Orange Bud Fem @ 400w MH/HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
1) Razina iskustva. Početnik

2) Lampe. MH/HPS 400w sa CT

3) Posude/vaze/pitari/saksije. 10l saksije

4) Mješavina zemlje (soil mix). Supstral Terra magma + stiropor mrvljeni

5) Ciklus zaljevanja. Sad kako su veće saksije planiram zalijevati svaki 4-5 dan.

6) Gnojiva i prihrana. Gnjojivo GRO GREEN starter+vegetative+flower, ali nista na startu nema potrebe za gnjojenjem.

7) Vrijeme uzgoja: Tek nikle

8) Vrijeme cvjetanja: Planiram nekih 35-40 dana vegetacije te priblizno 2 mjeseca cvjetanja.

9) Berba i zaključak. Ako izguram ovaj grow bice smoke report naravno :)

Pozdrav vutroljupci... krenuo sam u još jedan pohod na ove quality strainove... ovaj put ORANGE BUD iz Dutch Passion.

Kad sam naručio sjeme, pročitao sam negdje da im germinacija nije ok... sht šta ću sad...

Ništ...uradiću kao i uvijek... ne radim klijanje više sa onim maramicama i tim glupostima... nemojte me sad pogrešno shvatit ali evo 3 grow zaredom da sam uradio sljedeće:

- Stavim 4 sjemenke, ovaj put OB-a... u mlako mlijeko 2,5 mliječne masti... sjeme tu stoji nekih sat vremena do dva maximum... zatim ubadam direktno u zemlju...

inače mi je trebalo nekih 4-5 dana da izbiju sve.. međutim nisam mogao vjerovat svojim ocima da je nakon nekih 36 sati 4 komada izbile i odmah već ona ljuska spala tako da se nisam morao zezati sa tim... zatim sam cekao 7 dana kako bi onu 5tu stavio jer želim da mi je malo manja od ovih zbog prostora u boxu na kraju grow-a... i ona nikla jako brzo začuđujuće!

E sad problem je sljedeći... prvih 5 dana MH sijalica stvarno radila bez problema... međutim neki dan mi se desilo to da jednostavo upali se samo onaj okrugli dio u MH sijalici i nece dalje... balast ili starter zuji (nisam siguran od to dvoje koje je ali brijem da je starter).

nema šta nisam probao, ohladim pa probam ...a-a.. nece... i šta cu sad nego HPS pukni i 18/6 režim.... pošto nisam u stanju da sad nabavljam MH sijalicu moraću izgurati vegetaciju sa 400w HPS-om!

imam 600w HPS i balast za njega, to sam planirao kad bude išlo cvjetanje da stavim 600w pa da vidimo šta će da se desi... po forumima sam čitao da se može i sa HPS odraditi kompletan grow bez znatne razlike!

Evo mala slikica ekipice u startu.



POWERSEED i ostali, izvinite na prošlom growu sto sam stavljao ogromne slike znam da je smor... ovaj put ću samo thumbs pa vi klikajte ako želite detaljnije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
brate ti negasis pogon jako me zanima orange i ja cu ga malo nabaciti sledeci grow
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.357
2.598
Ja redovno odradujem vege sa HPS-icom 400w i iskreno nisam primjetio veliku razliku izmedu HPS-MH.... a odradio sam dvije vegetacije sa MH.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Sve po PSu. Teramagma, brandirano sjeme odlicno. Ne sekiraj se radi hpsa. Samo htjedoh pitati da li ces regulirati PH vode? Pozdrav!
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
oh to sam zaboravio totalno...naravno da cu regulirati PH vode... od prvog dana to radim i vjerujem da je zbog toga sve proslo kako treba.

imam HANNA ph meter, te svako zalijevanje mjerim i štelim na 6,5 pa na više kako ide ka kraju :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
To je onda to :) Gledam sada tvoj prosli dnevnik i mogu reci da izgleda finjak. Jesi razmisljao mozda o nekoj mreži?
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
nisam do sada radio sa mrezom morao bi se malo uputiti u to jer sam pocetnik pa bi sad radio ovaj normalni sistem dok mi ne dosadi :)
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
Svaka čast stari orange meni najbolji dim, navijam za tebe . daj mi reci ta fora s mljekom to ubrzava klijanje,prvi put čujem.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
sumnjam u to....ali ako voliš mljeko zagri ga onko da je mlako dodaj 0,5 štoka unutra i navali...pice se zove tigrovo mljeko ...zbog topline mljeka alkohol iz štoka...a neznam toćno nešto se dešava s njim....uglavnom uživat ceš...

