Orezivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.10.2010
6
0
0
36
Pozdrav,

Pitanje za iskusnije...
djevojčice su več na cvjetanju 2 tjedna i napreduju odlično,imam pitanje u vezi rezanja donjih listova na stabljici,je li to obavezno ili...i šta se sa tim dobije???
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
ako ih planiras slikati te javno pokazivati,pozeljno bi bilo.a dobije se biljka bez donjih listova seksi izgleda .

najebaces zbog otvaranja teme ..samo da znas:icon_lol:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Nemoj ništa rezati dok ne požuti. Svaki list je važan.Neki imaju običaj malo pošišati biljku ako je pre gusta,ali meni je to bzvz.Samo žute listove od kojih više nema koristi skidam i tu i tamo ako baš smeta neki veliki list otkinem,ali izbjegavam to.
Btw,dobro ti reče Vanzemaljac...nemoj otvarati temu za svako pitanje koje ti padne na pamet.To radi nepotrebnu gužvu na forumu.Prvoj pogledaj jel ima več nešto napisano o tome što te interesira.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Bio je,samo nisi stigao vidjeti:)No to sad nije važno:costumed-smiley-027
Inače bolje puno ne dirati,mada ja nisan dosljedan da govorim.Ja san ubica listova:rofl:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
male su jos za rezenje ne dirati nista... al su lepe sad ne znam dal je pod hps ili pod stednim ako je pod stednim pravi lst savijaj biljku bice ti zahvalna a i sa hpsom mozes da radis lst..
 
30.10.2012
2
0
0
32
unknower je napisao(la):
Ne postoji pravilo za orezivanje...zato sto svako drugacije zeli da mu izgleda i drugacije je prilagodjava uslovima gajenja..

Jedan od nacina je da se u samom startnom razvitku biljke odreze 3-ci par listova,nako cega ce izrasti 2 manja stabla...ko zeli jos zbunastiju biljku moce da ta 2 nova vrha oreze,odnosno opet njihov 3-ci par listova...tako da ce sada biljka imati 4 nova vrha
sto je sasvim dovoljno...
Orezivanje se ne vrsi u kasnoj vegetacijskoj fazi i fazi cvetanja...

Pao sam u dilemu, ne znam sada dal trebam odrezati taj 3x red cijeli ili samo na 3x redu listove a da stabljika (od tog 3x djela) ostane?
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
pitanje za znalce, posto zelim drzati dvije biljke pod cfl 3mj vege zelja mi je igrati se s njima, cilj je dobiti ne previsoke biljke da mogu kasnije u drugom boxu pod hps ostati ne sprzene, visina boxa je 2,20m, svjetlo je na 2,00m od poda. racunam da uz ventilaciju mogu narasti do 1,70cm prije berbe, te da izrastu duplo jos u cvjetanju, znaci da ih drzim na 80cm, nakon5 tjedana visoke su 40cm

zanima me kad odsjecem glavni bud koliko usporavam biljku, te da li ce nova dva sta su najbliza divlje rasti, tj brze od glavnog?sirine imam dosta mjesta visina ce biti problem.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
samo verbalna opomena ovaj put, nemoj ponavljati post u razlicitim temama (pravilnik, tacka 2. Ne ponavljajte teme), odluci se gde ces nesto da napises pa imaj zivaca i sacekaj da neko odgovori
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
vidio sam negdje na slikama, a i na YT http://www.youtube.com/watch?v=AvctlPIpNZo
da ljudi znaju pred kraj cvjetanja skinut sve velike listove tak da ostanu samo hedovi. sad me zanima kad se to radi? par dana prije kraja ili tjedan-dva?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dk1litk

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kad vidis da pocnu prirodno da zute moz ih skinuti, bar ja tako, mozda neko ima drugi savet... zapravo, po fan listovima i vidim kad je pri kraju... mani brojanje dana, lupa i spoljna opservacija biljke, ako skines a da su svi listovi jos zeleni, prerano si skinuo ;)
 

Closet freak

Aktivan Član
03.04.2013
188
177
43
tako nekako i radim sad, ali mislio sam kako bi pred sam kraj cvjetanja skinuo sve listove da da čim više energije uđe u hedove, par dana prije nego ih stavim u 48 sati mraka. Možda se javi neko ko je nešto slično već radio i opiše dobar postupak.