Osetim se jako nakon rada oko box-a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
Box mi nije na lokaciji na kojoj zivim iz vise razloga, prvi je to sto jos uvek ne zivim sam.
Botovi sa kojima delim krov nad glavom su maksimalno netolerantni prema kanabisu
i samo nagovestaj da sam napusen ili da se osecam na travu zapocinje golemu svadju.
"Radije bih te vidjao svaki dan pijanog, nego sto si narkoman". Bas super razmisljanje. :clap::

Uglavnom zbog svoje situacije nazalost moram da se ponasam (a bogami i osecam) kao najgori kriminalac
i crna ovca u porodici, te svoj hobi moram da krijem.
Ovde dolazi moj problem do izrazaja, jer svaki put kad posetim biljcicu makar to bilo na pola sata, osecam se na marihuanu narednih 3.
Ne znam kako i zasto ali meni cela soba nakon sto dodjem kuci mirise kao da se ceo grow premestio ovde zajedno sa mnom.
Miris mi se uvuce u kozu, sam sebe mogu da osetim dok sedim i pisem ovo, a presvukao sam se i istusirao.

Soba gde je box se uopste ne oseti, imam i karbon filter i prekrivac mirisa.
Ne nosim istu odecu u kojoj sam dosao dok radim oko grow-a, presvucem se cim dodjem tamo.

Da li neko ima slicnih problema?
Pa vecina ljudi ovde uzgaja kod kuce, nemoguce da se osecate stalno. :D
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nemoguce je to da se taj miris iz boxa tako upije u kozu i obleku, da cjeli dan stojis u boxu nemoze se tako osjetiti. To te vjerojatno starci cimaju, a i tebi taj miris ostane u nosu pa mislis da smrdi sve oko tebe. :thumb:
 
18.09.2015
123
86
28
Ja osetim miris vutre cim pomislim da neko moze osetiti miris iz boksa. Uopste ne moram da idem do boksa.
I miris bivse cure mi se motao po stanu dok je nisam zaboravio!
Mada: "Sve jos mirise na nju. I dan i noc i jutro sto ce doci..."
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ma jednostavno poslje svakog obilaska opereš nos i nećeš se osjetit. Brijem da ti u nosu ostane miris, čestice ti se poljepe po dlakama i sporama nosa. Sljedeću put prvo operi nos, pa javi utiske ;)
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ja osetim miris vutre cim pomislim da neko moze osetiti miris iz boksa. Uopste ne moram da idem do boksa.
I miris bivse cure mi se motao po stanu dok je nisam zaboravio!
Mada: "Sve jos mirise na nju. I dan i noc i jutro sto ce doci..."

Mislim sto je kolega dim92 pokusavao reci jest - It's all in your head :) Mozak automatski i sugestivno zadrzava nedavne i istaknutije podrazaje, sliku, zvuk, emocionalno iskustvo pa tako i miris.
Sad sam nedavno zasadio prvi grow nakon 6-7 godina,bilje je jos u sjemenki bilo, a ja opremu montiram i razmisljam o tome i osjetim miris :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ukleti Holandez

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Moram i ja reći da imam nenormalno razvijen njuh. Slabo vidim, slabije čujem ali misris i okus sam next level. I šta se tiće ovog mogu reći da se uhvati mirisa i po robi i onda u nekim radnjama se zna malo otpustit pa ti ponovo zamiriše. A i to šta NoJoke kaže.

Ali meni ljudi znaju sjedit u prostoriji gdje se miris osjeti masovno ali jednostavno nije im na kraj pameti da sad tu vutra raste pa im mozak ni ne obrađuje taj podatak u glavi. hehe ;). tako da roditelji možda očekuju miris
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ukleti Holandez

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ako zna miris onda pusi i on.ako ne zna miris nema sta da sumnja reci bio u stanu od prijatelja cudno mu mirise stan.
 

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
@Blader Oni ce uvek ocekivati miris, dovoljno sam se pokazao kod njih sto se toga tice.
Moja situacija je znaci krajnje zajebana jer ne smem ni malo da se osetim, a mislim da se taman dovoljno namirisem dok odem do tamo.

@amneziaHaze Ne, niko ne pusi od mojih, znaju miris marihuane nisu odrasli u pecini.

Probacu da isperem nos kako kaze No Joke, ali ne bih vam se obratio da nisam vec potvrdio kod par ljudi kojima verujem da li se osetim nakon rada.
Nekad vise nekad manje, ali dovoljno da me majka svaki put pita gde sam bio, i sta sam radio. :objesen:
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nisu vidili miris na tv,morali su doc u kontakt sa njom ili su pusili ili su bili u bliskom kontaktu sa pusacima(al tad su pasivni pusaci).a miris vutre nije globalno poznat,vutra jeste ali miris ne.
 

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
Bili su u bliskom kontaktu sa pusacima, to i jeste problem.

A problem je zato sto vecina ljudi koji puse travu su kompletni moroni. Nazalost je tako.
I to nije uopste zbog toga sto oni uzivaju kanabis, daleko bilo, vec zato sto to rade jer ih privlaci "droga" i "stond" ili sta vec.
Da ne kazem sto u vecini slucajeva trava nije ni bilzu kraj njihovim porocima.
Pogotovo na nasim prostorima.
Pa pogledajte samo koliko aktivnih clanova ima ovaj forum, a koliko ljudi na BALKANU pusi travu.
Jedan od razloga zasto sam odmah zavoleo forum je bas zbog mentaliteta ljudi ovde.