Soory na offtopicu malo
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Toplo preporucam scrog. Kontam da bi kod tebe sjeo ko budali samarcina :)

gallery_15017_32_162883.jpg
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
pa niste vi jedini forum na kojem se mogu nabaviti vutra informacije... zbog ovakvih OT ne znam ni što pišem uopste na ovom forumu više...

glavni razlog što mi se ne sviđaju neke stvari ovdje su ... ukoliko neko proba nesto novo sto je vidio negdje...i zeli da predoči to nekom drugom... vecina vas ide sa stavom kao sto je ovaj nas blade uradio...znaci nemoj da ja probam nista novo ostavi me u mraku da radim sta mislim da je najpametnije.

jel vi mislite da sam ja samo ustao ujutro i rekao eh MLIJEKO...haj da umočimo sjeme u mlijeko pa nek gori zemlja..

mozete slobodno izbrisati kompletan dnevnik i ostale dnevnike koje sam otvarao na ovoj stranici, ovo je moj zadnji post. živili

p.s BLADE ti si tebrex registrovan prosle godine.... a ja sam davne 2005te godine na ovaj forum...što samo kaze koliko ti u sustini znas nesto o ovoj svetoj biljci... i koliko si foruma citao do sada.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Rijamu Duva je napisao(la):
pa niste vi jedini forum na kojem se mogu nabaviti vutra informacije... zbog ovakvih OT ne znam ni što pišem uopste na ovom forumu više...
Nismo. Hoćeš reći da samo ovdje ima off-a?

Rijamu Duva je napisao(la):
glavni razlog što mi se ne sviđaju neke stvari ovdje su ... ukoliko neko proba nesto novo sto je vidio negdje...i zeli da predoči to nekom drugom... vecina vas ide sa stavom kao sto je ovaj nas blade uradio...znaci nemoj da ja probam nista novo ostavi me u mraku da radim sta mislim da je najpametnije.

Probaj, ko te drži!? Blade je reko da sumnja u bilo kakvu prednost stavljanja sjemena u mlijeko i napisao još nešto bzvz... @Blade - alkohol=fuj to :icon_lol:

Rijamu Duva je napisao(la):
jel vi mislite da sam ja samo ustao ujutro i rekao eh MLIJEKO...haj da umočimo sjeme u mlijeko pa nek gori zemlja..

Pa ne znamo mi to! Nisi napisao ništa konkretno po tom pitanju, osim da si eto stavio u mlijeko.

Rijamu Duva je napisao(la):
mozete slobodno izbrisati kompletan dnevnik i ostale dnevnike koje sam otvarao na ovoj stranici, ovo je moj zadnji post.

Ne može! Ako te toliko nasekirao jedan bezazleni post, možda bi bilo bolje da stvarno ne sudjeluješ. Možda i neku stručnu pomoć da potražiš!?
 

Rijamu Duva

Aktivan Član
27.07.2005
208
36
0
45
jel ti mislis da je samo ovaj "bezazleni" post utjecao na moje misljenje prema nekim ljudima ovdje?

ja znam da sam na ovom forumu pročitao KUPKE ZA SJEMENKE, u kojem pise da moze ic u kamilicu, mlijeko itd itd... probao sve najbolje mi se nekako pokazalo mlijeko. znaci ja moram idiotu naci POST u kome sam to procitao a svi vi nafuravate na taj ebeni SEARCH...pa gospodo moja tražite sebi onda necu vam ja traziti.

stvarno sam mislio da ste vi pogotovo administratori na ovom forumu korektni, ali vidim ja da ste vi ista bagra svi branite jedni druge nevezano za temu i postove, ali tek sad shvatam par korisnika koji su govorili neke stvari za vas...

uradite kako hocete, ja sam zavrsio sa ovim šupačkim forumom. aj ž
 

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
ajme, nemas sta u rizlu da stavis? zakuvaj sebi neki cajic i neka ti je sa srecom
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Rijamu Duva je napisao(la):
... znaci ja moram idiotu naci POST u kome sam to procitao a svi vi nafuravate na taj ebeni SEARCH...pa gospodo moja tražite sebi onda necu vam ja traziti.

Za "idiota" ti mogu reći samo jedno: Nije lijepo tako pisati! Ne moraš tražiti, niko te nije pitao za to. Može se i na lijepši način dat do znanja gdje, što i kako. x1

Rijamu Duva je napisao(la):
stvarno sam mislio da ste vi pogotovo administratori na ovom forumu korektni, ali vidim ja da ste vi ista bagra svi branite jedni druge nevezano za temu i postove, ali tek sad shvatam par korisnika koji su govorili neke stvari za vas...

Ne znam ćime sam ovo zaslužio... x2

Rijamu Duva je napisao(la):
uradite kako hocete, ja sam zavrsio sa ovim šupačkim forumom.

x3

 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Uf jesam razhebo covjeka....nije mi bio cilj stvarno....hahah moram priznam uljepšao mi je dan...hahah

..lol sta je tebrex?

Baš u zadnje vrijeme tako djelujem na ljude,nesvjesno majke mi.....
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
jel moguce da se banuje zbog par losih reci,mislim nije uredu nevidim neki razlog za takve reci

a bas sam se primio na taj orange!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
auuuu...sto ste svi zabrijali...lakse ljudi...spustite malo tenzije...stvarno nema potrebe za ovakvim tonovima...peace
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
očito je čovjek kratkih živaca...

šteta, baš sam se ponadao još jednom dobrom dnevniku nakon onog super skunka... ajde, odbanujte čovjeka, dajte mu još jednu šansu i vremena da se ohladi malo pa možda ponovo dobije volju da sudjeluje na forumu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.