Ormar grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zeleni

Aktivan Član
06.10.2008
56
1
0
37
Ovako...jel moguće u ormaru sa HPS-son-t 400W uzgojiti ali bez bušenja ormara, znači unutra mali vent. za HPS da duva toplinu van. Ormar bi bio stalno otvoren a ispred njega veliki vent. za biljke. Mjesta ima, i pokraj ormara su balkonska vrata i prozor tak da bi možda s tim dobio na spuštanju temp.

mrak isto nije problem u tome svemu. dali bi ovo šljakalo u praksi?:prof10:

 
18.06.2009
23
2
0
39
Ne znam shta smatrash malim ventom, ali zaboravi na hladjenje 400W HPSa sa nekim kompjuterskim ventilatorom.

U teoriji to bi moglo ovako:
Jedan stoni ventilator koji stoji ispred otvorenih vrata na zemlji i duva svez vazduh u orman tj. na biljke i jedan ventilator u visini sijalice koji duva preko nje i napolje.
Ovako bi stvorio neophodno strujanje vazduha i hladjenje ormana.

Ostaje ti problem 12h totalnog mraka koji je potreban biljkama u cvetanju. Ukoliko u tom periodu samo mala kolicina svetla dopire do biljki moze ti se desiti da dobijesh hermice ili da se cvetanje produzi sa smanjenom potencijom finalnog proizvoda.
Veruj mi, dovoljno je vrlo malo svetla da se ovo dogodi... recimo tinjalica na produznom kablu!!
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
...recimo tinjalica na produznom kablu!!

malko si pretero..

za doneklo hlađenje HPS-a trebaš min.1-2venta od servera(jači,veči)
al opet bez rupa u ormaru...neznam,toplina mora nekudvan, odjebbbi zadnju stranu
ormara (gore za ispuh dole kontra za upuh) ubodnom pilom il bušilicom rupicu do rupice
nije valjda neki antikni..!??!
 

Zeleni

Aktivan Član
06.10.2008
56
1
0
37
Tamne zavjese+rolete, u sobi je apsolutno mrak. Potrudio bi se da, kad je vani mrak da je i u sobi mrak-znači kad budem morao prebaciti sa 18/6 na 12/12( recimo od 07-19 i od 19-07mrak).

Mogao bi izbušit rupice ali nebi bile od neke koristi zbog zida. Mislim da cu probat s ovom teorijom koju smo gore naveli. Znači jedan, dva venta za HPS i jedan dole ispred ormara za biljke.
Ormar je dosta visok-oko 2,20m. police se daju izvlačiti i staviti na određenu visinu(dosta je praktičan) i kako reka, balkonska i prozor su pokraj ormara, mora da bude svježe:)

Mislim da bi moglo upalit! Probat cu s nekom auto sortom- AK-47(serious seeds) :b_woot:
 

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
kad je vec tema otvorena....koliko bi bilo pozeljno stavit CFL-a u ormar od 1.5m visine i 55cm duzine i 50cm sirine? biljek su sad u fazi vegetacije te koliko bi bilo pozeljno drzati ih udaljene od lampi?
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Dins je napisao(la):
kad je vec tema otvorena....koliko bi bilo pozeljno stavit CFL-a u ormar od 1.5m visine i 55cm duzine i 50cm sirine? biljek su sad u fazi vegetacije te koliko bi bilo pozeljno drzati ih udaljene od lampi?

Najmanje 10 cfl-ova jacine 1500 lumena, par cm od vrhova biljki
 
18.06.2009
23
2
0
39
mali.medo je napisao(la):
...recimo tinjalica na produznom kablu!!

malko si pretero..

Ko se na mleko opece, taj i u jogurt duva. :crash:
Kada sam promenio produzni jer mi je trebalo josh mesta i stavio taj sa tinjalicom, u roku od 10 dana sve biljke mi pustile jajca.
Stavio izolir traku preko tinjalice i pokidao im jajca i vratile se u normalnu.

Mozda nije do nje, ali shto je sigurno - sigurno. :bis:
 

Zeleni

Aktivan Član
06.10.2008
56
1
0
37
Tinjalica? zamisli da mi krijesnica uleti u ormar i sabotira sve! :sun2::mrtva_banana:(zezam se):respect:

Neka se javi netko, tko je uzgajao u ormaru ili slično.
Meni se čini da bi funkcioniralo samo mi treba potvrda.