Otvoriti nevladinu organizaciju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
I tako u kurg i u krug i u krug, ima li još netko pun ideja i nekonkretnih savjeta??? Udruga ili zadruga uzgajivača, imamo raznih poticaja sada za mlade poduzetnike, farmere i slično, čoe'če, pm mi je tolko zatrpan da ono - nemrem ga otvorit od interesa i konkretnih prijedloga....mislim, ljudi, prerazbrcani smo. A zašto se Balcan ne ubaci u raspravu, on ima briem nekakvu organizaciju ili samo to tako piše ili šta?!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
imaju jedne čike koje imaju svoje interese
naši interesi njima ne odgovaraju

ili može da se riješi zbog turizma
što neće eu dozvoliti
jer im odlaze pare na balkan a ne u holandiju

ili kritična masa...

prvo i najosnovnije

štampati kakve ko god može naljepnice
lijepiti na sve strane
lakše će se masa skupiti

toliko nas vec posjecuje vutru da ne mogu ni da primirišu korisnicima
plus imamo SSL

treba da nas stvarno puno bude da bi imali kritičnu masu jer nismo jedna država
(za to su se iste čike pobrinule)

ebo mi pas masters realnu :eek:hno:
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Ja se vise u ovu raspravu necu upustati niti ce se ove tematike doticati. Radite kako hocete i organizirajte se kako znate, meni kad se cefne sjesti na trotoar i zapaliti join otici cu u Amsterdam i boli me qrac
 

galija

Aktivan Član
05.02.2009
62
14
8
35
www.zajebavanje.blogspot.com
Za pocetak bi trebalo poceti sa legalizacijom MEDICINSKE KONOPLJE, kao i male kolicine za licnu upotrebu. Naravno to mnogo bolje zvuci nego legalizacija neke `opojne droge`. Iznosili bi cinjenice - tamo i tamo se koristi za lijecenje mnogih oboljenja, konoplja je koristena hijladama godina, konoplja ne izaziva zavisnost, dileri vise ne bi zaradjivali, imali bi sta da kazemo.

Sve sto nam treba vec imamo! - vutra.org i vutra.tv! Treba samo razglasiti istinu po raznim medijima i uputiti ljude da posjete te web stranice. Siguran sam da ce bar neki tv kanali i novine zeleti da objave nesto o tome.
Osim toga postoje toliki forumi - ne kosta nas nista!

Za pocetak nam zapravo i ne trebaju pare. Dovoljno je 5, ili 10, i da svako od nas izdvoji malo vremena. Nema veze ako bi bili malo razdvojeni, postoje telefoni i internet. Kasnije ce biti vise para, i vise ozbiljnog posla. Ja bih recimo komotno izasao u javnost i pricao o konoplji, bas me briga sta ce neki `pametni i obrazovani` da kazu i misle. Dovoljne su samo dvije rijeci - MEDICINSKA KONOPLJA.

Kome se svidja ideja i zeli da nam se pridruzi neka ostavi odgovor.
 
25.03.2008
19
0
0
34
Za uzgajanje konoplje od drzave mozes dobiti jedino poticaj za momentalni prijevoz na robiju.. :sun2:

A sta se tice legalizacije ili dekriminalizacije, bilo bi dovoljno 1 gr. da je dopusteno, i makar jedna biljka da se moze uzgajati doma.. I to bi bio velik korak u naprijed..
 
