Orange Bud on LED&CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Za sad sam siguran za jednu OB curu, za drugu OB i jednu NL mislim da su cure a jedna NL mi je totalno cudna (ili drugaciji fenotip ili nije NL ili je neki fat dick... Slikat cu uskoro!
Počeo sam dodavati plantelu cvijet pola doze. Zaljevam sa ph6,5 svakih 5 dana
Poskidao sam sve listove i mikro grančice ispod mreže.
Grane su totalno isprepletene i ne mogu više gurati vrhove grana u neki dalji kvadrat, počeo sam strahovat da će boks biti prenizak. Postoji last chance opcija za podici rasvjetu za 10cm ukoliko dođe do toga...
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
odlican dnevnik...nemamo puno o ledu na forumu

nego imam par pitanja, trenutno si radim led panel, driver je sa ebaya (180w) ali je napon smanjen na 10V i stavljeno 130w ledica...znaci ne radi punom snagom i vruc je ono bas jako, tak da ce sigurno stajati van boxa...cak razmisljam i na njega bubnut neki ventilator...vidim tvoj je gore na panelu...ne grije se?

kako mjeris kontaktnu temperaturu panela? mislim da sam je znatno smanjio hladnjacima ali svejedno me zanima kolika je temperatura
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Driver je bio na panelu u fazi testiranja, sada su izvan boksa jer se griju (40 stupnjeva)
Na panel sam stavio hladnjak od nekog procesors sa ventom.
Temperaturu sam mjerio sa pt sondom na instrumentu...
Svejedno ovi parametri o watima drivera i ledica mi se ne cine dobri....
Usporedbe radi, Panel koji trenutno radim ima 96 ledica od 1w, napajaju ga 4 drivera sa stalno strujnim izlazom 300mA i 86VDC, sto spominjes 10V mi nije jasno jer na svakoj LEDici pada neki napon (2-3)V i zove se Uf tj. forward voltage... Tako da 10V moze tjerat cca 3 ledice.
Predlažem da neke drugačije spojeve i kombinacije komentiramo u nekoj drugoj temi ili na pp a u ovom dnevniku cu staviti tocnu shemu i podatke o rasvjeti...
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
vrhunski, već jedno vrijeme intenzivno čitam o LED-u, samo mi je skupo krenut u to za sad...
odličan dnevnik, pratim!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nl je hibrid tako da ne treba da te cudi ako se pojavi neka biljka sa razlicitim fenotipom, i ja imam dve razlicite ww a brendirano je seme, nista preterano neobicno, samo furaj dalje
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
situacija u boksu je kaotična.... cca sat vremena mi je trebalo da sve iznikle grane i vrhove koji su u zadnjih tjedan dana izrasli cca 10ak cm gurnem u neki prazan kvadrat u mreži... LST možda za njih ali kičma mi je otpala. Neke nisam uspio provući pa sam ih samo savio i svezao vezicom za mrežu.
Na fotki su dosta tužne jer sam ih izmaltretirao pa su klonile ali sutra će već sve stršati.


Prvi OB definitivno ženka, na drugoj nisam pronašao pistilu ali nisam ni suprotno tako da ima još nade. Pokušao sam to sliknuti mobitelom ali bez uspjeha.
Northern lightovi još ništa, sad je sedmi dan od kad sam siguran da ne ulazi svjetlo u boks.
Odužila se vega...
sljedeći update za 9 dana, sutra ću ih dobro zaliti i nadam se da će me dočekati neki cvjetići ... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
NIsu me dočekali cvjetići.... :-(
Nisam mogao napraviti puno bolje fotke ali evo slika:

OB 1 (pokazala pistilice)


OB 2 (pokazala jaja)


NL 1 (pokazala i jaja i pistile)


NL 2 (jaja)


Plan: Jajani idu van, cura ostaje a sa ovim hermićom nisam još 100% šta da napravim.
Mota mi se ideja o sjemenu NLxOB i još k tome FEM ako pustim da se pare...

Pitanje: Koliko muškim cvjetovima treba da sazriju tj. da počnu proizvodit pelud?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako ne planiras oprasivati cupaj sto pre, cim se otvore cvetovi polen leti okolo, a otvore se za par dana (5~7), zavisi od uslova, temperature, vlage...
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
druze hermic se pokazao u vrlo ranoj fazi cvjetanja..ostavis ili ih zajedno zeznit ce ti curu i to jako ....
vrlo pohvalno sto zelis exp. al savjet ti je da izvadis i hermica van i oprasis ciljano koju granu a opet da ti ostane nesto kvalitetno za upotrebu ;)
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Tako ću napraviti, NL herm (u daljnjem tekstu Herman) ide van, ali u svakom slučaju pokušat ću oprašiti neku grančicu od OB (Olga)
Sad sam u nepoznatom...,
Šta će se desiti sa Hermanom kad ga skinem sa 12/12, hoće li nastaviti sa proizvodnjom peluda?
U kojem momentu treba "peludirat" Olgu?
Moram se educirat i pripremiti za ovo što me čeka!

