Otpisana - Bela Udovica - Mama - led e27

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Svima jedan veliki pozdrav!
:vutra:
Evo i mene sa jednim dnevnikom u ovoj sezoni. Nisam hteo da grovam ove sezone ali me sinovi nagovoriše da posadim nešto za nih a biće valjda i za tatu:thumb:. Ovako kreće priča o Otpisanoj Beloj Udovici:
Krenulo sve jako kilavo, a ja bez neke volje, prošlo 7 dana nije nikla. Piknem u zemlju još jednu udovicu pa daj još jednu semenku Limun skanka i jednu Buba kuš( šta ako ne valja seme ). Za tri dana niko skank nikla buba ali nema udovice. Šestog dana evo i nje lepo nikla, uzmem oku malu saksijicu pored boksa sa prvom semenkom da je bacim kad pogledam nešto belo viri iz zemlje, ona niče! E o toj udovici je reč u vom dnevniku " Otpisana ": prvi deo - Kako je klijala tako je kilavo nastavila da raste pa je prbačena u mali klon boks, tako reči drugi put otpisana. Nastavila je da samuje u tom boksu pod jednom led sijalicom od 15 w pa kako joj bude. Otpisana se nije dala, krenula je da raste uz vlagu preko 80%, minimum ventilacije i temperature oko 28. Presađena je iz tegle od 2l u teglu od 12l 20 og dana od nicanja. Nije joj bilo povratka u pravi boks nema mesta one njene mlađe sestre uskoro idu na cvetanje a ona je tako mala( izašla iz inkubatora ). Šta da radim sa njom? Držaću je u malom klon boksu uzeću nekolko klonova držaću je niskog rasta pa ako preživi... Ne da je preživela nego mi je postala mezimica:ljubav: i posvećen joj je ovaj dnevnik.
Otpisana- drugi deo: Stara je oko 90 dana sada već Mama dala je nekolko lepih klonova i dočekala je da je ogreje sunce u pravom led boksu sa svom pratećom i 9 led žarula ukupne izmerene snage 170w. Boks 70×50 visine 150. Naj niža temperatura ne može niže od 20 a najviša 28. Najviša vlaga oko 60% naj niža 40%. Presađena je u pot od 25l, zemlja je Klismann+20% perlita. Gnojivo Hesi komplet program. Do sad je dobila samo jednom Tnt a redovno je dobijala Rot, power zumu i super vit. Režim svetla je 18- 6 za vegu cenim još 10-15 dana. Sve nedovoljno razvijene grane su podšišane i počelo je lagano razvlačene. Prilično je gusta sa veoma kratkom nodama panel je udaljen oko 50 sm. Evo i nekoliko slika Otpisane: :makaze::grob: 20180110_185313.jpg 20180110_185333.jpg 20180110_193639.jpg 20180110_193914.jpg Tolko od mene za sad nastavak sledi.
 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Evo posle dužeg vremena jedan kraći presek stanja. Trebalo je više vremena za oporavak, išlo je prilično lagano. Dobila je jednom samo vodu sa Super Vitom i ništa više, grane sam polako razvlačio boks je skoro pun pa je od juče na režimu svetla 12/12. 20180129_202352.jpg 20180129_202408.jpg 20180129_202418.jpg 20180129_202437.jpg Svetlo je 50 cm od vrhova, nikad ga nisam dalje držao ( naj više u želji da se malo istegne) i nije se nešto istegla jedva sam je razvukao kolko je gusta sa kratkim nodama. Listovi odlično podnose svetlo nema tragova spaljivanja listova i ne pokazuje manjak svetla. Sledeći presek kad krene cvetanje.:bocni::
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Ček jes ti to kliknuo na 12-12? Ak nisi vec si i trebao jer moraš računat i strech.. :gled:eyessss::puuuh::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kakadu063

