Organski uzgoj biljaka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Tema je otvorena da bi se doslo do sto boljih i raznovrsnijih informacija o pripremi zemlje za organski uzgoj i svaki offtopic ce biti brisan

Za osnovne informacije o pripremi zemlje pogledajte ovde: PRIPREMA ZEMLJE

Dakle... posle malo istrazivanja i citanja dosao sam do zakljucka da je moguce uspesno odradeti ceo grow bez dodavanja hemijskih djubriva. Naravno potrebno je znati kako pripremiti zemlju za tako nesto. Primetio sam da je bolje koristiti sto vece posude pri ovom poduhvatu i zahteva vise ulaganja i znanja ali je konacni produkt hemija free i time mnogo zdraviji za konzumiranje.

Mi ovde nemamo uslova mozda bas kao oni ali svako se snalazi kako moze. Pisite sta ste koristili i u kojoj kolicini. Ja cu se potruditi da nabavim sto vise recepata za pripremu zemlje.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Stigao je prevod:

Kompost za 50 litara
Sve je prosijano kroz sito 1/4 inča

25 litara kokosova vlakna
12 litara sterilna organska ilovača
8 litara crvljeg izmeta
5 litara organski N-P-K pre-mix
200 ml dolomite lime
300 ml ekstrakt morske alge
100 ml kameni fosfo
r


Kao sto rece brain... ni pola od ovoga nema kod nas. Ajde da vidimo sta se moze kod nas naci, pisite, postujte...
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Od svega ovoga za sada sam uspio pronaći samo glisnjak/lumbrihumus= g.o.v.n.o. gliste:icon_lol:
Trebalo je stvarno dugo googlati dok mi nije izbacio rezultat..makar sam sto puta upisao ove pojmove i ništa!
Firma koja se bavi proizvodnjom zove se Eršek d.o.o. i imaju prodaju u Donjoj Bistri...to nas ne zanima jer
je iza Zagreba pa tko voli...

Posalo sam im mail prije izvjesnog vremena i rekli su da se njihov program može naći
i u VC Mihaljevac (VC-vrtni centar)..nisu naveli nijednu drugu adresu..očito samo tamo?!

Otiđoh gore i kupim 5L za svoju baštu..hehe...kažu da je omjer 1:10...može i mrvicu više..ali samo mrvicu...

Ispalo me 10kn

Nakon par dana sam prihranio svoju curicu tako da sam otklonio gornji dio zemlje sve do korijena i jednoliko raširio 2 žlice (kašike) glisnjaka te pokrio ponovno zemljom...tako je pisalo u uputama.

Jedina 'fora' je ta da se glisnjak ne smije isušiti/osušiti jer time gubi na hranjivoj vrijednosti kako u zemlji tako i dok je u pakiranju!
I pročitao sam da je još jedan nedostatak taj da 'zabetonira' zemlju pa je potrebno koristiti rahlu zemlju (dodati malo pijeska i svega drugoga što stavljamo:)))

Toliko od mene...:bis:

PEACE!:maryjane:
 
05.02.2007
41
0
6
To je vjerojatno humus "kalifornijskih" glista.
Ak nekom trebaju gliste imam ja doma par sto kila toga :)
Dobiveno od organskog otpada trave/povrcha.
Stvar je super al obavezno se mora mješat jel kad se isuši nije dobro.
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
U Bauhausu ima za kupiti u vrećama konjsko gnojivo (bez mirisa), zboravio sam cijenu ali sam uzeo jednu za probu, trenutno ga isprobavaju cherry paradajzići koji će ostati u teglama od 3-5 litara.
Pošto imam u planu i out ove godine a volio bih da bude bez kemije razmišljam da koristim upravo to gnojivo.