Orezivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
rezanje velikih listova je tema o kojoj puno raspravljaju na stranim sajtovima.

veliki listovi nikako ne mogu biti beskorisni.
kroz listove se upija svjetlost i co2 koji služi za fotosintezu, što biljci daje energiju potrebnu za rast i razvoj (cvjetova, stabljike, svega). dakle, ako biljci oduzmemo list, ona će proizvoditi manje energije - logično.
ako list smeta toliko da se drugi listovi/vrhovi ne mogu normalno razviti, list je dobro saviti ispod ostalih.
on tamo neće smetati, i čak ako ne dobija svjetlo će i dalje obavljati izmjenu plinova između biljke i okoline.

sa evolucionističkog stajališta - zašto bi biljka zadržala listove koji više troše nego daju? logično je da zdrav list pomaže razvoju biljke.
ako su listovi beskorisni, tj. više troše nego daju, biljka će ih sama odbaciti, i listovi će požutjeti. tad ih treba odrezati.



a rezanje vrhova je nešto što ja nikad ne bih radio, jer se biljci zadaje bespotrebni stres.
ima boljih načina za proizvodnju više vrhova, ali to je već stvar osobnih prioriteta.
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
danas prilikom njege jednoj biljci je puko vrh.nekih 10 cm,a na njemu 4 bjela cvjetica.(u cvatni su vec 4 nedjelje....sta da radim?da stavim taj vrh u vodu pa napolje i da se nadam da ce da se primi kao klon ili da ga bacim?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
mm jako tesko ce ti se klon 4 tjedna cvjetanja primit cak i kad mu das savrsene uvjete
a pogotovo tesko (0% citaj) ako ga vani namjeravas samo zabost
ja bih to pojeo, bolje nego bacit :D
 

tambura

Aktivan Član
14.11.2008
119
12
18
52
klon se primio.pustio korijenje i poceli rasti listovi.u zemlji je sad 7dana.....bas me zanima kako ce se razviti ili narasti.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Više me brine tvoja slika nego biljka :)))
Sorry na spamu,klon je svakako na dobrom putu ako je pustija korjen,samo nježno i izvještavaj!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Znam,LOL,polupao sam lončiče,avatar-slika,slika-avatar!Virujen ti da si lipša,ali tvoj avatar mi je tako sladak:vb_kez:
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
samo jedno pitanje...malo sam glup.jel se 3.par listova ( kad je biljka u pocetnoj fazi) odreze ili zasjeće samo.ak se reze,da li se reze samo list ili na stabiljci gdje izlazi.i da li se mogu odrezat i 2. i 3.par ili se to radi samo sa 3.parom listova.ak moze kakva slika.na onoj u temi KLIJANJE,PRESADJIVANJE....se ne vidi bas .ima sva 3 para listova.uglavnom,da li se zareze kod stabiljke ili odreze cijeli list?hvala unaprijed
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ako si početnik najbolje da nediraš ništa.Nije nešto šta se mora,prije se nesmije,osim ako znaš kako,šta i zašto.
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
ma znam,ali cini se jednostavno.a dobijem da mi ne ide u visinu,zbog sajta koji sam pripremio,jer tamo rastinje nije visoko al je dosta gusto i siroko.a samo da cviknem na pocetku a poslije ne diram?
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Bolje je malo savij (LST,imas gore link neko je ostavio),nego sto ces je rezat....mislm to zbog stresa

EDIT : Pusti je nek odraste,pa onda savijaj (ako ces savijat).....6-7 parova listova bi trebala imat kada se LST-ira,ako sam dobro procitao.....
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
trq7 je napisao(la):
samo jedno pitanje...malo sam glup.jel se 3.par listova ( kad je biljka u pocetnoj fazi) odreze ili zasjeće samo.ak se reze,da li se reze samo list ili na stabiljci gdje izlazi.i da li se mogu odrezat i 2. I 3.par ili se to radi samo sa 3.parom listova.ak moze kakva slika.na onoj u temi klijanje,presadjivanje....se ne vidi bas .ima sva 3 para listova.uglavnom,da li se zareze kod stabiljke ili odreze cijeli list?hvala unaprijed

pocetnik jesam ali bi volio da mi netko odgovori gdje i kako se zareze odnosno,da li se odreze?
 
23.11.2010
47
86
18
42
Zanima me hoce li biljka dati vise hedova ako je budem redovno i pravilno orezivao ili ne,pogotovo skunk?Ne znam kako to ide sa ovim sortama koje su u ponudi seedbanaka!Pozdrav,Ziveli !
 

stardust

Aktivan Član
28.02.2009
279
427
63
neki kazu da neki kazu ne zato jel kolko dobijes na vanjskim hedovima izgubis na glavnoj sredisnjoj koli koju toppiras naprimjer
ako samo obrezujes trebalo bi dat malo vise ali ima ovdje iskusnijih pa pricekaj