Skenuh sa teme, ali zbog ovakih iskustava njihov isprogramiran mozak cim oseti miris marihuane to asocira sa
naduvanim klosarima koji ne mogu da sastave prosto prosirenu recenicu dok su high.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
pocnes malo autodestruktivno da se ponasas los predlog skroz al uleti mi u glavu jer mislim da si napisao da su rekli bolje da si pijan nego napusen, pocnes svaku noc dolazit pijan ko letva povracat po sobi i onako los kazes majko(pauza) prestao sam da pusim(pauza) pametno si ti rekla dobar ovaj alkohol pravo. XD (čisto šala)
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Posle rada u box-u možeš da odeš sa nekim na piće u kafić, i od smrada cigareta koji budeš tamo pokupio nećeš imati problem sa bilo kojim drugim mirisem na odeći.
Možda nije problem u odeći, već u kosi, kosa vrlo lako upije druge mirise. Probaj da nosiš neku kapu dok radiš i posle rada da očistiš ruke, lice i sl. nekim tonikom za čišćenje na bazi alkohola.

Ali, koliko vidim po tvom pisaniju tebi je manji problem taj što mirišeš već taj što roditelji ne prihvataju otvorenih ruku tvoj hobi. Evo ako neko hoće neka pokrene anketu koliko roditelja ovde zna da im deca gaje i konzumiraju. Sumnjam da je velika većina u pitanju.
Svi bi mi voleli da možemo da sednemo sa našima na kafu i krenemo da pričamo kako smo TOP-ovali biljke, kako imamo problem sa vlagom, i kako mislimo da ćemo od ovog grow-a da imamo super prinos. I ja bih volela da ne moram da izmišljam zašto tražim da mi pozajme bušilicu. Ali većina nas ne živi u takvom svetu.

Ti aktivno osuđuješ taj njihov stav, i deluje mi da je to generisalo dosta nezadovoljstva kod tebe. Oni prepoznaju tvoje nezadovoljstvo, možda ne svesno, ali se to oseti, posebno ako sa nekim živiš. I to onda stvara začarani krug negativnosti.
Teško možeš da aktivno promeniš druge ljude, posebno ako oni ne žele da budu promenjeni.
Jedino šta možeš da uradiš jeste da se adaptiraš situaciji na način koji tebi odgovara. Ako baš insistiraš na pokušaju promene i eventualnom prihvatanju onda ćeš to morati da radiš izokola, pažljivo i lagano. Primerima, apstraktnošću, obazrivo. Umesto negativnosti, nastupi sa dobrim raspoloženjem prema njima, stavi osmeh na lice, i na kraju dana oni su ti roditelji, biće im drago da im dete radi nešto što ga ispunjava i čini srećnim. I eventualno će želeti da čuju o tome.
A ako si namrgođen, odsečan, uvek spreman za svađu, eventualno će i tebe staviti u taj kliše okvir "narkomana".

Ljudi na našim prostorima odrastaju sa raznim predrasudama, usađenim od strane medija, države, korporacija itd. Ako ih osuđuješ zbog toga, ništa ne dobijaš, samo trošiš svoju energiju.
Srećno! :)
 

PoluAmater

Funny one liner
05.01.2016
80
301
53
Earth
od smrada cigareta koji budeš tamo pokupio nećeš imati problem sa bilo kojim drugim mirisem
Koliko je apsurdno sto je ovo ustvari dobra ideja. Zasto bi im smetalo sto se osetim na cigarete ili ih koristim, pa to je legalno?
Kapu cu probati sledeci put da nosim, after shave je vec u torbi. :)

Stvarno ne mogu a da se ne slozim sa svime sto si napisala, potpuno si u pravu.
Mi i jesmo u odlicnim odnosima sve dok se ne spomene ta kobna rec.
I sto se vise raspravljamo oko toga ja sve vise osetim da se nas odnos kvari.
Bez obzira na uspeh u obrazovanju ili generalno u zivotu, njihov stav je jos uvek isti, i to traje vec godinama.

Jako je tesko pristupiti sa osmehom na licu na tako arogantan stav, dok znam da nikakvo pravo na tu arogantnost nemaju.
Trudio sam se vise puta, pokusao sam da ih edukujem raznim istrazivanjima ili iskustvima sa interneta, cak sam ih zamolio u vise navrata da pogledaju neki dokumentarac sa mnom.
Pokusao sam i da im pokazem i pojasnim kako funkcionise vaporizer, jer retko pusim ista drugo.

Sve ovo je ekstremno tesko jer je njihov stav utemeljen mnogo pre nego sto sam ja dosao na ovaj svet i mnogo pre nego sto sam pokusao da srusim zidine te tvrdjave negativnih misljenja, koja je sad vec glomazna.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Kao što @amneziaHaze kaže, dođi par puta pijan kući, malo povračaj po saksijama s cvijećem, a ujutro im kaži da su ti oni rekli da piješ. Vjerojatno te više neće pitati jel to osjete travu :D