Oprema - razmena informacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Ne mogu pojacati ventilaciju, imam jaci ventilator al mi je preglasan. U stanu sam i nocu se bas cuje u pm. Nista, moracu uzeti jos jedan led panel onda, hteo sam jeftinije proci ali nista od toga.
 

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.835
258
Imam 125 crvenu i imam osecaj da 85 plava greje vise ili isto, a 65 tek nesto manje. Zeznute te velike za vegu, moras ih drzati malo dalje i onda pocnu da se prave rupe medju spratovima i strechuju se mnogo. . .
Dok sa trenutno 7-8 od po 24 nmgu da ugrejem kolko mi treba ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SenzaPieta
19.04.2016
95
67
18
Pozzz drugari, nije me bilo dosta iz prostog razloga shto se nisam bavio tematikom neko vreme... shodno situaciji...
interesuje me dali je neko imao iskustva sa sijalicom koja je recimo odradila jedan grow i nakon toga uredno spakovana
i ostavljena u fioku/ladicu dve godine, rec je philips t son 150w HPS josh uvek dobra radi savrsheno ali brine me dali da
pokushavam uopshte novi grow sa njom...|? koliko uopshte one imaju zivotni vek tj radnih sati, i dali je problem to shto
je stajala, kontam isto bi tako stajala ko zna do kad u nekoj trgovini!
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Pozdrav ekipa! Dobio sam prinovu pa sam sada malo u stisci sa vremenom i planiram uzeti nekakav self watering system, pa me zanima dali je ovo dobro?

Isto tako cuo sam da ekipa koristi pumpu za akvarij, pa me zanima koja pumpa bi bila dobra ako netko ima kakav link. I dali je to to, ili mi treba jos nesto? cuo sam da se koristi jos nesto za valove u akvariju ako se dobro sjecam da je @Influence tako nesto spominjao negjde, ali ne mogu pronaci.
Zahvaljujem unapred :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: HerbalSRB

Black_roots

Preaktivan član
02.11.2019
538
2.634
163
@Alien OG Takav isti set imam ja. Probao sam 4 biljke zalijevati slobodnim padom. Iz jedne kante izvod vanka i razdijelio te cijevčice u svaku biljku po jednu kapaljku. Problem u tome je što su te kapaljke nikakve i nemožeš ih naštimati da svaka pušta istu količinu vode. Radije si nabavi neke bolje kapaljke. Imaš one kap na kap plave...mislim da su 2l po satu. Imam ih na paradajzima i super rade posao. Neznam kako s pumpom, ali netreba ti. Moraš samo dignuti posudu iznad potova.
Sada normalno zalijevam ali uvijek gledam kako napraviti dobar i točan sistem. Vježbam vani na vrtu sa tim svim kapaljkama pa ću naći valjda neki dobar način.
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
alienog jel to za indoor ili out... ako je za in onda bi trebao neku pumpicu da bi mogao da nastimas u odredjeno vreme da ti zalije...ili slobodnim padom ali onda neki plasticni ventil i ti ga samo odvrnes i zavrnes. sto se tice tih kapaljki, da... nisu bas nesto svaka svoju politiku vodi :D ili kvalitetnije kapaljke ili napravis obruc sa crevom i na njemu izbusis sitne rupice...
cuo sam da se koristi jos nesto za valove u akvariju ako se dobro sjecam da je @Influence tako nesto spominjao negjde, ali ne mogu pronaci
od mene sigurno ne:D uvek govorim da netreba ici zracni kamen ili pumpica za mesanje jer se podize pH...
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
831
4.381
163
Thiaoouba Prophecy
Da li zna neko iz Hrvaske preko koje stranice je najbolne naruciti CFL

Tteba mi za box visina 63 x 53x20

Razmisljao sam da idem sa 4x32w CFL
32= 2100lumena to je 8400lumena.

Mislim da bi mi to bilo malo ne mogu nigdje da nadem one cfl od 32w da ima 2255lumena to bi sasvim ok bilo..

Da li da idem sa 4x32w ili sa manje wati njih vise..?

Ili 6x 23w 1570lumena?

Malo sam zbunjen a dosao sam u hr iskljucivo zbog nabavke opreme i ljetovanja..
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa to potraži u svakoj boljoj trgovini sa vrtnom opremom (agro itd). Ja sam jako slično kupio da si napravim navodnjavanje kap po kap za vrt - bačva 200l kišnice, na dnu izbušio rupu i ugradio tu spojku., te na nju dalje ide crijevo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: daktilograf
11.03.2015
82
100
33
37
A je li bi moga ta 2 reflektora i jos tipa philipsovih led lampi staviti,da dodem do cca 10k lumena sve u boji od 3000k? Stavio bi 4 kom royal dwarf u box od 120x120x200. I to samo za cvijetanje,za vegetaciju bi nesto drugo izmislio.
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
U tom slučaju idi samo sa sijalicama. Ako uzmeš sijalice npr.10w ,a reflektori su 20w imaćeš problem prilikom regulacije visine svetla. Reflektore bi morao dići 10-15 cm više u odnosu na sijalice jer će u suprotnom pržiti biljku.
 
11.03.2015
82
100
33
37
Kuzim, thx, a sad drugo pitanje onda,koje su se pokazale najbolje led lampe ili koje najcesce koristite za vege a koje za cvijetanje, ili je koje imaju najvise lumena za najmanje wati i to je to,vege 6000 k, cvijetanje 3000k?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Palac

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Koji EU shop osim Hempatie je dobar? Moram naruciti par stvari, a nije prehitno da mora biti RH.