Ormar grow/250w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Čao. Ovim se službeno odričem mentorstva, zajebano. Od dvije moje najdraže i najljepše biljke uzeo sam grančice koje su šesti dan pod cfl-kom od 15w u improviziranom proljeću 24/0. Prvo je slika majka pa onda klonova redom od prvog dana do danas. Box kao što vidite, raste zajedno sa klonovima.

Konoplja: klonovi random sjemenki
Box: ormar cca 50x50x160
Svijetlo: 15w kineski cfl, sunmaster 250w HPS+reflektor
Gnojivo: Plantella list, Plantella cvet
Vent: neki aksijalni ventilator


majke.jpg


prvi dan-ovo su neke raspadajuće posude. Svojevrsni test nekog tutoriala s neta, koristio sam - med!?

prvo jaka improvizacija



pa žrtveni ormar

folija za 13kn u apotekama i ova za šoferšajbu na vratima





2. ili 3. dan

Mali napredak, normalno grlo

4. dan - malo im je bolje



5. dan - ovo bi moglo i uspit

6. dan-stigao reflektor, lampa prigušnica blabla





"starijem punoljetniku u ormaru pronađen laboratorij za uzgajanje marihuane" neće valjda

trenutno, ova desno malo pada


po savjetu sam prebacio na 20/4
 

CIKABAJA75

Banned
Banovan
12.04.2009
87
41
18
31
Pogledaj sliku 5. dan. Što je ovo bijelo na listovima, nije valjda pepelnica?

Bolje bi bilo da si uzimao klonove u fazi vegetacije.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Mici foliju sa poda.
Sa medom to sve malo teze ide, vise uspjeha sam imao sa vrbinom vodom nego sa medom. Odi van i nadji vrbu, uzmi granu i nasjeckaj ju i stavi u vodu na namakanje i sa tom vodom zaljevaj. Nek ti zemlja bude 100% zasicena sa vodom. I jos probaj temperaturu skinut a vlagu povecat kolko je moguce. Moji klonovi cim su vidjeli svijetlo od cfl-a su klonuli, tako da sam ih drzao na prozoru dok se nisu ukorjenili.

sretno dalje ;)
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
CIKABAJA75 je napisao(la):
Pogledaj sliku 5. dan. Što je ovo bijelo na listovima, nije valjda pepelnica?

Bolje bi bilo da si uzimao klonove u fazi vegetacije.
Bijelo je odsjaj kapljice vode, u fazi vegetacije nisam znao želim li, mogu li i slična velika životna pitanja.

Mici foliju sa poda.
Sa medom to sve malo teze ide, vise uspjeha sam imao sa vrbinom vodom nego sa medom. Odi van i nadji vrbu, uzmi granu i nasjeckaj ju i stavi u vodu na namakanje i sa tom vodom zaljevaj. Nek ti zemlja bude 100% zasicena sa vodom. I jos probaj temperaturu skinut a vlagu povecat kolko je moguce. Moji klonovi cim su vidjeli svijetlo od cfl-a su klonuli, tako da sam ih drzao na prozoru dok se nisu ukorjenili.
Mičemmičem evo odma. Probat ću uhvatit neku vrbu. Ako skidat temperaturu i dizat vlažnost misliš u odnosu na ono što piše na metru, metar nije unutar ovog plastičnog poklopca gdje se dešava nešto sasvim drugo. Na prozor će čim popravi ovo sranje vani.

Hvala!
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Mozes probat i smrvit pola aspirina pa otopit u vodi i stime zaljevat. Tu metodu jos nisam probao. Navodno je u aspirinu ista kemikalija (hormon) ko i u vrbi. Probaj guglat pa ces vidjet :)
Pa vidim da je temp skoro 27 a vlaga samo 62. Biljke vise nisu u ovoj plastici....pa zato velim. Vlaga bi trebala bit cim blize 100% jer jos nema korjenje pa je biljka primorana "piti" folijarno kroz lisce. Ja sam drzao na sobnoj temperaturi....nekih 21-23°C jer mi je inace objesila lisce. A pretpostavljam ako stavis nauzad u tu kutiju da ce temp jos vise skocit unutra :)

Ma te fore sa medom i vrbom su mucenje....pre dugo traje. Meni je trebalo skoro mjesec dana da pocne rast. Nadam se da ce kod tebe prije to sve ic. Next time samo sa rooting hormonima ;)
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
mogao bi ono malo žutog lišća da cepnes škaricama,prije ce se prime i bolje ce dišu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
ljepo sam ti reko da spustas temperaturu i dizes vlagu i da je meni obican cfl radio probleme.....a ti ni 5 ni 6 nego na sunce :D
spricaj sa mjesavinom vode i vode i vode......pa mozda prezive
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rott
02.04.2014
52
54
18
olidoboli je napisao(la):
baci i kreni ispočetka .. nema tu spasa

:dada ,poceli su listovi da zute i da se spustaju , a ona i ovako nema mnogo lisne mase tako da slusaj sta ti kaze oli , baci to i kreni ispocetka , ne vrijedi se zezat' s tim , cak i da uspije imat' ces recimo za jednu -dvije frule max. pozz
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Plan mi je bio vratit ih u vegetaciju, a sad su majke već debelo u cvijetanju, neće li mi to bit problem? Usput nabrao sam vrbu i grančice potrpao u vodu i tako stoji već par dana, s tim prskam i polijevam. Malo se pomaklo i bolje izgledaju. Ali ae recimo da se prestanem trudit oko ovih i uzmem nove grančice od mnogovišetjednocvijetajuće majke te koristim neki root nešto što nađem u apoteci (za poludrveno deblo ako sam dobro pohvatao), hoće li uopće i koliko će im trebat za početak rasta? Mislim, isplati li se to radit ili da uzmem random menke pa čekam preflower na 12/12?
Hvala svima još jednom
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jackhammer

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......ja sam skinuo 2 klona sa majki u cvjetanju nekih 50 dana i zacudujuce nije mi trebalo pretjerano dugo da puste korjenje, nekih 20 dana al su se zato vise od mjesec dana vracale u vegu tako da je trebalo dobrih 2 mjeseca da klonovi pocnu rast.........
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
random seed it is! Javim se kad bude nešto zanimljivo

Evo našao sam neke sjemenke po podu od auta, 5 komada zdravih, 4 su u zemlji a jedna je u vodi pa će u zemlju čisto da usporedim. Pustit ću to na balkonu dok se nešto ne rodi.

U međuvremenu moram smislit najefikasniju ventilaciju ovog svog ormara, zasad sam planirao na vrhu ormara izbušit rupu širine ventilatora pa njega tako vertikalno montirat da taj topli zrak gore šiba u sobu ( čime će grijat sobu u hladnim zimskim noćima ) a na dnu napravit dobru rupu za pasivni ulaz. Valjda mozda bi eventualno tehnicki znas moglo mozda radit. Valjda

Imam pitanje! Kad izađu bilje dal da ih odma pod hps stavim ili? Kao opciju dva imam sunce. I kineski cfl 15w.

A dalje kako nebi propala ova sorta mogu probat jedino revegetirat majku nakon šišanja, e još to jadna i postat će pravi laboratorijski miš.





Pozdrav i hvala
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Za start ti je bolja stavit 4 cfl, posle 14-20 dana pa hps. Dobro bi bilo da napraviš ili kupiš
Filter iz uglja, jer u cvetu puno mirisu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.