Organski uzgoj - sve što trebate znati!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.05.2021
97
235
33
Pozz ljudi:)
Zamolio bi nekog ako moze odvojit malo vremena da mi pomogne sa kratkom listom proizvoda za zemlju, gnojivo, nutrijente itd.. Sve sto mi treba za jedan 100% organski uzgoj, sa kupovnim proizvodima da ne moram sam pravit kompost i ostalo (prvi grow i nemam iskustva, kao ni vremena i mogucnosti za to)
Nesto jednostavno, brzo i efikasno bez mnogo razlicitih proizvoda i sastojka, da grow traje od pocetka do kraja, a ja samo da dodajem pomalo vodu i drugo sta treba. Ne moraju biti najveci i najbolji hedovi, tek toliko da su dovoljno dobri, zdravi i da je lagano odrzavat za pocetak. Ne moraju bit najbolji proizvodi ali niti najgori, neka sredina.

I sta bi preporucili nesto organski protiv plijesni i ostalih bestija?

Narucio bi sve iz HR pa moze iz Hempatie, ali ima i drugih hrvatskih growshop stranica ako nesto fali.

Autoflower, do 80cm, hibrid, LED

Citao sam o tome na ovom forumu i drugdje, znam osnovno ali nikako ne dovoljno. Proizvodi i sastojci me zbunjuju najvise, ima mnogo opcija i ne ide sve uz sve, ne znam sta da odaberem i kako da si slozim neki paket..
Gledao sam negdje kako stavljaju trecinu super-soil na dnu vaze, pa gore obicnu zemlju, i samo zalijevali vodom od pocetka do kraja, tu i tamo dodavali samo organske nutrijente, ali oni su pravili sve sami.. Da li moze isto tako sa gotovim proizvodima?
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
sa kupovnim proizvodima da ne moram sam pravit kompost i ostalo (prvi grow i nemam iskustva, kao ni vremena i mogucnosti za to)
Po ovome svemu što si rekao mislim da bi ti najbolja opcija bila neka linija tečnog organskog đubriva, potraži na sajtu imaš više proizvođača, BioBizz, Plagron, Canna, AN.. svi oni imaju organske proizvode verovatno i još mnogi, zemlju možeš da uzmeš potH(mada ne znam da li je organic) i onda ti bukvalno za vegetaciju ni ne treba đubrivo, tek u cvetanju, uz to uzmeš neki preparat koji će malo da oživi zemlju, npr slavol, bakterije, mychoriza... Ima o ovome na forumu puno toga...

EDIT: imaš i biotabse, raspitaj se o njima, meni se lično takav pristup growu nikada nije sviđao
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.284
358
Ti tražiš nešto poput super soila sa sporootpuštajučih organskim gnojivom!
Znači, u početku uzmi Atami Kilomix zemlju. Malo je skuplja, ali ima hrane za skoro, cijelu vegetaciju. Za indoor, cijelu vegetaciju. Bez problema!
Kupiš Bio tabse ili Guerilla tabsi Hempatia. Ili baš Bio tabse!
Ti tražiš, nešto gdje ne treba gnojit svako zaljevanje, a organski tekući proizvodi, nisu baš organski i večina ide svako zaljevanje, što onda gubi smisao.... Tabse zapikneš u zemlju i osnovni NPK si im dao za 2,3 tjedna. Samo rokaš vodu!
Ako nemaš pristup zemlji iz grow shopa, Potground h ti je isto jaka zemlja!
 
19.05.2021
5
28
13
45
@Astral22 ,Pozdrav, ovako pogledaj malo Guanokalong proizvode imaš u igrow-u. Imaju super zemlju koja ima hranjive tvari za jako dugo vrijeme. Pričal sam sa gazdom te firme i reko mi da je zemlja bogata hranjivim sastojcima za 60-70 dana. Eto, takvo nešto tražiš. Samo u cvatnji dodaš neku od flašica iz njihove ponude. Recimo njihov tekuči bloom ima samo N i K, a di je tu P? Fosfor je u njihovoj zemlji i ima ga za 70 dana. Kod tebe je opcija da ideš s automatima i bude ti dosta flašica bloom gnojiva. Ako radiš fotoperiodne biljke uzmeš i guano prah koji ima omjer N-1 P-10 K-1 i dodaš ga kao top dres kasnije u cvatnji i nastaviš sa guano bloomom. Biljke obožavaju guano, vjeruj nečeš požaliti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bananko Banana