10.02.2009
32
0
0
34
trebalo bi mislim otvorit udrugu koja bi educirala mlade o drogama
dakle, to nebi trebalo bit da sad par debila okolo dijeli letke jer time niko nije nis postigo
treba skupit desetak ljudi koji stvarno nesto znaju i koji bi mogli odgovarat na eventualna pitanja strucnjaka

i da, treba povlacit paralele izmedju droga u svakompredavanju pa bi nekom valjda sjelo koliko ljudi umire od legalnog alkohola, dok od ilegalne zize josh nije umro niko, pa bi se valjda nekozapito ima li to smisla
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
Khan-Abis je napisao(la):

ma ovim ljudima kod nas nista ne pomaze.. ta, mislim da jumbo-kitu u suletu nebi prepoznali kao dobro ili lose dok se vladajuci ne ocituju o tome...
da isus nije pio vino nego pusio pljugu, sve bi bilo lakse (apsolutno nista lose s time nisam mislio pa zato molim da se mozebitni uvrijedjeni odljute....), kod nas je jos uvijek masa primitivna, neobrazovana, dugo obmanjivana od vladajucih u drzavi i crkvi, nikakvi letci ni studije im nemogu pomoc. kod nas (konkretno mislim na RH) nece bit pomaka dok pola EU ne legalizira vutru, dok ce alkohol bit svet i dalje...
sto mozes i ocekivat na mjestu gdje i oni od kojih ocekujes najvise kiksaju megalomanski? pri tome mislim na jadan studentski pokusaj bunta, koji nema jasno definiran cilj, i onaj koji ima je LOS, koji je krajnje neorganiziran, uzaludan, i na kraju sramotan. pa kako, ako studenti cija je situacija ocajna, koji se trebaju bunit, koji imaju nacina da se organiziraju, uz koje je bio velik broj profesora, koji bi trebali vrh ovog drustva, nemogu organizirat nes pametno i smisleno, kako cemo mi sa vutre? mi sa vutre kojima jedan javni nastup moze unistit zivot, profesionalno i osobno.. ograniceni sugavim zakonima itd.... dosta sam :kackepieksen: , moram stat dok ne pocne smrdit previse....
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Mah to je opstepoznato, znash onu "mozesh seljaka iz sela al selo iz seljaka nikad !", nek se ne uvrijede ljudi koji zive na selu jer ih ima kulturnijih od ovih sto sebe nazivaju gradjanima, mislim na seljake u vugla koji slijede svoje ideologe koji su blagoslovili puske.Kakva crna organizacija o tome mozemo samo sanjat, ja sam iznenadjen da i ovaj sajt josh postoji, da ikako mogu ukinuli bi nam i njega.Kod vas u HR imate bar neke sanse i puno ste blize europi i mozete sa svojim pasosom svugdje, prednjacite bar 30 godina od BiH i YU, niste podjeljeni na 300 kantona i jebenih entiteta, a mi (BiH) smo otisli u pm totalno, eto ako mi vjerujesh ovdje se bolje zivjelo 98/99 godine nego sad, mislim u globalu je sve otislo u qrc al mi smo prica za sebe.MI NE MOZEMO U EUROPU! DOK SE NE UJEDINIMO ,cjelovita BiH je jedini kljuc za europu, ali svi dobro znamo da se to nece desit bar u narednih 100 godina, dok god je ovo ljudsko smece/otpad na vlasti, a posto je tog smeca 99.9 % mozesh to sve okacit macku o rep.Ovdje treba napravit nesto nalik francuskoj revoluciji pa im zapalit onu vladinu zgradu da gori ko bastilja :)

edit: O legalizaciji pa i medicinskoj se moze samo sanjati, veliki korak bi bio dekriminalizacija ali i o tome mozemo samo sanjati.
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
para vrti de burgija neche.

predstavljanje drzhavi koliko ona mozhe profitirati od legalizacije je key point. u amsterdamu cena trave je vrlo slichna ceni trave na balkanu, jedina je razlika shto u holandiji drhzava profitira, ne kriminalni faktor. naime u holandiji gram pristojne trave koshta ~10e od kojih neshto ispod 60% ide drzhavi, ~25% uzgajivachu i ~15% retailu.

dekriminalizacija takodje donosi pare budzetu. u amsterdamu ako u bilo kom trenutku imash vishe od 5g kod sebe, placash kaznu. dakle nema krivichnog gonjenja i zatvora gde drzhava tebe lishava slobode i stavlja te u zatvor gde troshi budzet na tebe vech ti placash kaznu i punish budzet. isto vazhi i za prodaju trave na ulici, gajenje trave preko 1m2, etc...

naravno uz sve ovo drzhava dobija kontrolu (i veliko parche kolacha) jednog trazhishta koje je vech razvijeno i vrlo profitabilno. win win situacija sa stanovishta drzhava u tranziciji sa slabo razvijenom privredom.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Zanimljivo ako je stvarno tako.Država najviše ubire para....eto izlaz iz "recesije" i još puno toga!
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Class C One hundred fifty dollar per ounce
Class B Two hundred dollars per ounce.
Class A Two hundred fifty dollars per ounce.



(1) If said cannabis contains more than 1% THC and less than 5% THC, then said cannabis shall be labeled “C”.
(2) If the cannabis contains 5% or more than 5% and less than 10% THC, then said cannabis shall be labeled “B”.
(3) If the cannabis contains 10% THC or more, then said cannabis shall be labeled “A”.


http://www.mass.gov/legis/bills/senate/186/st01/st01801.htm


To je prijedlog za oporezivanje u drzavi Massachusetts.
1 ounce = 28.3495231 grams

racunajte sami koliko je to para drzavi po gramu :D
 

AFGHAN

Aktivan Član
08.04.2009
59
2
0
35
ma da se to dogodi u Hrvatskoj, nakon nekog vremena bi seljaci opet prosvjedovali jer bi država opet nešto zeznula ( političari) zbog svoje pohlepe, sebičnosti....
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
Grasak99 je napisao(la):

malo sam na brznu prošo ovo, perspektivno je, je se šta priča o tome da ovo zaista krene

vidim ljepo piše:
In the Year Two Thousand and Nine

znaći ima nešto od ovoga, kad bi se ovo do kraja 2010. uvelo u massachusetts-u, do 2020 u večini SAD-a, kanada je već duboko unutra, onda bi trebali i mi šugavci do 2050. sve dopusti i doć na razinu nizozemske 1976. godine, tj. zaostaemo ze "europom" +70.god

a šta mislite o tome kad uđemo u eu...
hoće li se zakon pod "pritiskom" većih sila koje ovo toleriraju malo poblažit ili šta...

jer recimo i u njemačkoj iako se nezna, je kao ono dopušteno imat manje od 6g, po berlinu se puši otvoreno po parkovima i sl... austrija da ne govorim, u beču ima jedan veliki trg gdje stoje panduri okolo a dileri dilaju, niko nikog ne dira, ako kupiš i panduri te pretresu, vrate ti to što si kupio, samo te evidentiraju, a možda i ne, i bog...

ovo šta je kod nas nema nigdje u europi, eventualno je kina gora od nas, gdje se ide na doživotno... ali mi se približavamo EU, a ne crvenoj kini...
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
RH je preuzela francuski model, a sranje poput naseg je i u skandinavskim zemljama. EU nema odrednice sto se tice oslabljivanja kontrole kanabisa, nego samo obican drug policy u kojem se ne preporucuje nizozemski model :))
Tako da sto se tice pritisaka iz EU - nula bodova.
 
27.05.2008
24
0
0
34
caooo je napisao(la):
para vrti de burgija neche.
naravno uz sve ovo drzhava dobija kontrolu (i veliko parche kolacha) jednog trazhishta koje je vech razvijeno i vrlo profitabilno. win win situacija sa stanovishta drzhava u tranziciji sa slabo razvijenom privredom.

Mislis da sad ne uzimaju vel'ko parce kolaca?...
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
Rk Krk je napisao(la):
Mislis da sad ne uzimaju vel'ko parce kolaca?...

mozhda, niko od nas to ne zna pouzdano te je besmisleno izvlachiti zakljuchke iz shpekulacija.

jedno samo znam, i ako uzimaju te pare ne idu u budzet. a svakako bi bilo bolje da idu.