Organska Basta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Odlično to izgleda Venlo, svega pomalo i nema zime. Mora da se naradiš oko toga. Ja i žena smo pokušali prije par sezona isto tak nešt, unajmili komad zemlje na selu, al smo samo jednu sezonu odradili paradajz, papriku, luk, tikvice, krompir , krastavce i kukuruz kokičar. Ja nisam mogao više zbog problema s kralježnicom a žena zbog problema sa štiklama i noktima :)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Biljke ce uvijek biti biljke, a nacin na koji cemo da ih gajimo je na nama.
U prirodi ima svega i nema nikakve potrebe da se bilo sta kupuje.
Svako seosko domacinstvo ima stalu, svinjac, kokosinjac, pa bastu gdje uzgajaju zdravu hranu, gnojenu sa stajnjakom gore navedenih zivotinja.
Ali, imaju i komercijalne oranice, koje nemilice prskaju pesticidima, herbicidima i ostalim "cidima" koji zavrse u podzemnoj vodi, koji gorenavedeni domacini izvlace pumpama da zalijevaju svoje "zdrave" baste, napajaju svoju "zdravu" stoku itd.

Prevelika briga zna da bude opasnija od komercijalne hrane.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
"Ali imaju i komercijalne oranice"

Nije pitanje samo "komercijalnih" oranica, vec se koristenje svega i svacega zavuklo u svako domaćinstvo a da ljudi uopce ne znaju što koriste i kakve posljedice to ima za naše zdravlje u kojem god smjeru života pogledali...

Edit:

Pogledajte prilog 2453

Obećavam neću više :D
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
pošpricao paradaj s pripravkom od sitno narezanih kopriva koje su se namakale otprilike 12 sati,protiv lisnih uši i nekih mrava al ništa,pošpricao tri puta dnevno jedan dan,dal sam trebao još koji dan tako špricat ili?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Opcenito, treba spricati do te mjere da se na
metnici suzbiju. Ipak su to bio pripravci koji nemaju permanentno djelovanje kao razni kemijski pripravci....treba biti uporan i ne odustajati :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Uzeo sam NeemAzal i poprskao jednom. Sad čekam da prestanu kiše i opet moram, a ponovit ću tretman cca svakih tjedan dana, ovisno koliko ima vidljivih nametnika. Iako nije jeftino, to mi je lakše nego svako malo sa koprivama 3x dnevno prskati, a nije otrov :) Dobro je što djeluje samo na kukce koji se hrane listom, dok pčelama i sl. ne šteti.
Za više informacija, koristite :google2:
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358