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Krenula je u cvetanje malo se istegla, razvučena kolko može 20180204_221444.jpg 20180204_221651.jpg Zalivena je samo vodom i dodat super vit. Vodu spremam tako što odstajalu i prozračenu vodu mešam sa RO vodom 50%-50% i korigujem orto fosfornom kiselinom. Tako pripremljena voda je duže vreme stabilna sa ph 6.5-6,7. Koristim redovno RO vodu jel mi je voda iz česme jako tvrda oko 18 gradi Kh (karbonatna tvrdoča). Duže vreme zalivanja sa tvrdom vodom dolazi do kalcifikacije a i zalivanje sa skroz mekom vodom pokazalo se lošom opcijom. Omekšaloj vodi je potremno duplo manje kiseline da se spusti Ph. Skroz meka voda je jako nestabilna i sklona jačem zakišeljenju. Naj verovatnije ču je još jednom zaliti za neki dan samo vodom bez đubriva ( trče zalivanje od presađivanja ), prilično je zelena čeni mi se da u zemlji ima još dovoljno htaniva, lepo raste, dobro se oporavila samo da ne pohermi i ako sam redovno koristio Rot kompleks to su mi jedini srahovi za sad. Toliko od mene za sad u sledečem postu pišem o osvetljenju detaljno. Budi te mi zravi i veseli uz :vutra:
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Skroz meka voda je jako nestabilna
Nisam bas siguran u to. RO voda bi trebala biti najstabilnija jer nema nista u njoj osim H2O pa je koriste u hidru jer je, jednom nastelani ph, najstabilniji.
Sa vodom iz pipe nadomjestis mikroelemente koji fale u ro vodi pa ti je to cool kombinacija :)
Ne vidim neki razlog da bi pohermila. Lijepo izgleda biljka. U vegi i nisu toliko veliki problem stresovi koliko u cvjetanju.
... i znas da kod hesija pise da se ne savjetuje korekcija ph kod soil growa.
 

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
U pravu si @Stipe nema potrebe korigovati kad idu gnojiva a kad ide samo super vit tad je našrelujem pre dodadvanja istog. Jako meka čista voda je nestabilna ima stalno težnju da se ukiseli (20-30 mikro Simensa). Kad je zaprljaš sa nečim, sa mikro i makro elementima u našem slučaju provodljivos joj znatno poraste više nije čista još kad se doda malo karbonata onda je stabilna. 40 godina se bavim akvaristikom gde je voda naj bitnija stvar, otud mi i sva moguća oprema i instrumenti koje posedujem. Kad smo kod vode Ph može da se smanjuje dodavanjem CO2 al to je već komplikovano, kad se obustavi dodavanje CO2 ( ugljen dioksid ) Ph se polako vraća u prvobitno stanje.;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Koristimo isti supstrat i gnojiva, i stvarno ne trebas korigirati ni sa cistom vodom. Mislim... super su ti biljke pa nema potrebe mijenjati kako radis, al cisto da znas. Meni je voda 7.2 i ode preko 8 ako stoji i nikada nisam imao problema. Direk iz pipe u potove. Osim ako naletis na neku sortu kojoj bas moras ko mimozu tretirat :)
..da, nevjerovatno da se stigne toliko co2 iz zraka otopit da naraste na to tolko us. za kolko spusti ph 20-30us? to bi bilo malo vise od kisnice ak se ne varam.
ne znam kako bi nase biljke podnjele tolko co2 u vodi. puno bolja varijanta su fosforna kiselina posto biljka naknadno iskoristi taj fosfor. u vegi preporucuju dusicnu al je treba previse za neke korekcije pa je puno isplativije sa fosfornom :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kakadu063

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Cherry valley
za kolko spusti ph 20-30us? to bi bilo malo vise od kisnice ak se ne varam.
kad voda izađe iz aparata Ph je 7,0 kad prenoći u akvarijumu ima od 5,5-6 ako se voda prozračuje vazdušnom pumpom onda je 7,4. Vidi sad, ko takvu vodu kreneš da koriguješ da joj spustiš Ph dodaš jednu kap ortofosforne kiseline ili bilo koje druge kiseline Ph naglo padne može da bude 6,5 za pola sata če biti 7. Ako nije prozračeno biče 5 ma ne može nikako stabilno da se podesi, zato se voda u akvaristici zaprljava Rovinom solju za bar 20 mikro simensa i tada se vrši korekcija vode na odgovarajući Ph. Kišnicu nikad nisam izmerio na našim prostorima da je pokazala manje od 150 mikro S, pokupi iz zraka koješta dok pada na zemlu, ali karbonata ima 0. Ako se voda tretira sa kiselinom a ona je kod mene i 900 mikro S i ima karbonata i do 18grdi karbonata jedva će je 5 kapi kiseline spustiti ph za 0,1 ali je stabilna i neće da se promeni.
U principu Stipa je u pravu nema potrebe za ovakvim perverzijama sa pripremom vode ja to sve imam i lako se snalazim tako reći rutinski i odokativno to radim svaki dan i mogu vrlo malo vrlo malo da pogrešim i bez merenja.:djede: