otvorite ljudima oci

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.07.2009
1.740
2.317
188
dejanvfv je napisao(la):
tako da, iako je to sopstveni izbor narkomana sto je presao na jace, ostaje mu to, da je trava kriva za sve

Da, to mu ostaje. Ostaje mu zato sta je ne informiran i ne obrazovan. Zasto? zato sta jos uvijek dok place u svojim poznim godinama kako je potratija svoju mladost pucajuci se i sjecajuci se kako je pocea sa travom, u isto to sadasnje vrijeme pusi cigare( koje imaju 4000 kemijskih spojeva) koji pije pivu ispred lokalnog ducana...
Kriviti ce travu ne znajuci da je krenija sa alkoholom, cigarama, klađenjem, kockanjem itd...
Imam prijatelja koji je prosa kroz herojinsko razdoblje... NIKAD ga nisna cuja da je reka da je trava kriva za sve...zato sta i sma zna da tako nije...

Btw misljenja sma da unutarnje emocije igraju veliku ulogu u kreiranju svake osobe kroz mladost a i dalje
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Sve je to istina niko ne kaže da Marihuana nužno vodi težim drogama...ali ovisi od covjeka..cinjenica jest da ima ljudi koje je odvela tamo gdje je....ni oružje ne ubija ljude...ljudi ubijaju ljude...oružje je alat za to...međutim kad bi bilo jako lagano dostupno svakom punoljetnom covjeku...zamisli sta bi to bilo...ima nas blesavih,psihoticnih,razmaženih,glupih,pametnih,onih koji jednostavno ne razmišljaju,onih koje boli kita za posljedice i sl....Amerika vam ocit primjer zemlje u kojoj je oružje lako dostupno bilo kome i to legalno..metke možeš kupiti u svakom super marketu..rezultat je 19 000 mrtvih ljudi godišnje ubijenih s namjerom....

Tako je i sa svim ostalim..ljudi smo takvi kakvi jesmo....dostupnost trave bilo kome bilo kad i bilo gdje....mislim da ne....jednostvno smatram da nismo dovoljno sazreli za nešto takvo...ruku na srce isto kao i s alkoholom....imaljudi kojima se doslovno okrene u glavi kad ih lupi dim i polude....osim toga smatram i da nije uopce progovoreno onako iskreno o negativnim stranama dima....utjecajima na sve ostalo.....dugorocno i slicno tome
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Blade je napisao(la):
Sve je to istina niko ne kaže da Marihuana nužno vodi težim drogama...ali ovisi od covjeka..cinjenica jest da ima ljudi koje je odvela tamo gdje je....ni oružje ne ubija ljude...ljudi ubijaju ljude...oružje je alat za to...međutim kad bi bilo jako lagano dostupno svakom punoljetnom covjeku...zamisli sta bi to bilo...ima nas blesavih,psihoticnih,razmaženih,glupih,pametnih,onih koji jednostavno ne razmišljaju,onih koje boli kita za posljedice i sl....Amerika vam ocit primjer zemlje u kojoj je oružje lako dostupno bilo kome i to legalno..metke možeš kupiti u svakom super marketu..rezultat je 19 000 mrtvih ljudi godišnje ubijenih s namjerom....

Tako je i sa svim ostalim..ljudi smo takvi kakvi jesmo....dostupnost trave bilo kome bilo kad i bilo gdje....mislim da ne....jednostvno smatram da nismo dovoljno sazreli za nešto takvo...ruku na srce isto kao i s alkoholom....imaljudi kojima se doslovno okrene u glavi kad ih lupi dim i polude....osim toga smatram i da nije uopce progovoreno onako iskreno o negativnim stranama dima....utjecajima na sve ostalo.....dugorocno i slicno tome

Primjerice (mislim svedska) imaju javne kuce gdje se netko zeli dozirati heroinom. Na ulazu dobiju pripadajucu opremu, odu u sobu, spucaju se i kasnej sretni. Nema crnog trzista, nema igala i svakakvog inficiranog sranja u okolisu, i nemaju narkomana ka negdi drugdje...

Stvar je svakog pojedinca sta ce i kako ce raditi i zivjeti svoj zivot. Ako cu se ubiti, raniti, ako cu biti boem, ratar, stočar, makro, septičar, prodavac...sta koga zaboli? Dok ne ugrožavam sebe zasto bi mi se to isto branilo?

Zivimo po nekim pravilima, konvencijama ....to triba biti ovako jer je drugacije pogrresno. Ma dajte molim vas...kad sma se rodija nisam prista na nista slicno....nisam prista da su droge ilegalne! I zasrto se to namece kao takvo?

Zastgo su razne psihoaktivcne biljke zabranjene? zasto? Sta boli anđelinu merkel ocu li ja po brdu setati natripan gljivama ili slicno?

