Organizacija za legalizaciju u RH - zašto je nema?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.11.2006
12
4
0
Kod nas ima dosta organiziranih pokreta i udruga koji s više ili manje uspjeha na državnoj razini zastupaju svoja različita manjinska prava, počevši od homosksualaca, nacionalnih manjina, penzionera pa do udruga za zaštitu životinja. A što smo mi drugo nego manjina i interesna skupina ili grupa ljudi povezana zajedničkim interesom ??

Zašto ne posjedujemo ozbiljnu, legalnu, registriranu političku udrugu koja zna artikulirati svoje ideje i predstavljati ih široj javnosti, utjecati na političare?

Izgleda da je aktivizam kod nas zastao na razini neorganizirane subkulture.

Organzacija podrazumjevala raspodjelu posla: predstavništvo - svoje pravnike, govornike, lobiste, ljude koji se razumiju u propagandu i zastupanje i članstvo koje to financira.

Nije dobro razmišljati kratkoročno. Ja nisam zapalio joint možda godinu dana i pokidao bih sve za jedan jedini dim, ali da mogu izabrati ovog trenutka hoću li dati 100 kn za piz ili za udrugu čiji će predstavnik reći ono što mislim na TV-u izabrao bih potonje!

Zašto se dakle ne organiziramo na taj način??? Bar u tome nas ne spriječava ni jedan zakon.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Počevši od homosksualaca, nacionalnih manjina, penzionera pa do udruga za zaštitu životinja nitko od njih nece najebat od plavaca jer se bore za svoja prava. Dat cu ija pare.. al jesi li ti osobno spreman dat svoje ime i prezime i izac u javnost koja je masovno stigmatizirana neznanjem o kanabisu?
 
07.11.2006
12
4
0
elephant0r je napisao(la):
Počevši od homosksualaca, nacionalnih manjina, penzionera pa do udruga za zaštitu životinja nitko od njih nece najebat od plavaca jer se bore za svoja prava.

Ne možemo najebati ako se za svoja prava borimo na pravi odnosno dopušten način. Plavce zanima samo zapljena i prvo što bi gledali je da obore predstavnike takve organizacije zbog posjedovanja.

No postoje npr. profesionalne firme za lobiranje koje nas mogu zastupati zato što ih plaćamo. One neće najebati zbog toga što nas zastupaju - recimo preko anonimnih donacija.

Dat cu ija pare.. al jesi li ti osobno spreman dat svoje ime i prezime i izac u javnost koja je masovno stigmatizirana neznanjem o kanabisu?

Imam neke dobre predispozicije; npr volju da podnosim žrtve: da se se odreknem konzumacije kako bih stvar mogao zastupati bistrog uma i bez straha od hapšenja za posjedovanje. Previše puta su me dileri zavaljali i previše puta sam strahovao od okoline. Znam da nisam sam. Za sada ne mogu, sutra ću možda moći. Ako neću moći ja siguran sam da netko hoće i može.

Ni nekom predstavniku homoseksualaca što sjedi iza ekrana možda u početku nije bilo ugodno legitimirati se pred rodbinom, prijateljima, znancima i javnosti o svojim seksualnim sklonostima, zašto bi onda nekom od nas bilo teško progovoriti o svojim političkim stavovima ?

"...dobar dan, ja sam taj i taj, po struci sam to i to, zalažem se za legalizaciju zbog toga i toga..."
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Pogledaj malo po forumu.. ima masu takvih i slicnih postova "za sada ne mogu, sutra cu moci"

Nemoj me krivo shvatit.. ako netko zeli slobodu u ovome onda sam to ja.. al moramo biti realni i prestat se pitat zasto nema, zasto nebi i pokrenut nesto konkretno pa onda doc rec.. sada ima, sada cemo..
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
Ribu je napisao(la):
Imam neke dobre predispozicije; npr volju da podnosim žrtve: da se se odreknem konzumacije kako bih stvar mogao zastupati bistrog uma i bez straha od hapšenja za posjedovanje.

ovo su dobre predispozicije u borbi protiv prohibicije.
tiha većina postoji, ako se mene pita.
ali oni su sputani mnogim obavezama...
ako ti to moreš što si napisao ,onda ćeš već nači način

problem je što se volja, pare i ljudi nikako sastanu na jednom mjestu...

'ko hoće nalazi način
ko neće nalazi isprike'

tu imaš brdo informacija
i dobar dio posla se može obavit preko ovog sajta
već smo o tome nešto pisali

naprimjer jedan od kvalitetnih načina bi bio Letter Campaign za prvu ruku..
neznam gdje su te teme možda u groblju..
biće mi veoma drago ako neko zapne u tom smjeru