bez speed controla htio bi cut i njegovo iskustvo..

LP
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Iskreno, ja imam taj tt125 x2 bez potenciometra. Oba se cuju kao i jedan...a obojica rade na jačini jedan. Turbina ko turbina no kaj oces rec da se potenciometar jače cuje od same turbine ?
 
16.10.2015
27
3
3
Ne da se cuje jace nego je drugaciji zvuk(zujanje) meni skroz iritantno.Protok zraka me uopce ne smeta koliko to zujanje..Neda mi se sad ceprkat po njemu jer je u funkciji 0-24 ali poslje growa cu ga probat odspojit i eliminirat taj potenciometar ili mu napravit neki box da eliminiram zujanje potenciometra.
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Hm, definitvno sam razmisljao o kupnji istoga.
E sad on služi za redukciju napona samim time i obrtaja no nemam ga pa mogu samo predpostaviti o kakvom se zujanju radi :/
Mislim da bi zujanje trebala bit normalano prisutna stvar no ne u tolikoj mjeri da iritira..ili da se primjeti jer mozda onda nesto ne stima sa samim pot.:/
Bumo vidli sta ostali kažu mozda zaista je tako .
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
na mom vents vk125un, zujanje se jako cuje isto.
protok zraka nije ni pol bucan kao to. nisam zna da je to do potenciometra. znaci ovi bez, ne rade tu buku zujanja?
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Tak ispada lol, imam dva ta tt125,jačina jedan bez potencim. i cuje se kao...air condition normalna ventilacija...kada radi jedan,cuje se jednako kao i kada rade dva..
Sada treba experiment napraviti,tko ima potenciometar i da mu se zajebavati neka skine i neka testira :)
 
16.10.2015
27
3
3
U razgovoru sa jos jednim nasim clanom a tice se blauberg turba sa original potenciometrom za njega dobio sam info da se isto cuje zujanje dosta..Sta me dovodi do zakljucka da oridjidi potenciometri za te turbine rade to zujanje jbg..Ako je netko nabavio potenciometar a da ne zuji mogao bi podjeliti info s nama ili jednostavno svi zuje?
 
17.11.2015
252
118
43
nisa lepo napisao ocigledno, imam tajmer, nego koliko vidim svi stvaraju paru sve vreme, nema nikakvog kontrolera vlage, pa ne bih da pri tom radu neprekidnom, (cesto obilazim, ali se desi da me nema po 10ak 12 sati) nabilda vlagu preterano, pa sam pitao da li ima nesto sto vlazi do neke mere pa iskljuci, i tome slicno
 

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
Imao TT 100 mm sa potenciometrom i stvarno kad smanjiš okretaje toliko zuji da je potenciometar na ventu neupotrebljiv!! Platiš u stvari maglu i kad zuji najradije bi uzeo čekič i potalamio ga na hiljadu komada!!
 
17.11.2015
252
118
43
hvala truba truba! :D
malo sam guglao, pa sam naisao na neke zanimljive stvarcice, koje bi, ako rade kako treba, resile moj problem u potpunosti.. nasao sam domaci (srbija) regulator vlaznosti http://www.tagor-conrad.rs/artikel.php?ks=561600
koji je nekih 1500 din. jeftiniji nego u ***********, a potpuno isti, kakva pljacka, a nasao sam i neki granulat smanjivac vlage http://tagor-conrad.rs/artikel.php?ks=622038 tako da bih i u slucajevima kada je svetlo iskljuceno, a vlaga poraste, imao nesto sto ce da je smanji.. e sad me zanima, posto tek u ponedeljak mogu da nazovem da pitam koliko to moze da izgura, da li se granule menjaju i sil. da li je nego odavde mozda koristio taj smanjivac vlage? pise da sluzi za ormare i tako to..