Stvar jesustavne kontrole, zelje za moci i sustavnog sirenja lazi i dezinformacija kroz razne medije a onda prosjecan građanin zbog svoje inertnosti i bezvoljnosti da istrazuje dubinu svega podlijeze takvim konvencijama i ponaša se kao ovca koja je opterecena opet nekim drugim svakodnevnim stvarima koje su u sustini bezazlene!
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
ne izlazim iz kuce jer znam da cu se ubost, trava me natjerala tome, zelim se ubost.
:ironic:
no medjutim, sigurno nije gateway droga, jer po tome, eto prvo san zapalija duvan i popija pivu i nakon toga je dosla, svima nan draga, biljcica. po tome su cigarete i alkohol veci gateway nego trava.
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
DJFlyHigh je napisao(la):
a ako se svatko posebno potrudi za sebe i svoje bliznje da shvate tu istinu i otvore oci, moci cemo nesto postic... ali pomalo :)

"dug period malih koraka cini veliki predjeni put"
malo po malo, prvo svoje bliznje prosvetlis, pa ako shvate, mozda ce i oni nekome dalje pricati. poenta i jeste da se prica prenosi od jednog do drugog.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Negdje sam citao...nemam pojma gdje,neki prijedlog za legalizaciju u smislu da se svaki pojedinac ogranici kupnjom od 10g mjesecno..tipa dobiješ karticu za kupnju uz predocenje osobne gdje te ogranicavaju na kupnju u apotekama za to.
Kao uzgoj za osobno potrebe je dozvoljen u smislu 6 biljaka godišnje..
Pušiš u svoja 4 zida vani je zabranjeno...
 
28.10.2012
17
2
0
49
Antidepresivi vode a i ovaj Lopril je za hipertenziju. Kao ne znaju kako nastaje al eto pucaju na los socijalni status kao navodno jedan od uzroka a los socijalni status ne bi bilo onda samo siromastvo... Ma ne bih se upustao mnogo, nisam vican nekim dokazima i tako al eto sad vidim sta se kupuje u ovoj zemlji apoteka.
Ruzno vrijeme, zemlja je na kornjaci koju nose tri slona a mi eto pokusavamo im reci a da pri tome ne zaplatimo, da je okrugla...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Kada sam bio mladji mislio sam da mogu promjeniti svijet ...sada kada sam mator ,vidim da nemogu promjenitiu ni sebe......Ja mislim da nije samo lova i njeno obrtanje glavni krivac.Zasto ju nesmijemo....uzgajati,pusiti itd.Stvar je malo dublja,puno dublja.lova je samo izgovor.....A ja sam naduvan i neupotrebljiv,neiskoristiv, postavljam previse pitanja i puno toga mi je jasno, nisam agresivan,nepusim fore i parole,nisam prilagodjen i nisam upao u masinu...nisam podoban,nedam se manipulirati,trazim svoja prava i za sve to je kriva trava
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo
03.07.2009
1.740
2.317
188
opa cupa je napisao(la):
Kada sam bio mladji mislio sam da mogu promjeniti svijet ...sada kada sam mator ,vidim da nemogu promjenitiu ni sebe......Ja mislim da nije samo lova i njeno obrtanje glavni krivac.Zasto ju nesmijemo....uzgajati,pusiti itd.Stvar je malo dublja,puno dublja.lova je samo izgovor.....A ja sam naduvan i neupotrebljiv,neiskoristiv, postavljam previse pitanja i puno toga mi je jasno, nisam agresivan,nepusim fore i parole,nisam prilagodjen i nisam upao u masinu...nisam podoban,nedam se manipulirati,trazim svoja prava i za sve to je kriva trava

Opcenito sve psihoaktivne supstance koje mjenjaju percepciju su zabranjene....zasto? Pa ni jedna manipulant u svom krugu ne zeli imati nekoga tk oce se usprotiviti i reci: TO nije tako i sl...dok je vecina stvari koja se trpa u pice i vodu odobreno iz nikako shvatljivih razloga...zasto je to takko? Zato da se ljude lakse moze kontrolirati...Zasto postoji novac? da se ljude lakse kontrolira? Zasto postoji u danasnjem obliku igra u sportu koja se zove NOGOMET(koja to vise nikako nije)? Da se ljude kontrolira i tak ou nedogled!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Sto manje znas to si manje nesretan....a sve je jasno,znamo sve.....Zato je najbolje u svoja 4 zida, onako da nitko nezna.Po nepisanim pravilima.Jedino molim Boga da nas Slovenac nezataji...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
A manipulatori imaju vlast,policiju,vojsku,zakone,moć....uhhhh,hebeno:icon_lol:
I onda se pitamo,zašto angelinu merkelele boli cupi zašto ja duvam....sigurno joj je žao mojih pluća.

