Orman u ormanu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Kao prvo moram da Vam se zahvalim na odličnom forumu.
Ovde sam već neko vreme, čitam i pokušavam nešto naučiti :)
Jedino mi nisu jasne neke sitnice, barem za moju situaciju, pa ako može neka ideja, bio bih zahvalan.
Kao što su neki spomenuli, pravim odmah veliko,planiram i nigde ne žurim, tj barem najveće za moje uslove, ali imam i nekoliko problema.
DSCN6303-2.gif

U pitanju je orman u ćošku stana, cca 60x60x155 , gde je
- br.1 spoljašnji zid
- br.2 unutrašnji zid sa komšijom
- br.3 Pokretna vrata, te se mora praviti drveni zid :) - Uradi sam projekat
- br.4 Plafon od ormana - Iverica 1,8mm - gore krevet
- br.5 Prave se vrata za ulazak :) - Uradi sam projekat

Pa samim tim imam i nekoliko pitanja, jer ili nisam dovoljno tražio da nađem odgovore ili ih nema :)
1. Plafon mog boxa je trenutno od iverice, sem pokrivanja Alu folijom ili belim čaršavom, da li je potrebno izolovati sa još nečim ?
2. Razumeo sam da mi je najbolje da pravim Cool tube rasvetu, te je pitanje o strujanju vazduha.
- Da li Vazduh iz boxa treba da ulazi u cev, ide preko sijalice i izlazi iz box-a?
- Ako ne, molim za upute o strujanju vazduha :)
- Pošto je orman u ormanu, te je "oklpoljen" sa svih strana, dovod svežeg vazduha bi bio problem - neki savet, čitao sam o CO2 tehnici
3. Što se tiče vrata , da li je bolje da budu do dole ili da budu malo od zemlje 10 cm ?
4. Što se tiče mirisa. Da li je potrebno dodatno ušuškavati ceo box ? - Mirisi, ah mirisi, moja je situacija specifična :), te bi najbolje bilo da mirisi ostanu unutra - Takođe sam našao neka rešenja sa ugljem, ali mi nisu jasna
5. temperatura - koliko sam razumeo, biće kao i regularna temp. stana
6. Što se tiče tajmera, da li se sva struja u boxu povezuje na njega ?
- Ako ne, šta je potrebno stalno da radi ?

Hvala unapred na pomoći, slikama se dokumentuje, pa posle sledi dnevnik
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Bob_sale imam osječaj da si jako malo pročitao!
Al nebitno to sad.Moj jedan savjet je da pročitaš malo gotove dnevnike.Tamo češ viditi kako su to drugi rješili pa i sam nešto skužiti.Zanimljivih rješenja ima!Ovako odgovarat na sva ta pitanja imali bi barem jedno 3 školska sata fizike.
Ako ti čitanje nije jača strana,ako si više vizualni tip.Imaš u mom potpisu kolekciju filmova pa si pogledaj kako to rade poznati u tom sportu.
Nadam se da če ti bit jasnije!
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
jesam možda malo čitao, ali ima mnogo teksta, informacija, konfuzno je malo.
Ali izgleda da je mnogo daleko od jednostavne činjenice, posadiš, zaliješ i bereš.
Hvala u svakom slučaju mr.dr.Smok
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ajd da ti probao odgovoriti na koje pitanje...

1. => Ne moras nista posebno izolirati...i nemoj koristiti alu foliju...stavi bolje neku bijelu podlogu...a mozes i napraviti reflektor od lima... ;)
2. => Najbolje je tako kako si napisao, da zrak ulazi u CT i dalje izlazi van...najbolje da taj zrak bacas kompletno van sobe...znaci dimnjak ili nekako s prozorom srediti... A svjezi zrak moze biti i iz sobe...valjda ti nije previse zagusljivo u sobi...
3. => Vrata do poda...ne smije ti svjetlo bjezati nigdje van...i sto je jos vaznije, ne smije izvana ulaziti unutra dok je biljkama mrak...
4. => Sto se tice mirisa, sam odlucujes jel tebi smetaju...odnosno jel te strah hoce li ih netko prepoznati...za rjesavanje toga imas temu ovdje: https://forums.vutra.org/threads/4325-Uradi-sam-Filter-od-aktivnog-ugljena?highlight=icmag
5. => Temp neka ti ne pada ispod nekih 17° po mraku i ne prelazi nekih 28° kad im je svjetlo...sve izmedu je ok... ;)
6. => Kod mene osobno samo svjetlo na tajmeru...a svi ventovi mi rade po mraku kao i po danu... ;)

Ako ima jos kakvih pitanja, slobodno pitaj...ali najvise ces znanja izvuci ako citas vec zavrsene dnevnike uzgoja... I sretno u uzgoju... =)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala Sekach-u na iscrpnom odgovoru.

Danas sam bio u razgledanju potrebnog materijala.

Sve sam razumeo :icon_lol:
Idem na zadatak !

:vb_smash: Uradi Sam :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.