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.284
358
Daješ krive informacije!
Ni jedna zemlja, nema toliko hrane, a da si uzgajao u istoj, nebi pričao, ono što ti prodavač, bio on vlasnik ili ne, želi prodat!
Guanokalong, fosfor ima u obliku praha ili paleta(sporootpuštajuče gnojivo). U outdooru 2,3 tjedna, ovisi o kiši...
Pošto već znam, da si pričao sa vlasnikom, zašto ti nije rekao, da bi imao cijeli NPK, mikronutrijente itd.treba 4,5 proizvoda. Evo, pa pročitaj, više o gnojivu, kojeg predlažeš ili pročitaj pravilnik, gdje je zabranjeno, davat neprovjerene informacije :)
Screenshot_20210520_072747_com.android.chrome~2.jpg Screenshot_20210520_072753_com.android.chrome.jpg
Ovo je Kalij(K) i 30 puta manje fosfora, ali ga ima... Screenshot_20210520_072638_com.android.chrome~2.jpg
Screenshot_20210520_072717_com.android.chrome.jpg Screenshot_20210520_072644_com.android.chrome.jpg ovo je fosfor i sve to, uz zemlju i još 2,3 bočice, koje se davaju svako zaljevanje, a čovjek traži nešto što neče trebat mixat, svaki drugi dan. I ovo gnojivo se mora nanjet(topderessing) svaka 2,3 tjedna, ovisno o količini zemlje!
Da si predložio, da kupi sve te proizvode, pa napravi svoj mix, to bi još imalo smisla. Svejedno, svaka 2,3 tjedna treba dodat novo, a u bočicama svaki put ili svaki drugi.

Inače, kupio sam Guanokalong zemlju u igrowu na Trešnjevci i zemlja je bila puna mušica. Što znači, da skladište zemlju na otvorenom!
 
04.05.2021
97
235
33
Hvala vam Marac i Green4life, pogledat cu i to sta ste mi predlozili. Svida mi se ta ideja sa Guanokalong.
U meduvremenu mislio sam mozda Biobizz, ako mislite da ce i tako bit dobro? All Mix zemlja + jedan od ovih?

Nije mi problem da se gnoji skoro svako zalijevanje ako je na jednostavan nacin, na to sam i mislio pod dodavanjem vode i drugo sta treba. Samo da ne moram radit sam pripravke od raznih domacih sastojaka, nego sve sa gotovim proizvodima, samo zalij i to je to. Organski koliko moze, barem da nema stetnih tvari, nekih mineralnih soli itd. duvao sam vec takve od umjetnih kemikalija, boli glava, gorak okus i crni pepeo..

Grouchy, citao sam dosta i vidio sam vec koje zemlje se koriste ali svejedno sam htio jednu listu da budem siguran za ono sta meni treba, da ne uzimam nasumicno.
Ima mnogo toga na forumu, nema sanse da sve pohvatam pa makar citao do iduce godine, pogotovo kad neki postovi imaju po 100+ stranica samo se izgubim. Svako koristi razlicite proizvode, neki dodaju umjetne stvari, neki rade svoje domace organske pripravke itd.. Neki postovi su stari sa nevaljanim linkovima, ili za trgovine izvan HR.. Ima brdo opcija i izbora i nisam znao sta odabrat, a ocu da sve pase jedno sa drugim, da ne uzimam dzabe nesto sta mi ne treba ili sta nece pasat jedno uz drugo..

Evo recimo jedan mali primjer: prijatelj je uzeo 50/50 zemlja-coco, na kraju je morao narucivat CalMag jer je navodno coco smanjio kalcij, a nije to ocekivao pa je morao brzo trazit drugi nacin sa ljuskama od jajeta dok mu ne stigne narudzba.. A ja za to necu imat vremena ovaj prvi grow, mozda drugi..
Znaci bitno mi je bilo da si slozim jedan paket i da nema nikakvih problema u buduce, da ne narucujem nista na hitnocu dok mi biljka propada jer sam pogrijesio u odabiru..
Za jednostavno zalijevanje - po ovom sta su mi drugi predlozili ocito moze!

