Oprema za 120 evra?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Ljudi prvi put sam u ovome i sve mi je mnogo konfuzno... Imam 120evra koje bih ulozio u svoju prvu turu. Plan mi je ovakav:

Seme - 5 zenskih PPP - iz nirvana shopa
Termometar, merac vlaznosti, programator svetla, saksije...

Medjutim najveci mi je problem to sto ne znam koje svetlo da uzmem! Nisam bas pri parama i zato bih koristio HPS i za vegetativnu fazu i za fazu cvetanja. Da li to moze da prodje?

I koliko mi treba wati za 4-5 biljaka?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
samo jos reci koliki ti je prostor ! ?

ako jos nisi nista kupio , vecina tih para ti ide na hps-ku ! ! cinjenica.....

i da...ona moze proci i za veg i za flowering .

ako si vec kratak s parama mozda bolje da se odlucis za koje drugo svijetlo, ipak sve ovisno o prostoru !

30 € sjemenke , ovo ostalo nabrojeno jos oko 30 € ...to si na 60 € ....i znaci jos ti ostane 60 za ventilaciju, zemlju , i svijetlo ! pa ti racunaj :))
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Ma prostor je odlican, to je wc koji se ne koristi. Stavio sam drvenu dasku preko wc solje i na nju ce da idu saksije, povrsina je metar sa pola metra, a po potrebi moze i da se poveca.

Imam elektricnu ventilaciju u njemu tako da je i taj problem resen. Bele plocice, tako da ce biti super osvetljeno, a nema ni prozora ni ono staklo iznad vrata tako da je unutra mrkli mrak kad je ugaseno svetlo.

Seme je 30 evra, programator za svetlo je 15 evra. znaci ostaje oko 80e.

ostalo nemam pojma...

Kakvu bi ti lampu uzeo za ove pare? I od koliko vati?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
a što je sa gnojivima i supstratom ? i moje mišljenje hps 400 w son t agro za 5 biljaka i ima i plavog spektra u sebi dovoljno i za veg . i to možeš nabaviti za otprilike 100 eur komplet i onda ti ostane 20 eur za saksije supstrat i gnojiva a što je sa ventilacijom to ti je bar 300 kn ili 40 eur bez ventilacije nemoj ni pomišljati a bilo koji vent malo bolji ti je od 150 kn pa na dalje ventove za komp zaboravi to može biti samo pomoć ...

pozz i nadam se da sam pomogao
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ukratko....ako ides na hps-ku a trebao bi ici .... prekratak si s parama ! !

mozda da jos malo nakupis, zaradis, sta vec...i onda idi u start growa....sad vec pocni pripremat sve, ulozi i kupi za sta imas pare a ono ostalo kad stignes !

nitko ti ne brani da napravis sve pomalo....valjda :))

moj savjet : ne idi uzgajat ako nemas kompletnu adekvatnu opremu !
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
ok. Hvala na odgovorima. Skupicu onda pare u narednih par nedelja. A danas idem da uzmem HPS, za pocetak.

Da li treba da uzmem i neonku za onaj period dok ne proklijaju? Ili moze HPS da se koristi za sve?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
da bi sjemenke proklijale dovoljna ti je vlaga i toplina ! to mozes postoc na bezbroj nacina...tu na forumu imas sve o tome i metodama .

onda ih posadis (iako ih mozes posadit i bez klijanja, ali ovako po meni ide brze ) i ukljucis hpsicu ! :))
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Nasao sam hps sijalice od 400w , to su one Philips SON-T Pro sa e40 velicinom navoja. Problem je sto u radnji nemaju lampe za tu sijalicu, ali nabavice ovih dana.

sijalica kosta oko 15 evra. Sta mi jos treba osim nje?

Ballast (?) da li je neophodan ili moze sijalica direktno u struju?
 
14.06.2007
23
0
0
49
Stoner je napisao(la):
a što je sa gnojivima i supstratom ? i moje mišljenje hps 400 w son t agro za 5 biljaka i ima i plavog spektra u sebi dovoljno i za veg . i to možeš nabaviti za otprilike 100 eur komplet i onda ti ostane 20 eur za saksije supstrat i gnojiva a što je sa ventilacijom to ti je bar 300 kn ili 40 eur bez ventilacije nemoj ni pomišljati a bilo koji vent malo bolji ti je od 150 kn pa na dalje ventove za komp zaboravi to može biti samo pomoć ...

pozz i nadam se da sam pomogao

E oprosti al zasto da zaboravi ventove za komp ,sta nisu dobri?POZDRAV
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
dobri su ti ako imas mali space i malo topline za rjesiti, ovisno sve za sta ti trebaju i koliko komada...da li samo za protok zaraka, da li za ubacivanj ili izbacivanje...ako samo malo bolje procitas o cemu se ovdje radilo, mislim da ces dobiti odgovor :))
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Narucio sam danas komplet opremu za osvetljenje (reflektor, balast itd) + besplatna ugradnja = 80eur!

sledece na redu su saksije, seme i zemlja... bacam se na citanje!
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Ma sve je to divno i krasno samo što kad električar dođe u wc spajati HPS lampu???
Osim ako ti nije frend! :ludaci_lol:
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Problem je u tome sto nemam uticnicu za struju u wc-u.

Da li je moguce da se struja povuce iz grla za sijalicu? ili to nije bas pametno?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
najlakse ti je da ufuras neki produzni do wc-a...ako ti je to problem iz bilo kojeg razloga...zvrcnes elektricara da ti u wc ufura jednu uticnicu , ali to samo , naglasavam : AKO JOS NISI NESTO RADIO U WC STA SE TICE UZGAJANJA !

ako ni to ne pase....a jebigha onda :))

ali mislim da ni tebi nije problem kupiti kabela (u bilo kojem elektronik shopu ili slicno ). ne jedan kraj ufuras utikac i ustekas u najblizu uticnicu a drugi kraj dovedes u wc kamo ces kanije to spojit na hpsku ! kabel vuces po kutovima ili kroz jednu kanalicu ili ako ti je lakse izbusit neku rupu u zidu . P.S. nemam tlocrt tvoje kuce ili stana ni niceg gdje se nalazi taj wc tako da ti ne mogu bolje pomoc :))
 

Cane_

Aktivan Član
30.01.2008
59
1
0
69
Najlogicnije resenje je sa produznim kablom.

Problem je u tome sto ne zelim da mi se vidi kabal koji ide u wc koji je zakljucan! Totalno bi bilo sumnjivo.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
sad je pitanje kome bi to bilo sumljivo !

ne vjerujem da bi netko isao kenjat bez svijetla :))

ako ne zelis da se vidi to isto mozes postic na puno nacina ...malo busenja i slicno .

kao sto rekoh...ne znam kako je kod tebe pa ti ne mogu reci detaljnije, ali probaj malo

razmisliti pa jevi sta si smislio ! peace :)