Osvjetljenje pomoću akomulatora....

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.02.2009
42
1
0
34
ovako.....našo sam jednu staru kuću, odsjećena od svjeta....
....jedini problem je to što nema struje....
Pa mene zanima, da li se može nešto izvest s akomulatorom...?
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Koliko se sjećam imao sam ja ideju takvu još davno ali su me ljudi uputili da bi to bilo vrlo teško izvodivo.
Puno struje srče HPS
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Sumnjam da je to izvedivo, lako za LEDice, a sta je s toplinom/hladjenjem/cirkulacijom svjezeg zraka ? Ventilatori ?
Cim se tu spominje nekakva odsjecena kuca, vjerovatno se ne misli na mini grow.
A mini grow se moze odraditi i kod kuce, gdje god hoces, stealth ovako onako ...
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Ja vjerujem da se može! Ima zbilja raznih agregata. Vjerujem da na akomulator apsolutno nikako ali jedan ogromni prekrasni agregat, definitivno! Samo, pitanje koliko ćeš benzina/nafte, na što već to radi potrošit. I trebalo bi točne kalkulacije napravit pa vidjet... ali agregat...
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Mnogo je komplikovano i ni malo jeftino za izvesti. Za pocetak trebalo bi ti bar 2 akumulatora i nesto da ih puni,recimo vetrenjaca,jer sami akumulatori ne mogu dugo davati napon,pogotovo kad su veci potrosaci u pitanju(znas i sam koliko traje akumulator kad verglas primera radi). Treba ti zatim elektronski sklop koji regulise punjenje akumulatora i el. sklop koji posle sa 12v daje 220v,znaci velika cifra i pitanje je koju bi stalnu snagu mogao dobiti,jer kad je veliki potrosac,brze bi se praznili nego sto bi se punili. Za iste pare su ti bolja solucija solarne ploce. Tu ti 1kw instalacija dodje oko 3-3,500eur. U svakom slucaju takvi pokusaji su krajne ne isplativi...
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Zaboravi na klasican akumulator jer i on mora da se puni odnegde. Alternative tipa vetar i solarne celije je skupa i kabasta i zahteva dosta znanja i prakse. Mozda da "pozajmis" struju iz mreze nekako ali i to nije sigurno na duzi period. Mozda da bacis tamo neku semenkicu outdoor ako vec nikog nema u okolini , inace slabo izgleda za druge varijante .
 
17.08.2009
38
0
0
43
Ma naravno da je moguće. Malo toga je nemoguće.
Evo što trebaš uradit.
Do ožujka napravi što više klonova ili proklijalih sjemenki.
Fino raskriješ tu kuću i posadiš to u nju sredinom ožujka.
A još bolje oko kuće.
I doneseš akumulator i praviš kavu s njega ili slušaš muziku.
Drugo riješenje ne postoji.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Evo svi se pomalo kužimo u struju i imamo doticaja sa njom.
Znamo kakvo i koliko svjetla nam treba za Grow koja ventilacija pa koliko to troši ukupno !!!!!
Ti sad kažeš kako mu nismo pomogli. Evo ti neke okvirne slike sa čim sam imao iskustva direktno.
Panel Solarni dimenzije 1m2 + akum... 10 A ili bater... kako oćeš + stabilizator/pretvarač i neke siće kablova i nosač za Solar... panel
Obično sad imaš u opticaju pretvarače koji rade 12/24/230w kombinirani tako da bi mogao vent.. na 12ili24 a HPS ili koja rasvjeta na 230w.
Rasvjete ti treba minimalno 300w može i manje zavisi koliko stabljika,prostor itd.. ali ovo što sam ti nave košta koliko znam nekih 7000/8000 KN.
Ovaj akumulator od 10A kad je Full pun nemože da goni tu potrošnju više od par sati možda MAX 3 sata.
Pa sad računaj koliko panela i akumulat... itd ti treba da bi omao box gdje ćeš uraditi bar 100g da imaš za pušit. Da nezaboravim solarni paneli trebaju sunca ovi koliko znam nekih 10 sati kako bi funkcioniralo. Uzmi u obzir i to . Pa eto to ti je moja skromna pomoća ako se tako može nazvat.
Razmisli sam.......

Dins daj mu ti pomozi već kad mi nismo .Ja iz isk. znam da se ovde dobro pomaže svakom u svako smislu......
Zavisi kako sagledaš situaciju .
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
upitnik??? je napisao(la):
Da nezaboravim solarni paneli trebaju sunca ovi koliko znam nekih 10 sati kako bi funkcioniralo. Uzmi u obzir i to .

Znam ja još nešto čemu treba nekih 10 sati sunca dnevno kako bi funkcioniralo :icon_lol:

Ma i meni su takve stvari napete, a to mi je i struka pa znam ponešto.
Nema smisla to radit u nekoj pripizdini kad tu možeš slobodno posadit vanjsko.
Izvedivo je al treba potrošit par iljada eura i znat dosta stvari.Sa jednim akumulatorom nikako,
potrebno ih je 12-20 spojenih i još jedan agregat sa strane i puno zaebancije da dobiješ na kraju par stoja grama.

Takve sisteme za struju rade ljudi koji imaju kučice(najčešće montažne) negdi di nema struje i nije to ništa novo.
Iz svega se može izvuč struja, pa se koriste male vjetrenjače, turbine za rijeku,solarke za sunce, čak neke cjevi za plimu/oseku iskoristit.Jedino ako se ima hrpa dobrih akumulatora u garaži i neki agregat onda se ovo može probat jer te stvari dođu najskuplje.Inače nema smisla.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pa šta nije jednostavnije jedan agregat za 200€,neki tihi benzinski kinez koji troši 2-3dcl na sat...
Kakvih par iljada eura...Za solarne ploče i opet agregat-zašto?
Svejedno je glupo raditi bez struje pod lampama...
Uglavnom,od akumulatora ništa.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
2-3 dcl na sat x 90 dana...
Ma ja to gledan kako proć bez goriva ,samo ka obnovljivi izvori, jer agregat loče al bi ga opet mora imat za svaki slučaj.
A iljada dvi ojra ti ode na akumulatore bez problema.Još bi falilo 100 stvari, rashoda ko u priči-otud par iljada eura.
Kako se god okrene je glupo i nema smisla kad imaš sunca koliko god očeš.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Baš tako,previše troška.Bacija san neku računicu,to bi bilo oko 300€goriva za 90 dana:)
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Sto se solarnih ploca tice,dao sam samo primer,jer sam to skoro gledao.inace solarne kao i sve idu preko aku. a ima i sistema koji se kace direktno na mrezu,znaci ne treba znanje jer ti oni sve instaliraju,ali cena za uzgajanje je prevelika. Ima sto kaze NoTrippin mnogo nacina jos,ali sve to dodje sto se cifre tice opet na isto. Zakljucak:NEMA STRUJE DZABA!!!