Orezivanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Nije HST samo topiranje, to je lomljenje grana na način da vanjska opna ostaje. Super cropping u biti je isto HST.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nakon 3 node topiram i onda radim mainline onda ponovim postupak 1-2 puta(4-8 vrhova da imam) od tada samo lagani lst dok ne popunim prostor koliko zelim, pustim malo u visinu i prebacujem na cvjetanje.prilikom ulaska u cvjetanje ocistim donji dio biljke gdje svjetlo tesko dolazi i to je to.

na prvim biljkama sam radio hst(lomljenje grane po 90°)ali jer je bila domaja ne znam jesam li je stresirao previse ili je prirodni hermi bio, uglavnom biljka se brzo oporavi uspravi a gdje je slomljena bude velika kvrga neki kazu bolje hrana prolazi ne znam dal je istina ali znam da lakse ponosi tezinu.(naravno lomi se tako da se vanjska opna ne slomi/otvori)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and Moon Jar

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
maxresdefault.jpg
 
27.10.2015
46
7
8
34
Pozdrav ekipi..

I nije neki problem ali pitaću za savjet, pa zašto vas imam :)

Prije mjesec dana sam imao biljku koja je rezultirala tim da je bio mudonja.. I tad sam sjekao biljku iznad 7 kata (radeći LST na jednu stranu) da bi kasnije bio primoran da uklonim (Odsječem)cirka 40 grana jer sam ograničen sa širinama box-a.

E sad nebi htjeo da činim isti postupak i da otkidanjem 40 grana zadajem biljci bezpotrebno toliki stres

Biljka čije slike ću vam priložiti je stara 22 dan

hps 250 w

Box- 42x50x160

kanta 20 litara

Zemlja 50 % potgrond narandžasti 50% plantela (bolje nisam mogao)

Sjeme sa ceste

Trebao bi mi savjet vas iskusnijih

Listove, pošto je i dalje misterija tu na forumu da li sjeći ili ne, sam uvezao žicom ispod grana koji su mislim čak i preveliki za 22 dana rasta (VELIČINA PROSJEČNOG DLANA)

Za razliku od prije mjesec dana, na novoj biljci sam radio toping odmah iznad drugog kata i odradio LST koji ćete moći vidjeti i na slici.. sad iz sve te 4 grane izlaze nove i opet mislim da ću biti primoran da uklanjam neke grane.I ako bi morao opet da sječem neke grane volio bi to da radim u ranoj fazi vegetacije.. jer znamo da tad stres lakše podnose

Što biste vi uradili u ovoj situaciji uzimajući u obzir na velik pot od min 20 l i na širinu box-a 42x50

Koliko i koje grane ostaviti i da li išta sjeći ili ne?

Ostaviti nedirati ništa?

Ili.. Napraviti nešto ovako
I čini mi se da je malo prevelika za 22 dana rasta (I bude opet mudonja) :lol:
 

Prilozi

  • 2 (1)-min.jpg
    2 (1)-min.jpg
    124,9 KB · Pregleda: 108
  • 2 (2)-min.jpg
    2 (2)-min.jpg
    255,2 KB · Pregleda: 106

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
A zasto cekas toliko dugo ako nemas mjesta pa moras sjec grane. Prebacuj odmah na 1212 i ne sjeci nista.
Nema smisla radit treninge i 18/6 period sa random sjemenkama ;) Nadaj se da je cura
 
21.04.2017
4
1
3
43
imam biljku visine je malo vise od metra.ne znam koja je sorta. na rastu je il vegetacija kako se vec kaze a do cvetanja je jos rano.e sada kada bih biljku presekao na pola . da li bi mi biljka uginula..?
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
A od kad se smiju rezati listovi koji smetaju za formiranje i punjenje hedova? Dakle jedna je već malo više od 10 dana u cvjetanju, a druga je tek 5 dana. Inače je sativa u pitanju, i stvarno veliki listovi rastu za tako malu biljku - Royal Dwarf. Trenutno svaki dan sa žicama vučem listove dolje da svjetlost ide samo na cvijet. Jel prerano sad malo porezati?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
...prijatelju...listovi obavljaju fotosintezu...ne cvjetovi...
Možeš ukloniti ono što ne dobija svjetlo,ali ne preporučam rezanje listova koji su izloženi svjetlu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Sori, ne baratam još sa riječnikom i nazivima - no mislio sam na velike fan listove. Za koje čitam da ih ljudi uredno režu, pogotovo koji rade sa mrežom. Ja imam LST, trenutno ih samo zatežem tj lagano korigiram u stranu, da svjetlo dolazi više do cvijetova i listova na granama sa cvijetom.