Orezivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Interesira me koliko puta obrezujete biljke i kada ? ja osobno samo cjepnem glavni vrh jednom ali to mi ne izgleda dobro.Koja tehnika daje najbolje prinose?
 
03.09.2006
34
4
0
Ja obicno pocnem kidati suvisne listove kada pocne cvetanje, da bi cvetovi imali dovoljno svetla. Takodje obavezno isecem one najvece listove u dnu biljke, jer se ne puse, a zauzimaju mnogo mesta. Osim ta dva lista na dnu, ako hocu uvek obrezuijem vrhove. Posle obrezivanja biljci treba malo vremena da se oporavi a onda izbaci dve grane. Sa prirodom se nikad ne zna. Vidjao sam razgranate biljke koje nikada nisu bile obrezane, a vidjao sam i obrezivane biljke koje su prestale sa rastom posle obrezivanja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Dzanki

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Za sad uzgajam prvu biljku. Na znam toèno nakon koliko (jer u poèetku baš nisam pratio razvoj) ali znam da sam odrezao glavni vrh nekih 10 dana prije nego sam ju stavio na cvjetanje. Rezultat su dva velika vrha. postoji slika u galeriji pa se može vidjeti kako to izgleda.

Velike listove sam veæinom poèeo rezati u fazi cvjetanja i to sistematski kako je koji poèeo žutjeti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: alive

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
gens je napisao(la):
Za sad uzgajam prvu biljku. Na znam toèno nakon koliko (jer u poèetku baš nisam pratio razvoj) ali znam da sam odrezao glavni vrh nekih 10 dana prije nego sam ju stavio na cvjetanje. Rezultat su dva velika vrha. postoji slika u galeriji pa se može vidjeti kako to izgleda.

Velike listove sam veæinom poèeo rezati u fazi cvjetanja i to sistematski kako je koji poèeo žutjeti.

:roll: , moja je vec pocela cvijetati a ja nemam nikakvog pojma o rezanju, zashto rezati biljku??'
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Biljku možeš rezati (cepnuti vrh) samo kad je u veg.fazi.Ja jih režem kad doðu do petog sprata tako da odrežem peti sprat i onda izrastu dva nova vrha iznad èetvrtog sprata i tako dalje,zavisi od moguènosti (visine boxa)i oblike koju želiš.
Uvijek gledaj da ne režeš biljku kad je misliš stavit na cvatanje jer traje da se ona oporavi,zato to napravi zadnji put 14 dana pred cvatanjem.
A što se tièe listova,ja njih odstranim samo u fazi cvatanja kad smetaju i oduzimaju svijetlo kojem od vrhova.
Toliko od mene i mom naèinu uzgoja,ako griješim neka me neko ispravi.

lp

:wink:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: poot69

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Uglavnom pogledajte u opisu sorte, jer neke sorte vole obrezivanje dok druge ne, recimo sorta blueberry mora biti obrezivana ako zelite maximalan urod dok ima sorta koje rode manje ako ih obrezete..
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
POSTUJ PRAVILA FORUMA I NE CITIRAJ BEZ POTREBE!


naravno da hoæe...obrezuješ ako ti neki donji listovi,cvjetovi nemogu dobiti svjetlost ili ako hoæeš da neraste u visinu veæ da se grana i širi.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Biljke se obrezuje u indoru sa bi vrhovi dobili jednako svijetla.Ako ne obrezete biljku onda glavni vrh dobiva previse a ostali premalo.Dok sam se bavio Outdorom nisam htio obrezivati jer kad je obrezete mnogo lakse se biljke prevrnu na vjetru i slome na kisi.
 
03.09.2006
34
4
0
ja sam juce obrezao vrh moje biljke, jer je naglo pocela da raste. Imam mali box pa nisam hteo da je pustim da mnogo raste u visinu, ali jos uvek nije pustila dva kraka. Koliko vremena otprilike treba biljci, u unutrasnjim uslovima, da se oporavi od obrezivanja?
p.s. Mozda sam trebao da otvorim novu temu, ali vidim da se ovde vec govori o obrezivanju, pa reko da pitam.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ne postoji pravilo za orezivanje...zato sto svako drugacije zeli da mu izgleda i drugacije je prilagodjava uslovima gajenja..

Jedan od nacina je da se u samom startnom razvitku biljke odreze 3-ci par listova,nako cega ce izrasti 2 manja stabla...ko zeli jos zbunastiju biljku moce da ta 2 nova vrha oreze,odnosno opet njihov 3-ci par listova...tako da ce sada biljka imati 4 nova vrha
sto je sasvim dovoljno...
Orezivanje se ne vrsi u kasnoj vegetacijskoj fazi i fazi cvetanja...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: threelittlebirds
10.12.2006
1
0
0
jednom bila jedna mala nikakva :girlie: ...zakrzljala i bolesna...izdvojena...
pOkus....xoxo bilo je malo brutalno prema njoj a usput joj i obitelj poginula..:( :shit_revenge: no sad ti mala dama fino stoji....
....V
PC060008.jpg

...rei rezi samo rezi
:qchka:
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Šta æe se toliko tragièno dogoditi ako biljci odrežeš jednu ili dvije grane,ili vrha,ili par listova u fazi cvjetanja?
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Naprimjer dok sam koristio envirolite lampe a gajio uglavnom sative tad mi je cilj bio dobiti što nižu biljku po moguænosti što više razgranatu u što kraæem vremenskom periodu .Uspjevalo mi je sa vrlo dobrim rezultatima.

Ovako:Držim ih u veg. jedno mjesec dana (do nekih 20-30cm)onda odrežem glavni vrh
pa ih stavim na 12-12.Pošto je rjeè o sativi ona æe od trenutka stavljanja na 12-12 režim još dugo dugo rasti,ako je pustim,pa èak i kad se pojave cvjetovi.
A meni treba biljka od nekih 50 cm zbog slabije rasvjete(ili problema s visinom).Nakon toga skraæujem uglavnom gornje grane koje pretenduju da porastu previsoke.S time im usporavam rast i potièem donje grane na isti(ujedno se širi i formira grm).Kad sve grane budu u približno istom nivou stajem s rezanjem.To je otprilike nekih 15-20 dana nakon stavljanja na 12-12 režim ,tada se veæ poèinju formirati cvjetovi.Nakon toga biljka obièno još poraste nekih 10-15 cm istovremeno razvijajæi cvjetove prije nego stane rasti i poème samo rast cvjetova.


Što se tièe šokova,èini mi se da su neznatni jer ne režem istovremeno,veæ malo po malo.Uglavnom ne pokazuju znakove stresa,naprotiv rastu kao pionirski kurèiæi :D
Mislim da kod indora nema striktnih pravila što se toga tièe veæ kao što rekoste zavisi od vrste i naèina uzgoja.Dok je vani nešto sasvim drugo. Vani vegetacija traje mjesecima tako da imamo vremena za formiranje željenog oblika te nismo ogranièeni prostorom,rasvjetom itd.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ludi Gonzales

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Najbolje je onda da radis kako mislis da je dobro,ako kazes da nema stresa onda slobodno rezi.

Ali kao sto kazes da ako joj rezes vrh ona staje sa rastom i gura grane sa strane sto mislim da govori o vremenskom periodu i stresu kojem sam pisao.
Najbolje je da radis ono sa cim si ti zadovoljan.