Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ekipa gledam ovaj master controler el1 od gavite i razmisljam dali ga uzeti uz gavitin 600/750w reflektor? Dvoumim se jer nije bas jeftin a osim toga imam mali grow (100x120x250)... S druge strane ima dobre funkcije: auto-dimm na zeljene watte ako temp pređe zadanu vrijednost, auto shut down, sunset/sunrise...
eyessss:
Pomagajte brachooo
:vutra:
Drug nema potrebe da to kupujes,rade potrosi pare na jedan autopot sistem za pet biljaka.Ista vrijednost,a po meni puno potrebnije.Ali naravno tvoja odluka.:thumb:
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Ne znam bili stao autopot rezervoar u grow prostor, tj. smanjio bi ga znacajno?
Ili mozda nebi?:eek:
I by the way, jel bi iikako mogao ugurat 1000w de u prostor dimenzija gore u citatu?:oops: (120-100-260)š-d-v :whato::
(neki su uspjeli nesto slicno, ima po netu, scrog mozda)
Ispuh: pk 160mm-800m3/h (sa termostatom), upuh vanjskog zraka: pk 100mm (ima speedcontrol)
:vutra::cool23:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ne znam bili stao autopot rezervoar u grow prostor, tj. smanjio bi ga znacajno?
Ili mozda nebi?:eek:
I by the way, jel bi iikako mogao ugurat 1000w de u prostor dimenzija gore u citatu?:oops: (120-100-260)š-d-v :whato::
(neki su uspjeli nesto slicno, ima po netu, scrog mozda)
Ispuh: pk 160mm-800m3/h (sa termostatom), upuh vanjskog zraka: pk 100mm (ima speedcontrol)
:vutra::cool23:
Vidi,tank ti u svakom slucaju stoji van satora(pogledaj sliku u mom dnevniku),a 1000 de je onako po meni najbolji za prostor 1.50*1.50*220.Mozes ga ti staviti u svoj sator i namjestiti na 600 wati.Ja bi ostao na ovome sto imas(600,750) i nebi trosio novce na kontrolere itd nego konkretno na opremu koja je pokazala prave rezultate.Tako sam se ja odlucio.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield
02.01.2016
152
13
18
37
i za taj reflektor mi treba alu cijev i neki vent ako sam dobro shvatio...planiram narucit growbox set 400w digital sa ovim reflektorom...u setu mi dolazi 1 Ventilator In-Line VK100 koliko mi ih jos treba, jer ne pise da mi za filter mirisa ide vent
 
02.01.2016
152
13
18
37
opet ja u ovu temu..:joint2:...

spremam prvi grow i prije svega mi je sigurnost najvaznija...najvise me brine pozar i buka venta...nikad prije nisam imao box pa me zanima vent VK100 da li je jako glasan te da li se moze spavat u toj sobi...

i za pozar...mislim da sam smanjio sanse pozara kupnjom digitalnog balasta i cool tube reflektora, ali ja i dalje nisam siguran...zelim bezbrizno izlazit iz stana a ne svaki put kad izadem gledam u nebo i cekam crni dim, eto u tolikoj sam paranoji...
Sta da jos nabavim da budem totalno siguran...vidio sam na hempatiji sms sistem ali dok ja dodem u stan...Game Over...trazim i po netu neki protupozarni box ali toga ocito nema u europi...

Svaka pomoc dobrodosla :respect:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
:D opasno je to,opasno.
Ako nisi kod kuće. Šta ako se zapali ? :(
Ja sam imao situaciju nedavno. Gle sad.
Oprema 120 x 120 x200 /400w,digitalna prigušnica Lumatec. Ne grije se puno,izvan boxa je na ciglama.
Jednom rječju savršenstvo :thumb:
Jednu večer kažem ženi,men' je hladno ... malo ću naložiti peć.
I odložim,naložim ,natrpam,otvorim sve šibere,zapalim pljugu i zaboravim na peć.
Čujem nešto tutnji al' ne obraćam pažnju :smoke:
Žena reče,wtf,šta se to čuje ???
Ja se trgnem,dođem sebi,wtf... ma nije valjda !!!
Rukavice,duda od peći malo mrd,mrd,pogledam ... ipak je :(
Zapalio mi se dimnjak :upiii: Šta sad ???????
Gori kao lud,zažarila se čađ u njemu,ijaooooooooo:fuck:
KOJI JE BROJ OD VATROGASACA ŽENO !!!!!!!
Kako kaže Mahnita ,vika cika i panika ... dimnjak mi prolazi na 20 cm od box-a :confused:
Ako mi se zapali krov morati će doći vatrogasci a biljke pri kraju :D
No,sve je dobro što se dobro svrši.
Uglavnom više me strah sada dimnjaka nego box-a :D

Nabavljaj opremu i pričekaj da prođe ljeto ako nemaš klimu u prostoru gdje misliš držati box i piči ;)

edit; a buka ventilatora. Nju možeš smanjiti sa izolacijskim cijevima na razinu buke manjeg frižidera. Tako da to ne bi trebalo smetati.
Jedino što to sve košta ko svetog Petra kajgana :)
Još staviš u ćošak stupni ventilator oscilirajući ... nema buke,tj mala bi bila tako da može proći.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and fcinter
13.12.2015
96
146
33
31
pozdrav , treba mi pomoc oko boxa , ja sam sklopio neku listu opreme da narucim , pa mi treba pomoc dal je dobro ili da menjam nesto..

Rohrlüfter PrimaKlima 2-Stufen 220/ 400m³ - 125mm
Aktivkohlefilter 420 cbm/h ø125mm(PrimaKlima)
ETI Vorschaltgerät 600 Watt
Sylvania Grolux 600W sijalica
Cooltube 49cm Länge Ø125mm

Hydro Shoot Growbox HS120 secret jardin
Digitales Thermometer & Hygrometer,ph metar, ventilator za mesanje vazduha u boxu.... hvala