Orezivanje biljaka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.07.2006
10
37
0
Zamolicu strucnije clanove cenjenog foruma da mi pomognu, buduci da nisam sposoban sam to da izvedem... Nadam se da ce neko od vas biti u mogucnosti da mi pojasni kako pravilno orezati biljke, bio bih zahvalan ako bi mogla i koja slika... Weeeeeeeeeeeeeee ! SMOKE SOME WEED ! xD
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
a nemas sta pametovat
uzmes ostar predmet i cvak!
onda ona na mjestu di si je cvaknuo pusti 2 cvijetna nastavka umjesto jednog
 
05.06.2010
8
0
0
38
e sam mi jos recite u cem je razlika, znam da ako ju orezem da ce biti manja a gusca sto je bolje za mene, ali neznam sta bi se dogodilo da ju ne orezem neg ju pustim sam da raste ??? ocu dobit manje uroda ili sta ????? koja je bolja opcija ???
 

desperados

Aktivan Član
03.06.2010
50
10
0
43
Ovisi,skines joj samo listove koji smetaju(dojnji listovi koji nemaju dovoljno svjetlosti,mozda par listova ako je pregusta da sunce moze do grana lakse doci).Ali niukom slucaju previse,mislim da to nije bas dobro.Pozeljno je savijati grane(LST),radi veceg i boljeg uroda.Uglavnom ima masa toga na forumu o ovim stvarima,pogledaj neke dnevnike uzgoja,ljudi su odradjivali savrseno
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
pozdrav ljudi molio bi iskusne growere da daju svoj savijet ili svoje iskustvo u vezi obrezivanja.
znam da je več bilo rasprave oko obrezivanja biljke ali sve se vrti oko istog ,neko kaže da neko kaže ne.
pa sada moje pitanje kad smo stavili biljke na cvijetanje
dali je u redu odrezat lišče koje je na stabiljki da bi mo razrijedili gužvu u boksu
i s time dobili više svijetla na ostale vrhiće,znamo da se radi o dosta velikim listovima
e sad dali to jako šteti biljama ,i dali čemo puno izgubiti na masi vrhova.
to jest dali čemo dobit urod.
volio bi da momci koji su rezali kažu svoje dve tri riječi.
a znam da nas ima dosta s tom dilemom.
pa pucajte.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Sve je to individualno , ako sjećeš listove koji su stari , oštećeni ili žute onda je to po meni 100% ok , ali ako sjećeš zdravo lišće samo da bi svjetlo prodrlo do donjjih grana .... e tu je već zajebano .
Ako je biljka jako grmasta onda je prorjeđivanje neizbježno .
Ja preferiram lolipop metodu jer donji dio biljke tako i tako neće biti nešto posebno plodan pa usmjeravam energiju gore u kole .
Možeš se poslužiti i LSTjem i raširiti biljku tako da dobije više svjetla , a ako je tvoj problem isključivo gužva u boxu ...onda si sjebo u startu i sada odaberi jednu od metoda da to riješiš....

pozz
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
A znam ija sam pohlepan nasadio 20 kom stiskale se jebeno a sad jebiga odero ih pošteno lišče je bilo zdravo,sad šta da očekujem če bit šta od toga mislim ploda jer znamo da vrhovi poslije uzimaju hranu iz lista.dali je to veliki stres za biljku. svaki komentar je dobro doso.