Organski uzgoj - sve što trebate znati!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.02.2015
29
24
8
27
kopriva 40%
kravlji izmet 30%
kokošji 20%
zemlja 10%
5 žlica šećera ili meda
i malo slatke paprike i žličica cimeta
to stavit sve u kantu,zalijat s vodom,ostavit 2mj da kipi,u zatvorenoj kanti,pa sipat u boce i radit mješavinu 1dcl toga,10l vode,jel tko probao ovo,koristio bi za vege fazu
 

Popeye

Aktivan Član
24.02.2015
87
296
53
Planiram uzet Bio Grow i Bio Bloom od Biobizz-a sa hempatie. Zanima me dal će mi biti dovoljno pakiranje od 500ml za 3 automatika?
 
03.06.2015
2
0
1
33
pozdrav ljudi, evo imam jedno pitanje u vezi gnojiva... dakle, imam ta govna od šišmiša (guano) i imam toga dosta jer sam bila u špilji koja je stanište tih malih betmena i sad su mi rekli neki ljudi da toga ne smin stavljati puno jer će spaliti biljku, al niko mi ne zna reći koliko točno toga mogu staviti i na koji način (otopiti u vodi možda?), ako je biljka u posudi od 20 litara?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
1l šišmiš izmeta
10l vode
Staviš u kantu da fermentira, 3-4 sedmice.
Mjesas razredzeno sa vodom 1:10
Možeš manje razrijediti, samo postepeno i promatraj biljku.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pozdrav zanima me za ovaj chilov recept u koji se stavlja kopriva i ostali biljni materijal da li se smje stavit 100g kokosijeg izmeta na 10L vode?
 
17.09.2015
44
18
8
62
Pozdrav, iscitao sam temu od pocetka pa da pitam;
-sta je to RSO (mislim da je u vezi sa vodom za zaljevanje) ?
-sta znaci 250us/cm (odnosi se na osobinu supstrata za gajenje) ?
-sta je to FLASH (cesto spominjano ali nije mi jasno sta predstavlja) ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
RO = Reverse Osmosis. Prociscena voda preko polupropusne membrane. Najcesce se korsti u hidro uzgoju.
EC = Electric Conductivity ilti el. provodljivost mjerena (uS/cm). Takodjer se najcesce koristi u hidro uzgoju a oznacava koncentraciju otopine odn. kolicinu soli/gnojiva u vodi.
FLUSH = ispiranje, najcesce prilikom pregnojavanja ili nakupljanja soli. Posuda/substrat se zalije/ispere sa 3-5x puta vecom kolicinom vode od zapremine posude u kojoj je.
 
04.02.2009
7
1
3
36
Pozdrav ekipa...

Zemlju sam pripravio tako da sam je kupio naravno, a kao gnojivo sam odmah sa sela uzeo vreću kompostne zemlje sa njive koju sam dobro pregledao i očistio od nametnika. Kupovnu i kompostnu zemlju sam pomješao u omjeru recimo 3/1 zatim po vrhu posipao sa jako jako malo pepela iz peći na drva i zalio da se sve dobro upije. Usporedno s tim, sjemenka se budila u vlažnoj vati i papiru.

Odmah nakon klijanja sam je stavio u vazu i počela je lijepo rasti, lijepa i zdrava. Pustila je dva lista i diže se u vis i brže od očekivanog. Pridodajem joj jako puno pažnje... pazim na vlažnost, temperaturu i svjetlost.

Sada me zanima ono najvažnije: s obzirom da je zemlja fino ugnojena što i sam vidim gledajući njezin nagli rast (toliko da sam već napravio naslonjače od čačkalica jer se pregiba ovisno o smjeru osvjetljenja), koliko često je potrebno i da li je uopće potrebno daljnje gnojenje tj. dodavanje kompostne zemlje? Želim da joj ničega ne fali i da ima "gospodski" tretman.

Hvala vam! :)
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
Daj joj dovoljno svetla za početak , čim tako puca u vis znači da joj nije ok . Male biljke se ne gnoje jer bi trebalo da ima dovoljno nutrijenata za vegetaciju u zemlji .Taj kompost je rizičan jer ni sam verovatno nemaš pojma koliko čega i u kom odmeru se nalazi u njemu . Zato velika većina ljudi koja radi indoor kupi proverenu zemlju/supstrat i ne boli glava ...Registrovan si na forumu od 2009. morao bi tako neke osnovne stvari već odavno da znaš .
 
04.02.2009
7
1
3
36
Daj joj dovoljno svetla za početak , čim tako puca u vis znači da joj nije ok . Male biljke se ne gnoje jer bi trebalo da ima dovoljno nutrijenata za vegetaciju u zemlji .Taj kompost je rizičan jer ni sam verovatno nemaš pojma koliko čega i u kom odmeru se nalazi u njemu . Zato velika većina ljudi koja radi indoor kupi proverenu zemlju/supstrat i ne boli glava ...Registrovan si na forumu od 2009. morao bi tako neke osnovne stvari već odavno da znaš .

...jesam, ali niz godina me uopće nije bilo ni u vlastitoj zemlji pa tako niti na forumima, nadams e da mi nitko na tome ne zamjera... ugl. poslušat ću savjet i izvući najbolje od urađenog. Jedno je sigurno, svijetla ima mnogo. (Y)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
04.02.2009
7
1
3
36
Preko dana za ovih sunčanih dana dobiva direktnu sunčevu svjetlost i to joj pružam maksimalno, a navečer i preko noći koristim standardnu žarulju od 40W koja zrači iznad nje na nekih 20ak cm... imam i fluorescentnu cjevastu lampu... da neidem u off topic, znam da svijetla nikada dosta, ali nadam se da je dovoljno.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Savjetovao bih ti da krenes citat forum jer kako si krenuo neces daleko :)
Obicne zarulje nemaju neku svrhu u uzgoju. Fluo lampa ako ih je dovoljno i ako ima dovoljno wata mozda i moze za vege.
Pogledaj dnevnike uzgoja pa ces vidjet sto i kako.

https://www.vutra.org/threads/svjetla-za-uzgoj-tipovi-i-intenzitet.9121/
https://www.vutra.org/threads/vodiČ-kroz-unutraŠnji-uzgoj-prerađeno-2014.7897/
https://www.vutra.org/threads/amaterski-vodic-za-indoor-uzgoj.1365/
https://www.vutra.org/forums/dnevnici-unutrašnjeg-uzgajanja.62/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
da li je itko od vas cuo za BIOCHAR.
nesto kao ugalj(koliko sam shvatio) obogaćen gljivicama.na 420 stranici kazu dobijaju 20% vise suhog.

pa ako netko zna kako da se napravi ili sta da se kupi bio bih zahvalan.
a ako je netko koristio volio bi cuti utiske.

ne znam gdje da postam pa sam ovdje odlucio.da sam ga koristio napravio bi novu temu al ovako za jedno pitanje nema smisla