Šteta je što je Herman više muško nego žensko, hrpa jaja na par pistilica
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
baci hermana u smece, kog ce ti genetski uzrokova hermi, to treba iskoreniti jer ti on samo moze dati nove hermije, koji ako oprase normalne cure opet daju hermi seme... pusti olgu da lepo formira cvetove pa onda oprasi, daj joj jos nekih 7~10 dana fore, mora biti malo vise pistila a opet da ostane bar mesec i koji + dan do skidanja, da se formira i sazri seme
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Savjeti su prilično jasni, čini mi se da herman dobiva sve više pistila u vrhu. Malo ću ga promatrati sljedećih par dana pa ću ga izvaditi i depilirati prašnike.
Jedan muški NL je u prozoru, njemu održavam ritam 12/12 da eventualno sakupim nešto peluda za oprašit neku grančicu.
Nisam znao da je postoji razlika u peludu od hermija koji je, nazovimo tako, sam po sebi hermi tj. "genetski hermi" i hermija kojeg se napravi od ženske biljke upotrebom npr. koloidnog srebra...
Sad mi je box ponovno prostran, bilo bi dobro ubaciti neke automatike jer bi taman stigli Olgu...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
da, razlika je velika, najjednostavnije receno, kod genetskog hermafroditizma svi potomci budu hermiji, a kod sredinski uzrokovanog (usled nekog stresa) polenom mozes oprasivati druge cure, na taj nacin dobijas fem. seme. genetski se po pravilu javlja u ranoj fazi cvetanja i jasno su vidiljivi zenski i muski cvetovi, odvojeni jedni od drugih, kod sredinskog se "bananice" javljaju na zenskom cvetu (prakticno izlaze iz cveta) i obicno se registruje u kasnijoj fazi cvetanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname
23.02.2008
1.048
1.455
188
Power je lepo objasnio foru sa hermije, ja se licno ne bi "kockao" sa hermijem,
ako oces seme oprasi sa polenom od muzjaka i kraj, nece biti fem seme al ces
barem imati dosta semena pa ce biti koja zenska biljka posle...
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Hvala na savjetima i objašnjenju, ne želim se kockati, imam NL 100% muškog daleko od boxa na tečaju preživljavanja (nismo u kontaktu)
Hermana sam isto tamo stavio da mu pravi društvo a meni služi da sve malo pratim kako se razvijaju.
Stavit ću par slika Hermana da vidite kako napreduje (ima pistila ali se muški organi nisu još otvorili) Zanimljivo mi je pratiti jer zapravo stalno mislim da možda i nije herm nego neki čudan tip :) (možda sam malo pretjerao)




Olga je OK, mislim da joj ništa ne fali... možda joj je malo vruće kad joj je dan max 33 celz, a prosječna temp u 24h je 30 celz, vlaga varira od minimum 40%-- do max 55%
PH vode za zaljevanje je 6,5 koristim jednom tjedno plantelu i još smo na 50% doze, zaljevam ju dva puta na tjedan sa oko litru vode (tegle su 12l)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and weedoye

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Razmišljam da sad pošto je Olga sama u boxu skinem mrežu, ionako nema funkciju, čini mi se da će na taj način više šanse dobiti doljnji popcorni a bit će moguće i flushati kasnije.
Pošto je puno savijana napravio bih "naknadni" LST.

učinjeno, Olga se malo tuširala, dobila nekoliko centimetara nove zemlje, maknjena je mreža i napravljen naknadno LST i sad me zenimaju njene reakcije.
Micanjem mreže i razmicanjem grana nadam se da će manji vršćići dobiti bolje uvjete....

 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
sustigli su me i prvi problemi...

zna li itko o čemu se radi i koliko je ozbiljno?
još je par listova krenulo ovim putem pa sam malo zabrinut...

idem ponovno čitati probleme tokom uzgoja....

mislim da bi problem mogao biti uzrokovan toplinskim stresom... naime otuširane i jako vlažne (rashlađene) biljke sam stavio u box pod svjetlo
ne mislim da su pregnojene niti da su do sada previše zaljevane... trenutno je noć u boxu, klima u sobi, ventilacija na maximumu, kako stoje stvari vidjet ću ujutro

usrname, zašto ti se sviđaju ti stradali listovi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
ok, usrname tnx
čitao sam tvoj post https://www.vutra.org/topic/8661-domaica-100w-hps-lst-box-4750100/page-5
gdje kažeš citat: mislim da sam tako biljku "prehranio" kalcijem, jer mi je voda izuzetno tvrda - višak kalcija veže magnezij, a bez magnezija nema ni fotosinteze - dakle mislim da listovi propadaju zbog manjka magnezija...Ima par dana da sam kupio gorku sol i mislim primjenit samo jednom folijarno (svjestan sam rizika prskanja u cvjetanju) i to otopinom u destiliranoj vodi, a vodu iz pipe ubuduće izbjegavat folijarno

vjerujem da se to i meni dogodilo jer nisu listovi dobili fleke samo zbog prskanja vodom iz pipe, taj problem sam imao i ranije samo puno manje izražen. Danas sam prokuhao vodu (2l) i procjedio kroz kaffe filter, u filteru je ostalo bijelog taloga za napuniti cigaretu... pa sam malo računao... biljku sam od kad je u ovoj tegli (od 01.07. zalio oko 6-8 puta sa litrom vode puno je tog kamenca već nataloženo u zemlji.
Moje mišljenje, neka me netko ispravi ako griješim, je da su listovi zdravi tj. da im ne fali magnezija ne bi tako ni reagirali na toplotni stres.
U svakom slučaju do kraja ovog grova zaljevam prokuhanom i filtriranom vodom.

Da li bi pomoglo da sljedeće zaljevanje napravim sa npr. donat Mg!?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.