Organski uzgoj - sve što trebate znati!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.10.2014
10
1
3
pozdrav..ne znam jel ova tema prigodna da pitam..valjda jest...ovako, sinoc sam se malo preletio nakon citanja i stavim meda 2 kaskice i kore od banane isitinim i stavim po zemlji...nakon toga odem i procitam da se med mijesa sa cak 15l vode, pa me sad strah da ce joj ovo biti prejako, cist med i tako to bez vode...ne znam jel se moze sta sje*at tako? ako da, sta bi bilo rjesenje, da isperem ili sta...sori ako sam promasio temu
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Mozes slobodno samo ga razmuti u vodi.. Zlica meda na galon (cca4L) vode..
Jasno ti je da to nije potpuno gnojivo nego sadrzi svakakve minerale u tragovima ovisno od cega je med, vise kao neki dodatak. Vise su seceri iz meda hrana za mikrofloru u tlu..
Nece odmoci ali nece to sad nesto nevjerovatno se dogoditi..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
da da kontam, znaci pola kile meda na galon od 4litre, samo me jos zanima u kojoj fazi cvetanja se to sipa?
znam da nije osnovno gnojivo, imam pantelu cvet i slavol
 

StokaGodine

ko pod drugim jamu kopa nos
03.07.2014
216
247
43
38
Ma kakvih pola kile?
Žlica ili ti ga kašika na 4 litre vode.
Neki melasu stavljaju ili med, a stavlja se nakon zadnjeg flusha ili pred kraj cvijetanja..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
12.02.2015
86
4
8
plantella vrt(organik) kakva je? imam af sorte composana zemlju, zemlju zanima me jel se moze odradit s njom grow i kakva je u usporedbi sa plantellom cvet?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Plantela vrt je odlicno gnojivo. Blago. Mozes ga stavljati na početku growa i na kraju growa.
izmedzu ti treba list i cvjet od plantele.
 
12.02.2015
86
4
8
1) imam af sortu i zemlju compo sana, jel taj list onda uopce potreban ak mi je veg 3 tjedna a gnojenje se ne preporuca prva 3,4 tjedna ako imas dobru zemlj?
2) jel uopce valja mjesati organska i minerlana gnojiva? svatko pise svoje, vise ne znas kome mozes vjerovat
3) jel se ne moze grow odradit samo sa vrtom i dodatkom slavola i h202?
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
2. cemu, koja je poanta toga?

ako ides na organic valjda ti je cilj ne trpat kemiju uopce, bar ja tako vidim.

edit: btw budi oprezan ako ides na organic pa stime radit sa H2O2 jer teorija je da unistava i dobre bakterije, a to ne zelis.
 
12.02.2015
86
4
8
poanta toga je cillov post prije: Mozes ga stavljati na početku growa i na kraju growa.
izmedzu ti treba list i cvjet od plantele

aha, znaci da ne stavljam h202 ak radim organski il moze jedno eventualno dvaput tek radi sigurnosti da korjen ima dosta kisika?
 

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
poanta toga je cillov post prije: Mozes ga stavljati na početku growa i na kraju growa.
izmedzu ti treba list i cvjet od plantele

aha, znaci da ne stavljam h202 ak radim organski il moze jedno eventualno dvaput tek radi sigurnosti da korjen ima dosta kisika?
Nikako h2O2 jer ce uništit svaki mikroorganizam u zemlji koje je onda nemoguce povratit,propada cjeli smisao ogranic growa
Šta se tice zraka rijesi to sa air-potovima ili platnenim potovima:) i dobrom drenažom
Ako mješaš mineralna i organska gnojiva onda nemaju smisla organska jer ih mineralna u svakom slucaju *ubiju*.Jače je od organskog definitivno
Neznam koliko kosta ta plantela
Znam da bloom i grow od biobizza su po 35kn za 0,5l i izdrzi za nekih 4-5 growa
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o and trubabuba
12.02.2015
86
4
8
jel moze netko reci koje org. gnojiv od bb uzet, nisam upoznat sa njima. treba mi samo za cvjetanje, bio bih zahvalana.

aha sad sam skuzio bio-grow i bio-bloom?