Osnivanje udruge

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ova tema je namjenjena za osnivanje udruge u TVOME KRAJU, skontajte se sa ekipom iz svog kraja možda su neki na ovom forumu, ustvari neki su sigurno na ovom forumu,
no prije svega treba statut
pa se malo usredotoèite na statut, da prvo to sklepamo pa onda drugo,
nek statut izgleda tako da bude prilagodljiv svakom podruèju
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
ma kane zaboravi statut. Statut je svima manje isti. Jedino se "ciljevi i djelatnost" razlikuju.

Pozabavi se sa drugim puno konkretnijim problemom. Na koju æeš adresu registrirati udrugu?

Imam blagu, ali samo blagu sumlju :), da nemaš neki poslovni prostor za tu namjenu te da æe se udruga morati registrirati na neèiju kuænu adresu.

Oæe li to biti na tvoju?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
kanehbosem je napisao(la):
skontajte se sa ekipom iz svog kraja
neæe bit na mojoj kuænoj adresi :p
slažem se da je to konkretniji problem zato je dobro da ta tema stoji posebno
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ej ljudi imam pitanje.
da li je uopæe vrijeme za udrugu?èini mi se da nije.
zato jer preko vutra.org možemo imat savršenu komunikaciju za održivo realiziranje povremenih i regularnih aktivnosti, i naravno online aktivnsoti
kad se malo proèuje o onome što radimo, preko offline aktivnosti, i vutre.org tek onda æe se ljudi poèet interesirat, do tada se ova ideja sa udrugom može zamrznit
a opet s druge strane ak se stvari mal zakuhaju, ljudi æe se zainteresirati i sve æe doæ na svoje mjesto bez puno mozganja, veæ jednostavnim redoslijedom stvari....
 

propaganja

Aktivan Član
25.12.2006
149
1
0
www.idem.eu.tf
slažem se... još nije vrijeme za udrugu...

a i kad bude, trebali bi registrirati više udruga istovremeno, da se ne zna ko je prvi i ko je zaèetnik i tako to...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
po meni treba raditi ovako i informisati javnost ...
cim se primeti da zakonska regulativa blaze gleda na ovu biljku krenuti sa organizacijama...

inacu u Ceskoj je dekriminalizovana...
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
što je udruga?
Udruga je pravna osoba koja predstavlja odreðenu organizacijsku cjelinu odnosno organiziranu djelatnost grupe ljudi.

E sad zašto nama trenutno treba pravna osoba?
Iskreno ja ne vidim zašto u ovom trenutku nama treba pravna osoba?

Ono što je nama potrebno je organizacija i aktivnost.
U ovom trenu pametije je da organizacija bude neformalna .

Zato ja mislim da trenutno nije potrebna udruga ali je potrebna aktivnost a tu morate priznati nismo baš žešæi.

Ono puno prièamo a malo radimo ili kako kaže dobra stara: veliki promet mala zarada.

Ja osobno mislim da mi trebamo osmisliti što trebamo raditi, što nam je potrebno itd a tek onda vidjeti dal æe nam osnivanje udruge riješiti te probleme.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
fala na komentarima.htio sam èuti vaša razmišljanja i na svu sreæu dijelimo isto mišljenje :lol:
prema tome,
površni komentari tipa "sve je u *****", "ovo je balkan" neæe puno pomoæi.
nekažem da to vi kažete al znam da mi možete nabrojat jako puno njih koji to kažu
meni ja jasno da je to tako, i da bi mi svi želili da nije, al ono jest tako.
kako god, mi se ovdje nalazimo zato jer želimo nešto poduzeti vezi toga.
ako nekog nešta boli onda taj i vièe,
jednostavno možda još nije vrijeme da vièemo preko udruge, ima i drugih offline aktivnosti
koje možemo dogovarati preko neta, a koje æe bit jednako tak uèinkovite ak ne i uèinkovitije od udruge...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Treba pojacati online aktivnosti do maximuma.Zatim uporedo,postepeno,poceti sa offline aktivnostima.Raditi po principu "celija".Znaci svi smo zajedno i saradjujemo u svakom pogledu,a u stvari svako ima akcije za sebe.Slican nacin delovanja,isti cilj,ista sustina.Ali "glava" ne postoji nigde.A onda kad se steknu uslovi registrovati Organizaciju i tako nastupati. ;)
 

propaganja

Aktivan Član
25.12.2006
149
1
0
www.idem.eu.tf
GreenMan je napisao(la):
Treba pojacati online aktivnosti do maximuma.Zatim uporedo,postepeno,poceti sa offline aktivnostima.Raditi po principu "celija".Znaci svi smo zajedno i saradjujemo u svakom pogledu,a u stvari svako ima akcije za sebe.Slican nacin delovanja,isti cilj,ista sustina.Ali "glava" ne postoji nigde.A onda kad se steknu uslovi registrovati Organizaciju i tako nastupati. ;)

To i ja govorim cijelo vrijeme...

samo još dodajem i ideje o tome kako bi mogli šta uradit...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
dok se ne stvore uvjeti za udrugu, ak bude trebala,sve ostaje na špekulacijama
tako da bacam lock
kad se stvari konkretiziraju otvoriæemo je opet
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.