Otvoriti nevladinu organizaciju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Ja sam razmisljao sta bi bilo najbolje, i pala mi na um ova ideja.
Zapoceti neku nevladinu organizaciju, recimo -za legalizaciju medicinske konoplje-, naziv nije toliko bitan.
Glavna stvar je u tome sto bi se vjerovatno moglo dobiti $$$ od drzave. Svaka drzava ima razne programe za dodjelu novca za mala preduzeca, poljoprivrednike , nevladine organizacije, ... samo stvar je sto o tome malo ko zna. (To je sve i napravljeno za mali broj ljudi koji zna o tome).
Na primjer Bosna i Hercegovina potrosi preko 50 000 000 evra (dobro ste procitali) za stimulisanje raznih nevladinih organizacija, niko ne zna za to. Nevjerovatno!

Kada bi bilo $$$ mogli bi se zaposliti ljudi koji bi ozbiljno radili na propagiranju, to jest sirenju znanja i obrazovanja ljudi o konoplji. A kada veci broj ljudi sazna istinu i pocne pusit travu mora doci do legalizacije. Kada bi svaki 10 srednjoskolac pusio konoplju stvari bi se sigurno promjenile!
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
već se pričalo o ovome..pogledaj malo već postojeće teme... i sumnjam da bi država dala lovu za prromociju trave kad ju smatra najvećim zlom u društvu
 
01.02.2009
0
6
0
38
mozda nam malo vise optimizma treba... al covjek je uvijek skeptican... i iskreno slabo vjerujem da se takvo sto moze napravit...
ako stvarno drzava potpomaze NO slabo vjerujem da bi to ucinili i u ovakvom slucaju...
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Ne kazem ni ja da bi bilo lako, najgori bi bio pocetak no znam da bi uspjeli jednom kad bi krenuli, pesimizmu nema mjesta, kad tad ce se trava legalizirati, samo treba krenuti.
Treba nam netko tko ces nas predstavljati u javnosti a ja ( i vjerujem svi ostali clanovi vutre.org ) cu uletiti i angazovati se maksimalno da se projekat odradi kako dolikuje
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
galija je napisao(la):
Kada bi svaki 10 srednjoskolac pusio konoplju stvari bi se sigurno promjenile!

Nije cilj navest više ljudi da puše nego da oni koji puše to mogu raditi bez sankcija gadnih

Bilo je puno ideja sličnih i sve, nema kruva od pričanja, ako si zainteresiran za ovu ideju odi skontaj kako i šta da bi se to ostvarilo i počni raditi na tome
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Ima jako puno udurga (zadruga) i postoje natječaji za zadruge. Tako da bi bilo najjednostavnije konkretno da nas 5-6 ode, tko ima registriran OPG (obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo) i da napravimo zadrugu uzgoja konoplje. Ako ima takvih, neka mi se jave na pm ili ovdje, kako god, uglavnom, eto, ja imam OPG - dakle, imam papir s kojim mogu početi. Mehanizaciju nemam a nemam ni 1Ha zemljišta, koliko mi zakonski treba da legalno uzgajam konoplju. Molim ozbiljne odazive sa ljudima koji imaju PAPIR (dokaz da imaju OPG-iskaznica mislim da je dovoljna).

Eh, onda kao udruga možemo sudjelovati na raznim programima potpore, natječaja, projekata iz EU koja će nas financirat na razne načine. Eto, moj konkretan prijedlog....

Ali, ovo je NET, ko kaže da ja nisam murjak, ko da će se netko javiti, khm......i ako se netko javi taj je pitajBoga koliko km udaljen od mene i sl....tak da smatram da smo premala zajednica još uvijek, možda ne premala ali "prerazbrcana" da počnemo djelovat u praksi.
Ali, ako je netko ozbiljno za to-to je mrak. Što se natječaja tiće, eurići su u EU, a EU propisuje natječaje, kada se izgrađuje infrastruktura grada, dragi moji sve to pola plati grad, pola županija, pola općina, a najveći dio obično čini novac dobiven preko JAVNOG natječaja na koji se mogu prijaviti i fizičke i pravne osobe ako zadovoljavaju kriterije, a kriteriji su ti koje treba podesiti....poljoprivredna zadruga mi se čini kao dobar start!!! Pa da vas vidim! Ja sama nemam kriterije da krenem. Ali imam dio kriterija koji zadovoljava.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
morate uzet u obzir da je najključniji dio nać osobu/e spremne za javno djelovanje i prezentiranje sebe kao nekog tko zagovara upotrebu trave (iako naravno sam ne bi smio reć da puši, što je paradoksalno ali zakonski nužno), tko će izlazit u medije, bit spreman na masovna ocrnjavanja, odbacivanje obitelji i većine ljudi na koju naiđe, na neprestana policijska propitivanja, mučenja i praćenja...ne znam na tko je to spreman? jedino da je čovjek bogat pa da ga briga što će biti s njime i da nema briga u životu...inače, nitko se ne bi prihvatio toga posla čisto jer ima život koji ne smije biti ocrnjen i uništen javnim podupiranjem droge i njezinom željom za legalizacijom...tužno, ali nažalost istinito...

A i teorija i praksa su različiti dan i noć...pristup prema ovom problemu mora biti polagan...nije ovo društvo svjetske razine di se non stop ljudi filaju bezbrojem informacija pa su već otupili na sve moguće aspekte koji se bore promovirati se u javni aspekt...ako se forsira nešto na silu, ljudi će to doživit još gore i onda ne da ćeš ić naprijed sa edukacijom nego samo nazad i nazad...kad je ovo društvo koje još ni ne zna za "svjetske" probleme...bokte, u jednoj njemačkoj milijuni homoseksualaca i ko zna čega već, a ovdje kaži da si derpe pa te oderu živog:D mislim, oderu te oni u većini zemalja, ali ovaj balkan ipak zaostaje pol stoljeća za kulturom aktivizma i promoviranja ideja građanstva...jebiga, zatvoren smo narod, dio kontinenta:))

Al šta ćeš kad će se kad tad morat doć na pitanje te udruge kad je to jedini legitimni put za postizanjem ikakvih zakonskih pomaka, a i da te se shvati ozbiljno...ali nije to nimalo lako pitanje...
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Highty je napisao(la):
Ima jako puno udurga (zadruga) i postoje natječaji za zadruge. Tako da bi bilo najjednostavnije konkretno da nas 5-6 ode, tko ima registriran OPG (obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo) i da napravimo zadrugu uzgoja konoplje.

Koji je smisao toga? Sto ces postici s time sto ces uzgojiti hektar konoplje?
 
25.03.2008
19
0
0
34
Taj legalan uzgoj konoplje je samo trošak, i pandurske kontrole. U zakonu RH kazu da se kao moze uzgajati konoplja ali kao do 0,2% THC-a. S tim da trebas unaprijed naci neku tvrtku koja ce to otkupiti i preraditi, imati papire i izvadke iz katastra o čestici kojoj si ti vlasnik, itd. samo zajebancija s time, a i pitanje je da li ce ti uopce dopustiti da uzgajas.. :eek:hno:
 

zorg555

Aktivan Član
20.08.2008
69
1
8
43
Vutrin_grm je napisao(la):
Taj legalan uzgoj konoplje je samo trošak, i pandurske kontrole. U zakonu RH kazu da se kao moze uzgajati konoplja ali kao do 0,2% THC-a. S tim da trebas unaprijed naci neku tvrtku koja ce to otkupiti i preraditi, imati papire i izvadke iz katastra o čestici kojoj si ti vlasnik, itd. samo zajebancija s time, a i pitanje je da li ce ti uopce dopustiti da uzgajas.. :eek:hno:

i samo sortu sa popisa sa certifikatom o sorti i podrijetlu i potvrdu o ne kažnjavanju za zloupotrebu opojnih droga.
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Radi otklanjanja svih sumnji, evo dio pravilnika:

Članak 5.
Dozvolu za uzgoj konoplje iz članka 4. ovog Pravilnika može dobiti fizička ili pravna osoba koja:
− je upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava, koji se vodi na temelju Zakona o poljoprivredi (»Narodne novine«, br. 66/01 i
83/02),
− proizvodi konoplju na poljoprivrednom zemljištu u vlasništvu ili posjedu na površini većoj od 1 ha,
− ima zaključen ugovor o proizvodnji i otkupu konoplje s pravnom osobom registriranom za otkup i preradu konoplje odnosno
djelatnosti iz članka 2. stavka 1. ovog Pravilnika,
− je u slučaju vlastite prerade registrirana za otkup i preradu konoplje odnosno djelatnosti iz članka 2. stavka 1. ovog Pravilnika,
− u zadnjih pet godina nije osuđivana za kazneno djelo zlouporabe droga.
Dozvola iz stavka 1. ovog članka vrijedi za jednu sjetvenu sezonu.

www.vsj.hr/propisi%20pdf/03_P_droga.pdf


Stoga, ideja nema apsolutno nikakvog smisla niti bi se ista postiglo s tim.
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Svrha je početi s nečim, a konoplja su vrata koja bi otvorila cijeli novi svijet i spektar, radit će se sad opet istraživanja u nekim znanstvenim institucijama, ne mogu sad specificirati, da se dokaže da je konoplja rentabilan usijev, tj. da dokažemo da je zabranjena baš iz razloga jer je prekorisna, nadam se da će se dokazat da je to istina. ->Mimo toga, sadilo bi se više od hektara, a za što? Pa, sigurno neko od nas ima firmu, eto, možda baš imam ja-koja bi otkupila tu konoplju i radilo nešto sa njom, a isto tako vjerujem da ti ne uzimaju uzorak na zemljištu spojenom od 5ha (što je u HR teško nać jer su sva zemljišta rascijepkana na male parcele), baš će uzimat sad ne znam.....sigurno se može ubaciti 5 "diwljih" u takvo polje a da nitko ne skuži, sad koji je rizik toga-u to neću ulaziti, ali nešto kao kad naručuješ sjeme-ili padneš ili prođe :p....NA KRAJU KRAJEVA.....smart shop, head shop, ovaj, onaj shop, da "plavi anđeli" tolko maltretiraju te ljude, takvih dućkasa ne bi ni bilo....

E. Rain, brie mi nešt PM pa ti odg. kad si sposložim softw..
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Konoplja se uzgaja odavno u RH i nije to otvorilo nikakav novi svijet. Uzgaja se i na poljoprivrednim institutima diljem balkana pa to nije otvorilo neki novi svijet. Shvati da ti je ideja promasena i apsolutno besmislena.
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Highty je napisao(la):
sigurno se može ubaciti 5 "diwljih" u takvo polje a da nitko ne skuži, sad koji je rizik toga-u to neću ulaziti

Moš ti njih u milion ubacit i šta ti vrijedi kad će bit osjemenjene u potpunosti, ili bi sijala polja feminizirane konoplje? Ili bi išla kidat muške na površini od kvadratnoga kilometra? Nema tu kruva što se toga tiče.
Ali koliko sam shvatio nije upoće stvar ovdje u uzgoju marihuane za pušenje nego uzgoju industrijske konoplje radi promicanja opće upotrebe iste. Ima li koristi od toga ne znam