I evo koliko god citao nigdje nisam nasao jednu solidnu listu bas za ono sta meni treba, sve je pomjesano. Uostalom mislio sam da je forum za pomoc, ako sam krivo pitao ili nekom smeta post neka prebaci ili izbrise slobodno, puno su mi pomogli ovi sta su dali prijedlog i hvala njima puno.
A ti ako vec znas i pises, mogao si predlozit nesto da se ne puni post dzabe, a ne sprdat me za lajkove.
 
19.05.2021
5
28
13
45
Pozdrav, uzgajam ovom metodom i nikad problema, istina je da treba smiksat više produkata, ja sam mu predložio jednostavnu kombinaciju koja nije netočna, biljke mi rasle sretne i zadovoljne. Isporbo sam mnoge kombinacije sa guanom i sve su dale uvijek zdrave, šečerne biljke. Sry, idem čitat pravilnik ✌️Hvala ti na ovim dodatnim informacijama o guanu
 
Poslednja izmena:

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
@Astral22 muckanje sa bocicama neces sigurno izbjec :D vidim da ti nije problem uzet bilo sta pa zato izaberi jedan brend i uzmi cjelu paletu njihovih gnojiva+zemlju i tu nece biti nikakvih problema..moja preporuka je Biocanna jer sam radio sa njom i ima jos clanova na forumu koji su je koristili i rezultat je uvjek bio odlican. Ako ti se tesko snac na forumu ja cu ti izvadit dnevnike uzgoja di je koristena. Uglavnom imas 4 bocice, od kojih u istom trenutku koristis 2 ili 3 ovisno o stadiju uzgoja..nemoj misliti da je to nekakav problem.. fino sjednes uzmes posudicu koja mjeri mililitre i po tablici(koju svaki proizvodjac gnojiva ima i prilozi uz gnojivo) zamjesas sve komponente gnojiva u vodu i zalijes.:thumb: znaci koji god brend odaberes neces pogrijesit. sretno u uzgoju :thumb::thumb:
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
@beštija Čemu onda ovaj tvoj trenutni grow? :D Ja sam primećivao razliku već kod strejnova koji su više sative nego indike. Onaj lep high umesto stonda gde mogu i imam želju svašta raditi. Dok je bilo indika kod kojih nit šta mogu, niti hoću, sem kreveta. :D Sve mi to godi ali ne u svim situacijama.

Takođe, velik deo foruma je posvećen medicinskim korisnicima kojima (koristeći se rečnikom iz memea) puno znači kakvo je vino, a ne samo da udara, jel. :D

Edit: Nikako se setiti koji je strejn u pitanju ali jednom prilikom dok sam radio na nekom gradilištu donese lik da probamo nešto sativasto nakon što smo nedelju dana pre pušili svakodnevno moj sweet deep grapefruit. Razlika nebo i zemlja. Osmeh od uha do uha narednih sat vremena bar i osećaj u telu i glavi ko da neki letnji povetarac kroz mene ide.

Ovo njegovo je gnojeno hesijem a moja je rasla u mom kompostu i dobijala je samo kišu, čaj od komposta i ljubav, ne može više organic od toga. :D Tako da se ne bih složio sa tom idejom da pravilno odrađen organic pravi jedinu razliku.
 
Poslednja izmena:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Evo, ja upravo zamjesao mix u 40 l Bio Bizz Light mix. Sad da odleži 2 tjedna. Pa opet mix lagani i nakon 10 dana smo spremni. :)
B70DD081-C55E-43BC-B448-F44908A08D22.jpeg
Kako bude gospodja išla na cvjetanje skuham ili top feedam čaj. Ako je gladnija sorta, 2. Tjedan cvjetanja doda se gore na vrh 20% seta. Pa da vidimo :)

7F2AD9D0-ED1A-4242-A02D-535824784AFD.jpeg