No to su činjenice ispričane još poodavno,nego šta napraviti da se ne ide u zatvor ako sebi uzgojiš 4 biljke,kao u Švici ?
Koji model bi bio dobar.Npr da me registriraju kao konzumenta,da plaćam naknadu zdravstvenom osiguranju ako želim duvati.....neznam kako je Švicarska regulirala svoje 4 biljke.Šta ako me uhvate sa tragovima thc-a u tijelu....a napravio sam lakšu ili težu saobraćajku ili sl....
Postoje li kakvi testovi na 'maru' koji registriraju samo današnje konzumiranje ?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Pa zar nije ono sto murija ima ...za pod jezik...za danas,trenutno...mislim na ono kada te zaustavi u prometu pa dobijes onu p.....dariju pod jezik
 

glavonja

Aktivan Član
30.10.2012
167
11
0
49
@opa cupa A ja sam naduvan i neupotrebljiv,neiskoristiv, postavljam previse pitanja i puno toga mi je jasno, nisam agresivan,nepusim fore i parole,nisam prilagodjen i nisam upao u masinu...nisam podoban,nedam se manipulirati,trazim svoja prava i za sve to je kriva trava
gledam vecina danasnjih omladinaca tu po mom kraju koji duvaju, uopste im marihuana ne otvara oci.. u smislu pogled na ceo svet, zasto? evo danas u toku dana nadjem se napolju i nisam poneo ni gram vutre a priduvalo mi se da kazem :) i tu neki omladinac mi iscima za 800kinti gram domacice neke dobre.
to sto je njima sada dobra domacica kad sam ja bio mlad to smo zvali svez albanac i voleo sam ga kao klinac al to prestaje da radi, zatupi coveka ne znam koliko ste upuceni u prskanje mare raznim tabletama i cime vec hemikalijama i sl. taj gram sto sam kupio nema nikakav miris 1 do 10 = 1+ izgled BLJAK realno ukus je da povratis svoju dusu a rad, rad je jak pritisak u glavi koji traje dok pusis dzoint i 10ak min nakon toga. pa ako imaju u obzir pod legalizacijom takvu travu, nije ni cudo sto je ovako kako je. jer ta trava stvarno zatupljuje coveka i jedino sto sad osecam od ove trave je da mi se ne prica ni sa kim, mrzovoljan sam po svakom pitanju. tako se nikad nisam osecao od svoje travice.. naprotiv imao sam inspiraciju za sve i svasta, razne ideje i glupe i pametne i smesne i dosadne, jednostavno marihuana je ta koja mi je otvorila oci. uz nju sam video kakvi su ljudi zapravo svuda oko mene.

@VenloNL to ogranicenje je dobra stvar, mislim da 4 biljke u dobrim uslovima mogu da ti odrade posao ali nikako godisnji, barem ne meni, po meni to nije preterivanje (sto ja radim) meni zavisi koliko cu ispusiti od raspolozenja i pritiska, ako sam u nekim problemima mogu da ispusim i 10g za jedan dan (bez potrebe) ali uglavnom standard mi je 2 do 3g dnevno (sa zenom, prijateljem ili nekim omladincem iz kraja) volim kad im dam svoju travu pa kad vidim da osecaju pravu moc kanabisa. nikad za moju travu nisu rekli UUUU KAKO OVO GRUVA MOZAK kako inace pricaju medjusobno, svi uvek kazu, sto je ovo lepo, kako lep feel, divna voznja i to. tako da ljudi ne znaju sta propustaju, i nisu svesni koliko ce situacija gora da bude ukoliko se ne uradi nesto.
@Tropico slazem se sa tobom, vazne su stvari koje nemaju vrednos danas, te iste i ubijaju nasu vrednos, danas te ljudi gledaju kako si obucen koju si skolu zavrsio. JA SAM VODOINSTALATER ALI NISAM DJUBRE OD COVEKA. posteno zaradim svoj novac, posteno hranim svoju porodicu, mislite da ja ne bi mogao da se bogatim na kanabisu? heheh mogao bih, ali ne zelim da budem deo njih koji to jesu :) ovi klinci kolko danas duvaju a nemaju pojma ni zbog cega to rade, grupa od 5-6 njih dnevno potrosi i do 50e nesvesno... pa vidi koliko bi ja imao para da hocu da im dilujem svoju gandzu :)


