Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.06.2015
109
112
43
33
pozdrav svim ljudima i onima koji se tako osjećaju.. Dakle nisam baš uspio naći konkretno pa da pitam.. Koristim MH žarulju 150 w grije k'o bijesno. Stavio sam komad prozirne plastike da napravim improvizirani cool tube točnije stavio sam onu plastiku od cjenika pića i napitaka iz birtije. aravno počelo se topit, ne jako, ali dovoljno da se uozbiljnim i stavim nešto bolje. A tu ste vi da mi kažete što? Jel dovoljno kaljeno staklo ili baš kupit komadić vatrostalnog za kamine? Hoće li pleksiglas biti mnogo bolje rješenje od obične plastike koju sam ja koristio?
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Koliko ja znam staklo sto tanje to bolje (ja imam od 3 mm) ali da pazis da ne grejes/hladis brzo 15 tak min razlike bi bilo ok ...
 
17.11.2015
252
118
43
burazeri, da li je iko koristio ovaj ceresitov apsorber vlage za smanjivanje vlage u boxu, i ako jeste, ima li smisla
kriticno mi se penje sa pogasenim svetlima, iako rade unutrasnji vent i turbina na reflektoru, nekad i do 80
 

Dragoljubče

Banned
Banovan
29.01.2016
12
1
3
30
Ljudi oprostite ako sam promasio mjesto na kome pisem, novi sam :) Planiram nabaviti set za grow te vas zelim priupitatida li je ovaj set dobar? :)

Sadrzaj:
Sator 80x80x180
HPS set (prigusnica ,starter , kondenzator , e40 grlo) snage 400W
Reflektor
Tajmer 24h
Ventilator 250 m3/h izduvavanje vazduha
Ventilator 250 m3/h uduvavanje vazduha
Savitljiva aluminijska crijeva
Termometar
Higrometar
PH Metar
Tecno gnojivo Plantella List i Cvjet
pH Minus 100mL
Fitofert Root Complex 100mL

Da li cu imati puno mirisa u growu? pozz :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Da li cu imati puno mirisa u growu?
Hočeš, filter poželjan. ako puno miriše, znači da je puno dobro.
Ventilator 250 m3/h izduvavanje vazduha
Ventilator 250 m3/h uduvavanje vazduha
Dosta ti je vent za izduv, koliko izduva toliko i uduva. Ali kupi bolji vent a ne ona wc sranja. Centrifugalni obavezno pogotovo zbog filtera ako ga bude. Ako ne...opet centrifugalni.
Ovako izgleda:
12_b.jpg
 

Dragoljubče

Banned
Banovan
29.01.2016
12
1
3
30
Koliko mi je potreban cool tube? Sa ovom turbinom? Da li cu imati probleme sa temperaturom i vlaznosti vazduha ako nemam cool tube, a imam ovu turbinu??
 
17.11.2015
252
118
43
ne znam da li je za 400w neophodan cooltube (mislim da jeste), ali je svakako bolje ga imati.. ja na boxu imam samo tubrinu na cooltubeu, i dva venta unutra koji duvaju po biljkama, a hladim se pasivno preko otvora na dnu boxa i boga mi i sa tim sam imao problema u pocetku sa temperaturom, sad je sve ok.. a sa vlaznosti koliko sam dobio informacija, nije tolika frka dok god ti rade svi ventovi sve vreme, i sa svetlom, i bez
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dragoljubče

Dragoljubče

Banned
Banovan
29.01.2016
12
1
3
30
Ljudi, vec 4 sata blenem u more informacija i vrtim se u krug... Da li sam u pravu sa sledecim zakljuckom?!
Meni za grow treba: Sator, cool tube sa reflektorom i HPS sijalicom na koji cu povezati turbinu i napraviti tako izmjenu zraka u svom grow boxu i neki ventilator unutra koji ce mi mijesati zrak po grow boxu, ostali su parametri gnojivo termometari te sitnice to znam... xD JESAM LI U PRAVUUU? :D
 
17.11.2015
252
118
43
tako je.. i prigusnica za sijalicu naravno :D
edit:
a zasto ti lepo ne zatrazis mentorstvo, tako je najbolje za pocetak.. evo i ja jos imam brda pitanja, ovo sam ti ukratko posto znaam koja je agonija to na pocetku, ali mentor, pa fino sve sto ti treba pitas, ne masis temu ni nista
 
Poslednja izmena: