Osusi se , pomoc...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.12.2010
1
0
0
39
Molim vas nemjote mi reci da na forumu vec pise. Procitano i sad smo jos vise zbunjeni.

Biljka je velika, pocela je cvjetati i odjednom se citava susi.... nije uradjeno nista drukcije nego obicno napredovala je fino do sada.. svi listovi pa i manje grancice su ako ne suhe onda "mlitave". Molim za savijet
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
i sad smo još više zbunjeni

na forumu nema "smo" nego "sam"

nema mi, samo ja, ti, on. što god pisao govori u jednini i u svoje ime, ovdje se ne toleriraju nikakve organizacije ni bilo što slično. uzgajamo sami i za sebe
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Biljke su zadnjih dana doživjele stres kao uostalom i sve oko njih vani.Da li si možda vidio travu sprženu,uvelo lišće na mahunama,spržen paradajz.....
 
05.05.2011
39
0
6
39
Isprao sam je dok je napravila kandže misleći da joj je previše gnojiva. Dok sam ispirao radila se neka bijela pjenica na zemlji (wtf...moguće dušik???), a sad je još gore i gore :S:S:S
HELP! Hvala...:(





 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Totalno ista stvar mi se desila,posle ispiranja su mi bile jos gore,al prezivele su...
To lisce se nece oporaviti al ce poceti sa novim...
I da budem iskren te 2 su mi trenutno najmanje al zive su i razvijaju se,to je bitno :)

Btw trebace joj bar 10-12 dana da vidis neko poboljsanje...
 
05.05.2011
39
0
6
39
Presadio sam je, u malo veću šasiju i nadam se da će biti malo bolje, a ako nikaj drugo nabrat ću koprive te ću koprivu i bebicu pomiješati sa vodom i napraviti gnojivo za njene sekice :D
Ali do toga neće doći!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
auuu, šta si ti napravio iz jadne biljke... ne piše na boci doza bez razloga. i nakon što pročitaš i odrediš dozu, staviš duplo manje, onda se ne dešavaju ovakva sranja...
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
presadio sam jučer 2 biljke u novu zemlju. bile su 38 dana u vege tako da je korijena bilo dosta. kako je zemlja u kojoj su bile bila loša, zgrudana, morao sam počupat dosta korijenja. na criticalu više nego na ww. skoro više od pola korijenja dok je ww bolje prošala. grane su dole od jučer.. ima li spasa, da ih pustim još dan dva?? s manjim biljkama inače nije uopče bilo problema samo bi nastavile rasti...ali ovo sad tužno za vidit.. luud sam.. valjda če živnut za dan,dva.. ima li itko sličnih iskustava???
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....vec ti je mr. dr. Smok odgovorio......budu se oporavile kroz par dana.....sto vise stresa prilikom presadivanja vise dana za oporavak......daj im vremena doc ce one k sebi......
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
citao sam da se biljke(sobne i bilo koje druge) nikako ne zalivaju posle presadjivanja vec pre(osim kupusa i jos nekih :),a posle tek kada prodju dva,tri dana(zalije se npr 3 sata pre,za ovo sam siguran sto se kaktusa tice,muku mucio kada ih presadim) zato sto hteli mi ili ne u toku presadjivanja uvek se barem malko osteti koren, i ako biljku posle toga odmah i zalijemo dozivi veci stres a moze i koren da se z****(razlika u temperaturi, razna chuda u vodi za koje neznamo i za koje znamo) neznam da li ovo vazi i za konkretnu biljku, stoga se nadam da ce neko iskusniji odgovoriti
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Puno lakše je presaditi kad je suha i korjen ne treba uopće dirati....zaliti odmah poslije presađivanja. Nikad nije bilo problema kad sam ovako napravio i biljke su uvijek bile zahvalne nakon takvog tretmana. Zadnje sam presađivao već duboko u cvjetanju i sve je prošlo u naj boljem redu, tako da...