evo danas sam video prijatelja koji je "rasta" stariji od mene 5 godina i kad sam bio klinac ( 6 i 7 razred ) sa njim sam duvao kvalitete
i on me je usmeravao pravilno, rekao sam mu sve o mojim planovima u vezi ove teme. znate sta mi je rekao? AKO TE CINI SRECNIM TO STO POKUSAVAS DA DODJE DO TOGA, TI SI VEC ITEKAKO USPEO :) i njegove reci mi uvek puno znace. evo nesto interesantno sam naucio danas uz kaficu, zenu, prijatelja starog i orange bud iz kanade donet 2 heda po tacno 2g ukupno 4g (da detaljisem) :p
evo naucenog: ne znam koliko vas zanima rasta religija, ja je smatram ok jer se ravnja sa mojim stavovima.
Hajle Selasije za koga veruju da je zivi Bog na zemlji ili sam JAH je potomak kralja Davida, a kralj David je potomak cuvenog kralja Solomona poznatog svuda u svetu po svojom mudrosti, i kraljice Sabe. kakve veze to ima sa kanabisom? :) evo nastavak
po smrti kralja Solomona na njegovom grobu je irasla prelepa kanabis sativa, ljudi od tad misle da kanabis daje mudrost coveku (sto u mom slcaju jeste tacno DONEKLE) i smatrali su je svetom biljkom. zato su ljudi pusili, jeli i svasta radili sa kanabisom, jer su verovali da ce dobiti mudrost cara Solomona, jer kao sto svi znate kanabis deli pozitivu medju ljudima.. kad ste high vi ste u ustvari nekakav bog (mudri rastafarijanci kazu, ne ja) i svaki je covek bog svoga zivota, isus hrist i ostali, oni su samo bili mudri ljudi (ako su postojali). E sada.. raste pre Jah (Hajle Selasije) raste veruju da su bila samo 3 spasitelja: Isus Hrist, Sv.Ilija i Mojsije
a posto je kralj Solomon imao dinastiju 12 plemena Izraela (12 sinova Izraela) neko od njih je nesto nazao uradio Jah
i zato je dvanaesto pleme Izraela izgubljeno ali veruju da ce Jah poslati znak i vratiti ih nazad kad za to bude pravo vreme.
e sad 12 pleme smo mozda bas mi Srbi (nista protiv brace Hrvata,Bosanaca i ostalih suseda) 12. izgubljeno pleme. Jer je je rastafarijanstvo mesavina izmedju hriscanstva i judaizma. ako ikad bude pronadjen siguran dokaz o tome, mi bi na osnovu vere mogli da dodjemo do legalizacije.
sta je jos zanimljivo. Hajle Selasije je bio u dobrim prijateljskim odnosima sa Titom, tako da vlada neki zajednicki duh medju nama sigurno, inace ja sam ateista i verujem u reinkranaciju ali ovo mi je sve zagolicalo mozak, probacu da nadjem lozu kralja solomona ako postoji, i jos svasta nesto u vezi ovoga da podelim sa vama ukoliko vas zanima kao mene.
a interesantna star koju verovatno malo vas zna : srbija ima svoj spomenik Bob Marley-a koji inace svake noci iz gramofonskog zvucnika pevusi mojim biljkicama :))
evo vam slika spomenika, spomenik je u Novom Sadu i raspitacu se o njemu zasto je tu i sve sto mogu da saznam, sledeceg vikenda idem kod tog prijatelja na kafu, pa ce mi detaljno pricati razne stvari koje mogu da nam budu korisne :)
dodacu jos neki apdejt kasnije, zena mi je kupila komplet HPS 400w posto mi je rodjendan za 17 dana pa je malo poranila. pa idem po kablove da napakujem to u box pa cu da kuckam jos nesto :)
peace&love sve vas pozdravlja glavonja :))
www.google.rs/imgres?um=1&hl=en&safe=off&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&biw=1024&bih=605&tbm=isch&tbnid=cISWCrYqp_L2VM:&imgrefurl=http://www.panoramio.com/photo/27637339&docid=F8eSvpOfyyLcxM&imgurl=http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/27637339.jpg&w=500&h=376&ei=ZmWVUNnkO5L34QTa4IC4Dg&zoom=1&iact=hc&vpx=724&vpy=148&dur=704&hovh=195&hovw=259&tx=172&ty=93&sig=110784560736479341547&page=1&tbnh=133&tbnw=168&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:4,s:0,i:78
 

Gedža

Aktivan Član
Brate procitao sam ceo tekst i mislim da ima dosta stvari da se procita i ovo je vrlo poucno i ima stvari koje nisu na odmet da se znaju iz licne kulture i cekacu sledeci tekst ma koliko bio dugacak i svidja mi se ovo sto radis, ali mislim da smo daleko od legalizacije jer mora dosta toga da se promeni u svesti gradjana i da izumru komunisticke usijane glave i njihova ideologija ali kao sto si vec rekao vazno je da si ti srecan. Sredno!!!!