Orange Bud on LED&CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Trenutna situacija


Brine me što su se počeli sušiti vrhovi listova, neki tek minimalno a neki i više...
Za sada je biljka na mirovanju tj. ne dodajem gnojivo, zemlja je još vlažna od tuširanja prije par dana.

Jel moguće da su to posljedice zaljevanja neprokuhanom vodom? PH sam korigirao dodavanjem alkoholnog octa, jel moguće da je to uzrok?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Rolipop je napisao(la):
Jel moguće da su to posljedice zaljevanja neprokuhanom vodom?
u zivotu nisam zalivao prokuvanom vodom tako da to sigurno nije uzrok... ne znam ni zasto se patis prokuvavanjem, zar ti je voda tako bakterioloski losa
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Trolly - izgleda da je to, tnx
danas sam stavio flašu 2,5l vode u duboko i kad se zaledi onda ću staviti flašu leda u box da hladi.
pratit ću situaciju, možda pomogne
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Tjedan dana kasnije stvari se lagano vraćaju u "normalu", malo je zahladilo, malo sam hladio box i dizao vlagu preko 50%, krpa umočena u staklenku i improvizirano raširena ispred usisnog ventilatora radi pouzdano
Olga nije dobila skoro 10 dana :) hehehe, osim folijarno. Da umirim svoju znatiželju otopio sam pola čejne žličice gorke soli u 1l vode i time prskao svaki dan po jedan put i to pred jutro (cca 1,5 h prije rasvjete)
Ne znam jel to pomoglo ili nije ali novi listovi su u redu i cvijetovi rastu
Nemam namjeru dodavati nikakva gnojiva sljedećih 7 dana.
Čini mi se da Orange Bud nije zahtjavna a iznenađuje me što nema nikakav miris za sad.
Računam da je trenutno u trećem tjednu cvjetanja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Mali update u 4. tjednu cvjetanja.
Vršćići rastu, mogu primjetiti da se ne pune kao u dnevnicima sa >250 HPS.
Od gnojiva još apstinira, čini mi se da ni ne traži, samo prokuhana i filtrirana voda ph6,5
Jel normalno da ne nema mirisa? Nije da mi to nepaše, ali nekako me brine. Bio sam spreman kupiti i filter ali ako ovako bude do kraja neće mi trebati.



one male teglice na desnoj strani su nordenlightovi stari 10 dana, ušli u boks na 12/12.
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
5. tjedan cvjetanja
Olga je dobila nakon 3 tjedna apstinencije od bilo kakvih gnojiva punu dozu crvene plantele, zanima me kako će to djelovati na nju.
Ukupna situacija je zadovoljavajuća, na starijim listovima i dalje se pojavljuju osušeni špicevi (vrhovi listova) ali manje jer puno novih listova izbija iz vrhova.
Tjedno otpadne 4-5 većih listova tako da si olga sama radi lolipop :)

Mali popcorn-ići se pojavljuju svuda po granama i ima ih desetine.

Glavni vrhovi se debljaju
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Ful doza plantele je odlicno prihvacena, Olga se "naježila", pistile izgledaju sočno i deblje nego do sad. U dilemi sam da sljedece zaljevanje ponovim radnju ili da zalijem obicnom vodom a plantelu ponovim kasnije?!
Moze li mi netko reci koliko treba sjemenkama da se razviju? Ako se sjecate mudonje NL-a, on je jucer okoncao svoj život i u kutijicu od foto filma je spremljen pelud. Kistom sam prosao preko dva mala vrščića pa se nadam nekim sjemenkama. Računam da će Olgi trebati još minimalno 3 tjedna možda i više da svrši a ne znam jel to dovoljno za sjemenke da sazriju?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: olidoboli and CilI

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
treba bar mesec dana, zavisi i od sorte, probaj, nista ne kosta... i kad skines javi da li je uspelo
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Tnx. U svakom slucaju oprašeni su vrščići blizu glavne stabljike tako da ukoliko skinem večinu Olge mogu ostaviti glavnu stabljiku sa par vrščića još par dana duže.
Što se plantele tiče napravio sam pauzu pa ću tako svako drugo zaljevanje do kraja.
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
mali update - 7. tjedan cvjetanja
vrhovi se debljaju i postaju sve tvrđi. Računam da je Olgi preostalo još dva tjedna do kraja, planiram napraviti još samo jedno gnojenje, ispiranje i the end.

 
  • Sviđa mi se
Reactions: userNomore

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
evo nas u 8. tjednu, odlučio sam ne davati nikakva gnojiva više, danas samo voda a za par dana cu napraviti flush i to bi bilo to.
Neke pistile su se zacrvenile a miris je predivan i nekako zrel da ne mogu više čekati :)
Ako netko ima bilo kakve savjete o tome kako sad postupiti slobodno pucajte jer stvarno ne bih htio sad nešto zabrljati.
Kad vratim film u nazad i nije baš puno od naslova i početka ostalo, Northern light je ispao iz igre u fazi prebačaja na 12/12 (muški i herman).
Nakon što je Olga ostala sama a zbog produžene vegetacije i veličine biljkoze (svjetlo je ulazilo u box) ni mreža nije više bila praktična (iz naslova ispada SCROG) i na kraju uz LEDice su bile i dvije CFL 30W tako da ni taj dio više ne odgovara naslovu.... Ali Orange Bud je pri kraju i uskoro slijedi prava uživancija.



 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Ne znam procjeniti koliko je zrelo, dok se odradi flush i dok se to posuši bit ce u zemlji sigurno 10ak dana. Šta mislite?
Tnx za novi naslov!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja bih ga drzao minimum 9 sedmica cvetanja, al preko tih fotki ni ja ne mogu proceniti koliko je zrelo... a ne znam ni koliko cveta jer si samo napisao da je u 8 sedmici cvetanja
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
9. tjedan cvjetanja
jučer sam napravio flush sa 30-ak litara vode, trebat će jedno tjedan dana dok se zemlja potpuno osuši i kad se to desi mislim da će Olga biti spremna za druga agregatna stanja. Jedan vrh je već na curanju par dana, jako mi se sviđa miris, ima okuse citrusa i drveta i jako je blag, nadam se da će i dim biti fin.
Evo slikica, žao mi je što ne mogu napraviti kvalitetan makro snimak i/ili nemam mikroskop ali mislim da neću puno fulati.

 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Evo pišem zadnje redove u ovom dnevniku, super je osjećaj, clear high a omogučio ga je onaj vrščić skinjen prije 10ak dana.
Sumljam da ću smoke report moći detaljnije napisati ali ovo jednostavno vrijedi sveg vremena i pažnje koju sam joj posvetio. Olga je trenutno ošišana otprilike 50% ostatak ide još do 10. tjedna da probam tu razliku u radu. Iskreno volio bih imati i nešto za laku noć jer ovo od prije 10ak dana nije definitivno za spavanje :)
Nadam se da je ovaj flush uticao na okus.
Za kraj stavit cu još slikice kad sve bude gotovo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nenash
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.