Oprema za 120 evra?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kocka66

Aktivan Član
29.01.2008
52
0
6
46
pretpostavljam da u WC-u imaš svjetlo gdje ide žarulja, ako imaš, skineš grlo i dobiješ žice - izvadi osigurač prije nego kreneš to sve raditi : ) . . . na te žice (faza, 0 i uzemljenje) ide utičnica, koju kupiš ako nemaš ništa doma i spojiš sa žicama. pazi koju gdje stavljaš (faza na fazu, nula na nula i tako sa u uzemljenjem), u tu utičnicu uštekaš žarulju koju ti je sredio električar (iako bi i taj dio moga sam) . . . pazi samo da ne opterečuješ puno taj izvor struje - max do 800W potrošači (dvije lampe HPS od 400W) i obavezno izoliraj žice kada završiš sa spajanjem utičnice, za kraju vrati osigurač :icon_biggrin:.

Nadam se da će ti ovo pomoći i sretno sa grow-om :wave:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
Cane_ je napisao(la):
Problem je u tome sto nemam uticnicu za struju u wc-u.

Da li je moguce da se struja povuce iz grla za sijalicu? ili to nije bas pametno?

joj sad kad procitah opet ...ti si mislio grlo od postavljene rasvjete u wc-u ! malo sam te krivo skonto....

btw...kad je vec tako, najbolje ti je ovo kockino rjesenje ! !

ako se sjetim sta boljeg javim :)

evo da malo editujem post zbog nove ideje .....:p

kockino rjesenje samo malo prosireno => skines grlo (prije toga osigurac obavezno, necu da te struja kresne ) i zice produzis uz zid , tamo negdje do pola visine bocnog zida, za to mozes koristit bijele kanalice (ne do poda jer nikad ne znas ako se sta prolije, ovo ono...nezgoda ima i previse ) . zice direktno na produzni kabel (onaj sa 3-4 uticnice...skines mu utikac i produzene zice od grla na njegove zice .....ne mozes fulat ako su boje u redu, plava je nula, crna je faza i zutozelena uzemljenje , eventualno smeda moze isto biti faza ). sada imas na zidu postavljenih vise uticnica ovisno koji produzni si stavio :) na jednu ti sigurno dode timer na kojeg dofuras hpsku (ovisno kakav je ali prostorno na kabelu ti moze zauzet i dvije , samo da znas racunat koliko ti ih treba ) . ostale mozes iskoristit npr. za ventilator i sve sta ti unutra treba na 220 v ! :)
mozes i ustekat onaj mali produzni kabelic sa grlom na vrhu na koji bis mogao staviti zelenu zarulju ako imas sta za raditi unutra tokom dark perioda jer zeleno svijetlo nema apsolutno nikakvog utjecaja na biljke ! upotrijebi malo i kreativnost....i opet..nikad ne znas za sta bi ti sve viska uticnica moglo dobro doci pa ovako si osiguran :))

pozdrav !
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
OPREZ, baci oko u razvodnu kutiju iz koje ide struja za svijetlo,
jer kad se stavljaju obicne zarulje sa keramickim grlom, NE spaja se
uzemljenje (na grlo ili zarulju), tako da ona zuto-zelena zna cesto
ostat NE spojena na uzemljenje u kutiji. govorim to jer sam radio
na bausteli i vidjao sam to cesto. uzemljenje se spaja ako imas luster
sa metalnim djelovima..
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ali ne zaboravi da ti prekidac koji ti je namesten da pali i gasi svetlo u tom WC-u bude uvek upaljen jer ako ga neko izgasi nema svetla tj struje na tom grlu na koji ces staviti uticnicu!!

Moj ti je savet da skines i prekidac i iza spojis zice direktno i onda vratis prekidac da zakloni to sve ako neko naleti i pritisne prekidac da nema posledica na biljke jer nece biti na taj nacin prekidac nece biti u funkciji! VUALA!!!


Pozdarv!
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
slusaj covjeka ipak je doktor.
ima jos jedan razlog zasto da ga slusas, kojeg
se nisam sjetio odmah. ovi svi jeftini prekidaci za
svijetlo su od 60-300w pa bi moglo bit problema
ako ti je prekidac socijalni...
 
23.10.2006
8
5
3
pazi oko narucivanje semena preko Nirvane !
uplatu iskljucivo vrsi preko banke ,dakle transakcijom novca ,nikako u kuvertu pa da im posaljes!
ja sam ostao kraci za jedno slanje
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Poslao sam pare u koverti i stigle su im u roku od nedelju dana, tako da me to ne brine.

Brine me to sto ne salju preporuceno nego salju obicnu varijantu "priority mail", i bojim se da zbog toga moze da se "zagube" semenke...

No videcemo...
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Evo uzeo sam reflektor i sve je to super, povezao sam ga ovde u dnevnoj sobi. I sve super radi.

Da li treba da skinem staklo sa reflektora? Da li ono makar malo sprecava pregrejavavanje prostorije?
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Neskidaj!
Manje su sanse da ti se bilo sta navata na sijalicu jer je bitno da nebude prljava!
Nece se vatati kondezacija ne nju a i koliko toliko mozes blize vrhovima primaci jer se smanjuje direktno zagrevanje vrhova a samim tim se i razmak izmedju moze smanjiti!:thumb:
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
hvala na odgovoru!

Evo jos jednog pitanja: Da li da kupujem mh za vegetaciju ili sa ovom son-t pro da odradim sve? Ovde u radnji imaju VITO mh sijalice sa DAYLIGHT tipom svetlosti i prodaju se za oko 12 evra. Isto je 400W i moze da radi sa ovim reflektorom.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ako imas para kupis mh za vegetaciju jer je naravno bolja za tu fazu :)

ako ne, onda mozes i s ovom drugom odraditi sve .

peace ..
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
pare nisu problem. Problem je u tome sto ne znam da li valja uopste ta sijalica -

Vito VT 161 400W MH - Zna li neko nesto o njoj ??
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ako je to standardna MH zarulja, a firma je VITO ...onda ne vidim zasto nebi valjala .

ne vjerujem da ima manje lumena ...jedino je kvaliteta proizvodnje u pitanju .

ali to su samo pretpostavke i moje misljenje :)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Svaka MH lampa ima plavi spektar i mnogo mnobo lumena!
A to je za vegu mama!
Kupis 400w MH
I 400W HPS
Zbog prigusnice i cuda i kada oces ne cvetanje samo zamenis lampe!
VUALA!