Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.03.2015
136
88
28
Jel moze beko da izbaci link o razlici izmedju venta i turbine. Koje su im dunkcije i zasto turbina pre venta. Ako moze i neka komparacija jednog i drugog u kombinaciji sa filterom. Hvala unapred. Bilo kakve informacije o turbinama su dobrodosle.
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
nemojte slucajno kupovat one iso cjevi s staklenom vunom jer je to BACANJE NOVACA protok zraka ne stvara buku, vec se cuje na izlazu iz cijevi/crijeva..

Ova tvrdnja je 50% točna.
Postoje vise vrsta izo cjevi a koriste staklenu ili kamenu vunu za izolaciju. Cjev za toplinsku izolaciju ne apsorbira zvuk, i efekt je gore opisan, ista glasnoca se cuje na izlazu iz cjevi.
Ono što nama treba je Zvucno izolirana fleksibilna cjev, razlika je na prvi pogled vidljiva, ova koja valja ima perforiranu unutrasnju alu. cjev, plus toga ima i jos jednu pvc cjev između unutrasnje i vanjske stjenke.
Zabunu stvaraju trgovci koji vam to neće objasniti ili neznaju, razlika je i u cijeni, u Hempatiji ima solidne po isto takvim cijenama, postoje i puno ucinkovitije s vise staklene ili mineralne vune , u Zg se mogu kupiti u pakiranju od 10m u firmi za klimatizaciju Pavo promet, jos bolje ima u grow shopu na britancu, cjena sitnica, oko 100 e komad ali to je kompletan proizvod, fleksibilni prigusivac. ( nisam ga isprobao, ali cu si sam napraviti kanal,cijev, za ispuh pa onda rokam BB 125 u drugoj brzini apsolutno necujno, sad to postizem u prvoj brzini )
Ove nama beskorisne cjevi prodaje Kanabis org., to ne vredi nic, 0 i tu dolazi do zabune, istog su imena.
(moderatore ako moras intervenirati u vezi naziva firmi, sory, nije reklama nego ljudi lutaju)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hoce fotka, cim se boks isprazni sljede poboljsanja, sad je ispuh unutarnji fi 100, ovojnica 127, ugurana u jos jednu vecu izo cjev vanjkog fi cca 160 i to u PVC cjev fi160 kroz zid (kopao rupcagu) , nocu ful brzina na BB, ona sporija i apsolutno se nista ne čuje , zivim u zgradi ,okruzen prozorima.:banana_rasta:
Poboljsanjje ce biti gusca kamenna vuna i unutarnja cjev s vise perforacije, itd. Uzivam u tim radovima kao i u growanju :D

Ma zapravo sam htio nesto drugo prodiskutirati s vama. Klima za boks, po kubikazi prostora to bi odgovaralo auto klimi. Odvlazivanje mi stvara problem u ovoj mentalnoj konstrukciji (ne znam dal auto klima ima mogucnost odvlazivanja a ako nema kako to ukomponirati) a inace to bi moglo i funkcionirati. :whato::
Sto bi trebalo uzeti u obzir kod ovog? Prjedlozi, ideje. Zasto nema majstora za klime u ovom hobiju? :joint2:
 
Poslednja izmena od urednika:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hehe, samo dvije i da znas da mi treća ponekad fali :D ima jos pasiva upuh iz sobe. Rupa nikad dosta :rasta:
Osporedba pre i poslje cjevi, ne razumijem na što misliš?
Ako mislis na protok zraka, nema prigusenja, a zvuk prigusuje kako sam i rekao, ful tiho.
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Malo se lovimo, nema prigusenja protoka, fi rupe je 100, oko nje je vuna u kanalima do fi 160, ona apsorbira dio zvuka i pretvara ga u toplinsku energiju, ispuh mi je nešto kraci od metra i sve 5 Napomena da je necujno u sporijoj brzini, koja je zimi dovoljna a sad bi pomogla brža brzina, no susjedi imaju otvorene prozore i tad u toj brzoj brzini zvuk bi se čuo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran
13.12.2015
96
146
33
31
Pozdrav vutrasi
Interesuje me da li moze od boxa kojem je normalna velicina 240x240x200 da se sklopi 120x120x200 ?
Dosao sam u posed tog boxa za mizerne pare a ne treba mi toliko veliki , a uz njega sam dobio jos i 4x lumatek 600w dig balast ,4x Aaw , dva ventilatora od 800m3 sa filterom , 4za mesanje vazduhu , blue lab ph pen , 3 thermo-hidro metra i saksije i ako jos nesto nisam zaboravo za 350€...:banana_rasta:
 
13.12.2015
96
146
33
31
To mi je ogromno, a nemam gde da stavim tako veliko... 1.2x1.2x2 je sasvim dovoljno...mada da imam mesta mozda bih i ostavio , a opet bi bezalo svetlo na strane...
 
09.03.2015
136
88
28
Zdravo svima, zanima me ima li onih koji koriste cooled reflector hood (ciju sliku sam ubacio ispod)? Ako ima voleo bih da cujem iskustva, da li je bolje od cool tuba klasicnog, koliki bi trebao reflektor biti za 600w sijalicu, bilo sta o njemu bilo bi jako korisno. Hvala unapred svima koji nesto napisu o tome. :)
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Ja ne vidim da si ubacio fotku, ali ajde da probam da ti odgovorim.
Nazalost nisu jednako eksponirane fotografije jer imam neki krs aparat koji ima samo autom atiku. Sve u svemu dovoljno se vidi da reflektor jednako rasporedi svetlo dok CoolTube pravi hotspot. Kada su ti vrhovi u jednoj ravni reflektor bez razmisljanja, kada ti vrhovi nisu ujednaceni ako ih dobro rasporedis CoolTube moze biti bolji. Sto se tice velicine za 600W definitivno 6'' (150mm), e sada koji to je na tebi da izaberes. Sredina je nekih 40x60cm pa ti biraj. :)

DSC05526.jpg DSC05527.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Džoni Snežni
09.03.2015
136
88
28
Vidi stvarno. Izvinjavam se svima u brzini sam uspeo da zaboravim da ubacim link, ali ti si odradio posao high i hvala ti na tome. :) Eto kada sam vec poceo pitati o ovome zanima me i ima li neko hydrolab-ov sator. Vec par dana citam o njima dosta ih hvale i dosta su pristupacni, ali voleo bih ako ga neko i ima da cujem iskustvo iz prve ruke. Hvala unapred. :)
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
To su phyto lumeni, u sustini ima oko 90k lumena kao i vecina 600w hps sijalica. Zeleo bih da skrenem paznju da nije sve u lumenima. Na primer ako nakacis SunMaster HPS na SunMaster digitalni balast u 90% slucajeva ces dobiti bolje rezultate nego sa nekom od sijalica koja ima vise lumena takodje na digitalnom balastu. :)

EDIT: Ja namerno ne bih kupio njihovu sijalicu pre svega zato sto je ovo sa 200k ocigledno pokusaj da se obmanu kupci sto je jako bezobrazno...