organsko gnojenje???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Imam jedno pitanje...pošto su mi biljke ušle u cvatnju,dali mi netko može preporučiti neko orgasnko gnojivo bogato s kalijem i fosforom???Ja uopče neznam ništa o organskim gnojivima osim o pilečim govnima pa zato pitam???Strah me da ne popalim listove i da ne uništim urod???
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Ljudski urin razrjedjen sa vodom 1:15 je fenomenalno oransko gnojivo za sve biljke.

PS sve ispod 1:10 ce biljke spaliti jer je prejako.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cucek

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
49
Mislim da bi ovo trebalo biti postavljeno u Bio uzgoj-gnojiva i pesticidi
http://forums.vutra.org/problemi-tokom-uzgoja/3361-bio-uzgoj-gnojiva-i-pesticidi.html

Uglavnom moja iskustva s prirodnim gnojivom...
Golublje govance osuseno-jedna mala zlicica na litru vode, procijediti i zalijevati.
Za fosfor sam kuhao na pari (ako se ne prokuha na pari fosfor nije otpušten iz kostiju) i ribao sa turpijom/raspom za drvo.Presadio biljku kod početka cvjetanja u zemlju kojoj sam dodao tako pripravljeno kostano brasno. Sadrzi 20% topivog u vodi fosfora.
Za kalij sam upotrijebio isprani i OSUSENI talog kave. Umjesao u zemlju kod presadjivanja.

Napominjem da sam to radio jer nisam mogao do trgovine...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
dobro zdrobljene ljuske od jaja su takodjer odlican izvor kalcija i minerala u tragovima za biljku, a puzevi nemogu prec preko njih tako da djeluje kao insekticid donekle.
 
03.05.2009
17
0
0
32
elephant0r je napisao(la):
Ljudski urin razrjedjen sa vodom 1:15 je fenomenalno oransko gnojivo za sve biljke.

PS sve ispod 1:10 ce biljke spaliti jer je prejako.

Jel to samo vrijedi za cvijetanje ili i za vegetaciju,a ovaj omjer 1:15 jel to znači da ako imamo recimo 2 deca urina,to pomiješamo sa 3 litre vode ako se ne varam,jel tako....:icon_lol:
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Loshmy sto bi jednostavno kad moze komplicirano :icon_lol: Uzmi jednu salicu urina i 15 salica vode. Moze li ista jednostavnije ? :icon_lol:

Svi hvale zeciju kakicu kao odlican izvor kalija. Nisam probala pa ne znam.
Nadovezala bih se na Elephantorov post, urin stvarno jeste najprakticniji i najekonomicniji. Sto vise ako ti je potrebno gnojivo sa mnogo kalija, potrudi se da taj dan jedes namirnice bogate kalijem kao sto su kruske, sljive, banana, grah itd...
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
zanima me jedna stvar koje jos organsko gnojivo se moze koristit, imam stajsko gnojivo od konja ili krave, sad neznam tocno, dal je to pogodno za cvjetanje?
i ako prihranim biljke sa tim stajskim gnojem, dal mogu jos i zalit sa urinom koji je razrjedjen sa vodom kao sto gore pise??
i zanima me ako ima ko iskustva sa gnojivom od kore od banane, citao sam da se stavi u vodu pa se pusti dan,dva. neki govore da se moze stavit u zemlju oko biljke i da se tako hrani, mene zanima, koliko kora banana treba i dal mi moze ko odgovorit na sva pitanja :)))
 
25.06.2014
28
6
8
biosol,biorex-peletirano organsko gnojivo npk 2,8:3:2.ta gnojiva baš smrdi,zašto?dali možda da tjera životinje
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa ako je organsko mora se osecati, organska materija smridi kada se raspada, a i generalno, to su prakticno govna u vecini slucajeva, koje govno mirise :)
ima druga tema o organiku, prebacite se tamo, ovo je matora tema al nije zazivela
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Priroda and No Joke
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.