Organski uzgoj - sve što trebate znati!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Pozdrav svima :) I mene nešto puklo na zdrav život :D pa sam ove godine od dostupnog bilja napravio sebi nešto organskog đubriva. Gavez nisam našao pa sam pravio od koprive, vrbe, valerijane (odoljen) , kopra i šljeza. Sve sam pravio po standardnom postupku. Danas mi je bilo dosadno pa sam premjerio ono što sam napravio pa ko nema ph i ec mjerač neka malo pripazi kod mješanja i zaljevanja.
Moje mjerenje pokazuje da đubrivo od koprive ima ec 1.0 a ph 6.6 a kopar ima ec 3.23 i ph 5.4
Vrba koju sam fermentirao jer je dobra za razvoj korjena ima ec 1.27 i ph 4.7
Valerijanu i šljez nisam pravio posebno ali i kod njih je ec dosta visok a ph nizak
Mix od po 1/5 koprive,šljeza i valerijane i 2/5 kopra ima ec 3.73 i ph 5
a drugi sa manje kopra i više valerijane i šljeza ima ec 3.8 što znači da je đubrivo od valerijane ili šljeza skoro 4 puta jače od koprive pa pripazite kad budete mixali :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: the Dreamer

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Molio bih za savjet one koji se razumiju u organiku i pravljenje supstrata.
Nakon što sam napravio đubrivo ostalo mi je nekoliko kila biljne mase pa sam je istresao u veći plastični kanister , dodao 3 koko cigle i 20 L perlita , šolju šećera . nadosuo vode i promješao.
Sve to uz svakodnevno mješanje već 15 dana lagano krčka na hercegovačkom zvizdanu :)
Imate li ideju šta bih još mogao dodati a da nije zemlja jer nju ne želim. Jeli šećer dovoljan da sve pokrene ili treba još nešto. Mislim da sam sa ovim mixom koliko toliko rješio NPK a ima i pomalo drugih elemenata i minerala. Uspput ubacim i kore od krastavca, paradaiza , krompira i ostalog da napravim pravi bućkuriš haha
 

Velicanstveni

Član šumske uprave
22.04.2013
379
981
93
Mislim da si radije trebao ubaciti melasu, nusproizvod šećera. Ona je bogatija mikroelementima i puno bolje hrani bakterije koje razlažu tvoju biomasu.

Ovako melasa izgleda:
molasses.jpg


Potraži iz bio uzgoja, jer u suprotnom možeš dobit onu sa ostacima sumpora što nije preporučljivo u bio uzgoju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
pa ne, humus je odradio, melasom i šećerima potičeš širenje bakterija čiju kakicu naše bebe vole...dođe na isto ali netraje jednako i nije isto, čaj od humusa je spreman za konzumaciju čim ga daš a ovo treba i odraditi još u zemlji...pro groweri primjenjuju mislim oba sistema paralelno, kombinirano
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
kad dodaješ melasu ili šećer ili želiš potaknuti bakterije onda se stavlja melasa, šećer...
čaj od humusa je tekućina sa svime što će bakterije napraviti tek ako dodaš melasu...
jedno traje ispod biljki proces, a humus je gotov, on se odmah može konzumirati, nznm. kako bolje da ti objasnim....kao sirovo i pečeno prase, koje možeš odmah krkat???? :)
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Koristim ga ja (i jos par likova sa foruma), i scena je dobar, malo je jak po mom ukusu, barem iguana juice bloom, al grow je okay, i mogu reci da je najbolja solucija od sviju AN produkata pored onih micro (3 produkta sto dodju) Mada sam isto citao u par navrata da ljudi koriste iguana juice grow, micro ph perfect i iguana bloom.. mada mozes i bez micro ph perfecta isto koristiti, samo ga zamjenis sa ancient earthom uz to carbo load i bud ignator, i to je to..
Edit/
Imaš na dutch pašion stranici, by the way, na njihovom blogu report growa automatik sorte ultimate, gdje je lik gore sa tom serijom đubriva od an (iguana juice) izvukao u airpotovima od 15l na 300w cxb3590 (guanaokalong zemlja ako se ne varam) po biljci skoro 300g, no fora je ta što je cuttao biljku tek 25-30 dana poslij od zadatog termina berbe, do tada ju je samo gonio u širinu..
Najbolje ti je da pročitaš ovo:
https://www.vutra.org/threads/advanced-nutrients-đubriva-i-ishrana-biljaka.17997/
Tu je @Barbarossa tonu dobrih informacija šerovo sa nama, bit će ti dosta stvari jasnije..
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar
15.03.2018
27
72
13
Zeciji izmet, u svezem I tvrdom stanju, dakle ima I svezeg, ima I onog koji je stajao 3-4 meseci, pomesan sa vodom, otprilike jedna saka zecijeg izmeta, u 2 l vode,sta mislite o tome, u manjim dozama, za fazu cvetanja? IMG_20180731_144155.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Moj organski mix zemlje u cemu sam trenutno zadovoljan je 1. Mix dviju zemlji i to Pot H i Homeogarden spresane sa kokosom... 2. 10 posto zeolita - Zeosand sitne granulacije... 3. Batguano prah saka do dvije po potu ( moji 20-35 l ) 4. Mykoriza i to cini mi se 3 vrste malo pakiranje( pise na kutiji doziranje)... 5. Humus kalifornijskih glisti ( doziranje isto na pakiranju)... znaci taj mi se mix pokazao odlican i samo sa pravljenjem rastvora od glistena i slavola ( oboje folijarno ) moze se ubiti vega mjesec, mjesec i pol...

Edit: uz Bio Bizz ili Bio Cannu i melasu kroz grow do kristalno usecerenih hedova...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bhairava and leemon

BrokulaBranko

Banned
Banovan
02.10.2018
261
764
93
39
Pitanje za one koji koriste bio cannu, uz osnovna 4 gnojiva da li mi jos sta treba ??? Sadim pod ledicama automatike i koristim klass potg h70 zemlju...
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ja preso sa biobizza na biocannu. za sad nikaki problema, iako sam tek poceo pred par tjedana stavljat. mislim da time nemoes pogresit. kolko znam netreba nista osim ova 4. mozda neki CalMag, ako koristis RO, ali to neka ti napisu iskusni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BrokulaBranko

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
moze pojasnjenje da nije pravi booster. pa sta onda jest? jel ga oda preporucate izbacit sledeci grow i koristit samo pk bananko?

ostalo mi biobizz heavena od prije. da stavljam njega umesto bioboost?
 

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
neznam tocno,prenosim ono sta me mentor uputio ali da, napomenuo je da je to slicno kao i heaven od biobizza. ja sam koristio sve od biocanne+pk bananu.
 
Poslednja izmena: