Out Of Body

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
UNUTRAŠNJE BIĆE (Drugo Ja)

Set: „ Ego je u ovom zivotu, u bilo kojem datom trenutku, jednostavno dio unutrasnjeg bica koji egzistira u fizickoj stvarnosti; grupa karakteristika koja unutrasnje bice koristi za rjesavanje raznih problema.“
„ Svako od vas postoji u drugim stvarnostima i drugim dimenzijama, i bice koje vi nazivate sobom je samo mali dio vase cijele licnosti.“

„ Unutar vas samih se nalazi primarna licnost, cjelina bica. To cjelovito bice je zivjelo mnogo zivota, i imalo mnogo licnosti. Licnost se, na neki nacin, moze izmijeniti sticajem okolnosti, koje je cjelovito bice stvorilo za nju, ali primarni identitet se sluzi krajnjim rezultatima iskustava.“
„Vas primarni identitet je osnovna energija licnosti, koja se sastoji od sume energija. Kako se svaka pojedinacna svijest razvija, kroz licno iskustvo se formiraju druge licnosti, odnosno dijelovi bica. Ovi dijelovi su potpuno nezavisni od djelovanja i odluke, ali su u stalnoj komunikaciji sa cjelovitim bicem čije dijelove predstavljaju. Ovi dijelovi, sami po sebi rastu, razvijaju se i mogu stvoriti svoje licne entitete ili sume licnosti.“
„ Vi imate stalni kontakt sa drugim dijelovima vasih cjelovitih bica, ali vas ego je fokusiran na fizicku stvarnost i prezivljavanje u njoj, tako da vi niste u stanju da cujete unutrasnje glasove. Nijedna licnost nije izgubljena. Ona uvijek postoji negdje.“
„ Postoji unutrasnji ego, unutrasnje bice koje organizuje nesvjesni materijal. Kao sto spoljni ego manipulise fizickom okolinom, tako i unutarnji ego ili bice upravlja i organizuje unutrasnju stvarnost.“
„To je ono unutrasnje bice koje, iz sveukupnog znanja i neogranicenog izvora sopstvene svijesti, formira fizicki svijet i obezbjeđuje stimulaciju spoljasnjem egu da bi nastavio svoj posao svjesnosti. Unutrasnje bice organizuje, pokrece, projektuje i kontrolise pretvaranje psihicke energije u fizicke objekte.“
„Individualno unutrasnje bice, kroz stalni napor velikog intenziteta, sarađuje sa drugim entitetima poput sebe, da bi formiralo i odrzalo fizicku stvarnost koju vi poznajete.“
„Unutrasnje bice ima virtuelno beskrajan rezervoar iz kojeg crpi znanje i iskustvo. Sve vrste izbora su pristupacne, i raznovrsnost fizickih objekata je odraz ovog neiscrpnog izvora varijeteta.“
„Kada se odluci za fizicku stvarnost kao dimenziju u kojoj ce se izrazavati, unutrasnje bice, kao prvo, nastoji da formira i odrzava fizicku osnovu od koje zavisi sve ostalo, svojstva zemlje koja se mogu nazvati prirodnim svojstvima.

„Ono sto spoljasnji ego navodi da takozvanu nesvjesnu aktivnost dozivljava kao haoticnu, jeste svakodnevno neznanje i ograniceni fokus. Ego koji se budi (koji se bavi fizickom stvarnoscu), ne moze direktno prepoznati sav nesvjesni materijal. Dnevni ego jednostavno nije dovoljno svjestan da bi mogao posjedovati neiscrpno znanje koje pripada unutrasnjoj svijesti bica, iz koje to znanje izvire. Spoljni ego se hrani kašikom, dobijajuci samo one osjecaje i emocije koje moze svariti. Ovi podaci su predstavljeni na jako poseban nacin, obicno u vidu informacija koje prikupljaju fizicka čula.“
„Unutrasnje bice ne samo da ima svijest, nego je svjesno i svog postojanja, i kao samostalne licnosti, i kao licnosti koja predstavlja dio svih drugih svijesti. Ono je neprekidno svjesno i te razdvojenosti, kao i sjedinjenosti. Spoljni ego nije neprekidno svjestan ovih činjenica. On cesto zaboravlja cijelu svoju prirodu.“
„Kada se nađe u kovitlacu snaznih osjecanja, on se pocinje gubiti. Kada najozbiljnije odrzava svoj smisao samostalne licnosti, on vise nije svjestan svog jedinstva. Kada bi ego bio svjestan stalne razmjene telepatskih informacija koja se odvija oko njega, imao bi ozbiljnih poteskoca da zadrzi osjecaj identiteta.“

„Morate nauciti da slusate svoj unutrasnji glas, i da saradjujete s njim. Ili jednostavno mozete pitati unutrasnje bice da vam da odgovore na pitanja postavljena na svjesnoj osnovi.“
„Dakle, ako shvatite da vi stvarate svoju fizicku stvarnost kroz sopstvene misli i zelje, onda ste naucili najvaznije aspekte stvarnosti. Ovo je ono sto ste poceli da radite u svojim drugim zivotima, u svojim proslim postojanjima. Realizacija ovih istina, ponistava takozvane dugove iz proslih zivota. Kada ovo budete razumjeli i prihvatili, nema razloga da se ponovo vratite, ovdje, osim ako to ne zelite. Sve vase poteskoce u proslim zivotima su bile prouzrokovane vasim neshvatanjem ovih osnovnih istina. Vase reinkarnacije vam mogu pomoci ako znate za njih ... samo ako vam oni predoče ove istine, samo ako od njih naučite. U svakom slucaju, one (reinkarnacije) postoje u vama podsvjesno, i nesvjesno.“

„Znaci, svako od vas je dio Svega Sto Postoji, veoma jedinstven i individualan, kao nijedan drugi; i ta vasa jedinstvenost vam se nikada ne moze oduzeti. Vi se necete pretopiti u neki velicanstveni zlatni odsjaj, u kome ce vase osobine nestati. Nece vas izbaviti ni neki super - bog. S druge strane, vase postojanje ce se nastaviti; nastavicete i da budete odgovorni za nacin na koji koristite energiju; razvicete se na nacin koji vam je nemoguce razumjeti. Naucicete da upravljate energijom za koju sada ne znate. Shvaticete da ste vise od onoga sto mislite da ste sada, ali necete izgubiti stanje kojeg ste trenutno svjesni“.

„I bez obzira na cinjenicu o reinkarnaciji, i bez obzira na vjerovatna bica, jedinstveno bice koje vi sada nazivate sobom, posjeduje vjecnu valjanost, cak iako ce sjecanja koja sada ne mozete svjesno prizvati, biti u potpunosti vasa. I fizicki zivot u reinkarnisanom bicu nije neki haos u kome ste se nasli, niti je neko zlo iz kojeg morate brzo naci izlaz. To je posebna stvarnost u kojoj ste izabrali da postojite, u kojoj ste izabrali da se razvijate; i opet, to je uistinu, sistem nalik ni na jedan drugi, jedinstven, drag, voljen dio stvarnosti koji ste izabrali za razvijanje. I poričući njegovo postojanje, poričete i stvarnost iskustva.“

„Drugim rijecima, vi cete napustiti ovaj sistem zbog drugih, ali ce u vama ostati dio svijesti koji ce, bez obzira na to koliko mnogo vremena prođe, pamtiti ljetne noci i miris jesenjeg vazduha; i ove stvari ce uvijek biti uz vas kad god pozelite da ih prizovete. Vi stvarate svoje tijelo i svoj svijet, kao sto sada po sjecanju stvarate noc. Ovo su vase svojevrsne kreacije. One nisu zatvor iz kojeg morate pobjeci.“
„ Cjelovito bice nije samo ukljuceno u ovu stvarnost, vec i u druge stvarnosti. Cjelovito bice salje dio sebe u razne druge realnosti. Ovi dijelovi cjelovitog bica moraju nauciti da materijalizuju, na najbolji moguci nacin, snagu i energiju koju poznaju, bez obzira na masku u koju su preruseni. Cjelovito bice vam, stoga, daje odgovornost i uglavnom je ostavlja na vama.“
„Cjelovito bice vam povremeno pomaze, jer je u vama znanje o vasoj povezanosti sa cjelovitim bicem. I nikada ne dobijate zadatak koji je veci od vase sposobnosti.“

„Kada umjetnik slika sliku, mozete je pogledati i reci: Ah, umjetnik je bio“ u određenom raspolozenju dok je slikao, ili „Pogledajte tmurne boje, i dosadne pejsaze, ili „Uocite jarke boje i fantasticne oblike, ili „Vidite ovdje nema oblika, pa ipak postoji velicanstvena vitalnost.“ I tako je svako od vas umjetnik, i vi stvarate svoj sopstveni svijet. I kada pogledate svoj svijet, znate da mozete reci, “Pogledajte, ovo sam ja stvorio!“ I ako vam se ne sviđa ono sto vidite, onda nema svrhe u mijenjanju slike ili okvira vaseg zivota. Umjesto toga, promijenite vase boje. U ovom slucaju, vase boje su vase misli i vasa masta. I tako mijenjate svoju sliku.“
„Morate zamisliti tu sliku u sebi, jer to je istina, u vama postoji snaznije i mocnije bice, uzvisenije bice. I kada „poniznije“ bice kaze, „Plasim se, izvinuću se“, vi morate zamisliti da uzvisenije bice kaze: „Ja sam snazan. Ja necu dozvoliti poniznom bicu da se izvinjava. Nema potrebe za tim.“ Morate se poistovijetiti sa ovim uzvisenijim dijelom svog bica.“
„Ne postoji podjela bica. To sto vi iskusavate su iluzije. Pa ipak, te iluzije su divne. One su kreativne. One su valjana iskustva stvarnosti.“

„Vi ste, međutim, previse okupirani prirodom sopstvene pojave, i plasite se da se otvorite visim dijelovima vaseg bica. Vi ste sva vasa bica ujedno. Nijedno bice nije progutano, izgubljeno, razoreno, ostavljeno, niti zaboravljeno.“
„Jer unutrasnje bice zna tacno ko je. Unutrasnje bice poznaje licnosti koje se konstantno razvijaju iz njegovog bica. I opet, vi jednostavno, razumljivo, pokusavate da definisete prirodu stvaranja, i brinete da se vasa individualnost ne izgubi pri tome. A to se ne moze dogoditi.“
„Nježno cemo vas povesti do uzvisenijih dijelova vasih bica u kojima vase ocigledne nesuglasice nestaju u bljesku vaseg sopstvenog znanja.“
„Slusate ove rijeci, izgovorene na Engleskom jeziku, (a sada prevedene) ali ipak ispod ovih rijeci se izdize znanje koje je nasledno u svakom vasem bicu. Dopustite, onda, tom znanju da se veselo uzdigne i kada rijeci koje ja izgovaram dopru do vas, onda ce se, zaista, glagoli i imenice, suglasnici i vokali, pretvoriti u ptice znanja koje ce poletjeti iz vasih lobanja, i letjeti kroz snove vasih noci, pretvarajuci ih u dane.“
„Ako ne ucinim nista vise od ovoga, dopustite mi da budem eho energije vaseg bica i da vas podsjetim na prastaro, ali vjecno novo znanje. Obavijte se znanjem o sebi i prevedite ga u vas fizički svijet.“
 
31.08.2009
19
0
0
34
nikad mi OBE osječaj nije došao sam od sebe .... a pokušavam već dugo napraviti to.. jednom mi se desilo u snu... sanjala sam da me netko lovi i odjednom sam stala na stepenicama.. bosa.. osječala sam svaku stepenicu pod nogom.. ukočila sam se.. nisam se mogla pomaknut.. takva sam se i probudila... i sječala se svega što se desilo na tim stepenicama, točno se sječam jedinstvenog i stvarnog osječaja... i mislim da je to bilo to....

pokušavam sama doć do toga ali mi nejd, barem ne do kraja... uvijek dođem do onog dijela kada se skoncentriram , počnem se lagano dizati.. i onda se vratim... za to mi treba potpuna tišina i mir, a tog trenutno nemam ... vježbom do savršenstva :) .. ne odustajem
 
18.06.2007
25
3
0
39
Moj prvi obe,prije nekih tjedan dana.Inace ne treniram te obe tehnike vec samo utisavam unutarnji dijalog.Lego sam spavat i pocelo mi navrdat puno slikovnih misli..I odjednom skuzima da sam na svom tavanu i da putujem kroz zidove ali istovremeno osjecam tjelo u krevetu,ko da sam podjelio svjest i mogo sam fokusirat se na jedno ili drugo tjelo.Naletio sam na nes neznam ni sam(moguce anorganac) i oprala me panika i strah koje su me vratile nazad u tjelo.Sad prije neki dan isto prije spavanja propala mi je glava u propala u jastuk iako sam osjecao pritisak na licu i nosu od jastuka na fizickom tjelu al astralna glava ocito bila dosla do sredine kreveta(po dubini).Jebacko iskustvo i bilo je pre stvarno da bi bio to neki zajeb ili neverbalna misao.
 
18.06.2007
25
3
0
39
I ovo propadanje glavom kroz jastukje bilo kad sam se probudio ne iso spavat ko u prvom slucaju.Inace sam probo onaj hemy-sync al to prije mjesec i neko ne odredeno iskustvo al nis posebno u ono 10 state
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Evo ovako....probao sam danas,naravno ne ocekujuci rezultate odmah..... legao sam u krevet,zatvorio oci,fokusirao se na disanje i brojao sam do 100 (udah 1,izdah 2 i tako do 100).....posle toga,vizualizovao energiju koja ulazi kroz moje nozne prste i tece kroz tijelo do glave (vremenski koliko sam ovo radio,ne znam,jer sam izgubio pojam o vremenu).....nakon nekog vremena,vizualizovao sam konopac koji visi iznad mog tijela i vizualizovao sam da se hvatam rukama za njeg,osjetio sam u rukama strujanje energije kao i neko "lagano podizanje" tijela,no to me fasciniralo i otvorio sam oci (ubuduce moram kontrolisati uzbudjenje,inace mane nista od svega).....poceo opet,sve kao i prvi puta,i totalno se opustio (k'o nikad u zivotu svom) i onda kada sam trebao poceti sa viz.energije,ne sjecam se sta je bilo,sjecam se da sam poceo i nakon nekog vremena sam se nasao negdje,ali ne znam gdje (pokusavao sam se sjetit,al ne ide),i odjednom sam se"probudio" (a sjecam se takodje da mi je bilo veoma lijepo,veoma lijepo sam se osjecao za to vrieme gdje sam negdje bio) i osjetio kao da sam rukom udario o krevet (osjetio sam tacnije kao neku energiju koja je usla u ruku)....moguce da sam i zaspao,od sve te relaksacije......odlucim da probam jos jednom,i sve uradim kao i prije ali sa vizualizovanjem konopca,nije islo (osim sto sam osjetio da mi neka energija podize ruku i kad sam otvorio oci,ruka desna je bila malo podignuta od kreveta) i odlucio sam da nastvim veceras.....

Sledeca stvar koja me zbunila.....ustao sam iz kreveta i pogledao na sat koji je pokazivao 15:20...otisao do kuhinje i pogledao slucajno u sat i pokazivao je 14:50...odmah otrcim do sobe gdje sam spavao i pogledam u sat (mislio sam da je sat netacan) kad i na njemu 14:50,a siguran sam da je bilo 15:20 kad sam ustao....no to ne povezujem sa sa Astralom,nego samo danas (prije nego sam otisao u krevet da probam AP) citao o Lucdinom sanjanju,i kako se treba zapitati u "realnosti" da li sanjamo,i pogledati ima li kakvih anomalija,pa me je to sve nakon ovog sa satom,zbunilo....citao sam jos vise o toj AP,tako da cu veceras opet da pokusam ako me nesto ne sprijeci,jer sam procitao jos nekih tehnika koje bi bilo korisno primjenit.....nadam se da nisam smorio sa ovim postom,samo sam htjeo da podijelim to sa vama.....ubuduce nadam se da ce bit opet nekog napretka,pa cu ovdje pisati.....hvala i pozdrav svima !
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Mislim da se meni prije nekoliko dana nakon što me popustio acid trip to dogodilo.
Nisam mogao spavati, Ganesh je još djelovao i pokušao sam se opustiti i zapalio jednu Sadhu džoksu u nadi da ću zaspati.
Kada sam zapalio, bio sam potpuno opušten, ali mi je mozak radio na višoj razini.
Krenuo sam disati i opuštati se i otkrio skroz novi način disanja.
Vizualizirao sam dvije krajnje toče odakle da radim udah i izdah..
Baza je bila skroz na kraju kralježnice, trtici, a druga točka tik iznad glave.
Krenuo sam prvo normalno disati kroz pluća dok se nije disanje unormalilo.
Zatim sam vizualizirao da energija i udah kreće iz donjeg dijela tijela, blizu pupka.
Prvo sam izdahnuo dobro, a onda počeo udisati kroz trbuh.
Zrak je samo ulazio i odjednom sam počeo imati osjećaj da dišem poput slona, pa sam se sjetio surle od Ganesha.
Tako sam i izdahnuo skroz do te točke i ponovo udahnuo, ali sada točka je bila malo više.
Otkrio sam disanje iz dijafragme i to mi je extra otkriće sad. Bez takvog disanja, ne može se raditi duboka meditacija.
Kada sam to duboko disanje iz trbuha smirio i unormalio, svijest je bila sasvim mirna.
Po prvi put sam udahnuo duboko!
Iz tog ležećeg položaja sam sjeo u full lotus i bilo je ful teško.
Užasna bol u koljenima i gležnjevima, neugodan je full lotus.
No onda sam se fokusirao na višu točku svijesti i imao super osjećaj za tijelo.
Odjednom sam se našao u nekom kao eteru, tekućoj svijesti bez ikakvog osjećaja za tijelo.
Već je bilo jutro i sunce je počelo udarati, znojio sam se nenormalno, ali to uopće nisam osjećao.
Bio sam negdje drugdje, što god sam zamislio bilo je moguće.
No čim se pojavilo nešto što uzrokuje uzuđenje, promjenu emocije, nekakva misao ili bilo kakvo razmišljanje odmah sam počeo osjećati bol u nogama zbog lotusa. Imao sam osjećaj kao da puno raznih entiteta kruži oko mene, no odlučio sam biti skroz miran i neustrašiv.
Kad sam zaboravio na sve, na bol i smirio se, ponovo koncentrirao na disanje, počeo brojati udisaje, izdisaje, počeo osjećati vjetar, slušati ptice, čuti cijelo susjedstvo kako se budi, kao da sam bio na svim tim mjestima. Ni sam ne znam koliko sam bio u full lotusu, možda oko sat vremena. Kad sam ponovo vratio se u "stvarnost" nisam mogao pomaknuti noge. Otpetljavao sam se iz lotusa i bilo je BOLNO.
Tako skvrčen, skroz mokar od znoja i ukočen sam nekoliko minuta pokušavao pomaknuti noge, ali nije išlo. Zatim sam u neki nenormalni položaj s time da mi je faca bila na podu i ruke iza uspio nekako ponovo maknuti iz tog grčevitog stanja. Nakon toga sam se opustio ponovo dubokim disanjem i zaspao.
Probao sam danas out of body, ali sam uspio samo na trenutak. Za to je potrebna svakondevna višesatna praksa i discipliniranost.
Inače svaki dan vježbam hodanje na rukama i premete, penjem se i planinarim, puno skačem i radim neke vježbe iz jiu jitsu-a i jedva da mogu full lotus.
No počeo sam sad vježbati pa možda za mjesec dana budem uspio bez problema u puni lotus. Tako i kad sam počeo stoj na rukama - nikako da sredim ravnotežu. Nakon tjedan dana svaki dan po sat vremena vježanja, već sam lagano naučio. Za još mjesec dana vjerojatno ću moći hodati na rukama koliko god treba :icon_lol:
Čim netko ima neku projekciju ili misao, to je krivo.
Prvo treba shvatiti što je ništa, da bi se znalo nešto.
Boz :sun2:
 
25.11.2010
3
0
0
32
Pozdrav ekipo...

Eto, tražeći prečace u svom spiritualnom putu naišao sam na vas. Ne zanima me Canabis sativa koliko ayahuasca, Salvia divinorum, halucinogene gljive i slično.

Odmah da kažem, da je forum super,ljudi su jako friendly,koliko sam vidio nema onog "intelektualnog prepucavanja" koji mi inače jako smeta,nekako šteti forumu (inače forum broj 1 mi je http://www.galaksija.info/forum/index.php ) ;)

Što se tiče astralne projekcije, čeka vas tužna priča....(hehe)

Prije jedno 2 mjeseca pročitao sam knjigu Williama Buhlmana "Avanture Izvan Tijela", imao sam 1 pravu pravcatu astralnu projekciju i još 1 izvan tijelesno iskustvo. Nakon toga, u 3 tjedna sam ušao oko 8 puta u stanje vibriranja (što je predstanje za AP) i nisam uspio izači, vjerovatno jer sam bio napet. Kad sam to odlučio promijenit (tj biti opušten i objektivno promatrati to stanje,vizualizirat se izvan-tijela), eto,nema više stanja vibriranja... i eto me tu nakon mjesec dana.

Sada,evo što ću danas i nadalje činiti:

Svake noći ću se probuditi oko 4-5h (jutro teoretski), nakratko meditirat (10-20min) i nazad u krevet.

Sad me zanima Dzibin komentar na to (ili bilotko tko se razumije/ima iskustva),imate kakvih savjeta?
Eventualno me kontaktirajte preko PM-a/e-maila ako mislite da to treba diskutirat privatno.

Pozdrav!
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Čini mi se da ti odlično ide, ako si za 2 meseca uspeo sve to. Kada si u tom stanju "vibriranja" znači da si pomerio fokus na eterično telo. Tu je najveći deo posla obavljen, jer si uspeo da dovedeš fokus van područja fizičkog tela. Sama projekcija dalje znači da fokus treba da se pomeri na astralno, mentalno ili koje već telo. Za to se služiš namerom ali problem je definisati taj proces jer većina nas nema predstavu kako i uopšte šta je to. Iskustvo je jedini lek, dakle pokušaji i pokušaji dok sam ne spoznaš šta i kako... Neka oprobana metoda je da se spava malko manje od uobičajenog, pa da se za eksperimentisanje koristi popodnevna dremka. Tada potreba za snom nije toliko jaka, pa je moguće odupreti se nesvesnom delu kada inercija krene da vuče, a opet lakše se ulazi u potrebno stanje.

Sva "filozofija" je već jasna- sve što ostaje je da se ulaže napor i da se stekne iskustvo.

Naglasio bih koliko je neophodan psihološki rad na sebi i samoposmatranje u celoj ovoj priči. Svako od nas mora da se upozna sa psihološkim igrama koje svakodnevno igra i da upozna sebe i od čega je "sačinjen". Sve te ličnosti, mala "ja" koja su u nama i koja nam oduzimaju najveći deo pažnje u javi i životu uopšte, kako ga znamo i živimo kao ljudi. Da bismo bilo šta transcendentirali moramo da znamo šta je to što jesmo sada. Inače su sve to iste igre samo na jednom drugom nivou.
Psihološki rad na sebi je veoma bitan.
Labilni ljudi, a svi to jesmo, mogu sebi više da naštete žurenjem u ovakve eksperimente nego koristi koje će imati na duže staze.

Pamet u glavu... :) A sve što treba će doći prirodno samo od sebe, kada budemo spremni da primimo.
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.087
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ja se malo bavi okultnim i kabbalom te isto vjezbam za astralnu projekciju tjes koristim tehnike relaksacije i konstrukcije snova nisam ju jos osobno dozivio al imam u obitelji osobu koja je radila astralnu projekciju stalno i svjesno ja sam doguro do jakih izrazenih vibracija u svom tjelu ali i to je dosta jer ljudima zna trebati po par godina svakodnevne vjezbe da bi postigli astralnu projekciju ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Bok! Ja sam evo novi na forumu, ali imam nesto iskustva sto s ovoga tice...
Prije 3 tjedna sam dozivio prvo takvo iskustvo....Moram se malo više raspisati kako bi shvatili moju situaciju...Imam kuću na 2 kata i otiso sam normalno kao svake veceri spavati na kat u svoju sobu. Nakon sto sam legao probudile su me neke vibracije i shvatio sam da gledam u strop, ali sam bio jedan kat nize u svojoj kuci!!! Ne shvacajuci sto mi se dogodilo mislio sam da bi se nesto pobrkalo u mojoj glavi i nisam znao kako sam se nasao tamo dole...Krenuo sam prema svojoj sobi na kat i kad sam gore usao vidio sam svoj krevet te sam legao u njega, onda sam se opet probudio!!! To je za mene bilo previse zbunjujuce i to mi nije jasno jos niti danas što se dogodilo...
Od tog događaja sam odlucio ne spavati vise u svojoj te sam otisao spavati u dnevnu sobu pred televiziju, legao sam,usao u stanje između sna i budnosti, ali sam bio svega svjestan, cuo sam televiziju i odlucio sam ju ugasiti...kada sam otvorio oci opet sam vidio strop, ali sad jedan kat vise u drugoj sobi (dnevna soba je bila na 1. katu, a ova na 2.)...osjecao sam se lagano i bespomocno, odlucio sam nekoga zazvati, probao sam se derati sestri ili bilo kome, ali nisam mogao...misli su mi radile nevjerojatno brzo, uspio sam suzbiti paniku...u tim trenucima osjecao sam se podvojeno, cuo sam kako televizija radi, ali sam istovremeno bio jedan kat vise, dok sam bio lebdio i gledao u strop te sobe rekao sam si da nisam jos spreman na takvo sto i u tom trenutku sam osjetio propadanje (jednostavno neopisiv osjecaj, nije bilo nikakvog grca prilikom toga propadanja samo lakoca i sloboda) i probudio sam se u dnevnoj sobi...mislio sam da cu reagirati panicno, ali nisam jer sam se jednostavnoo digao i procijenio situaciju i u tom trenutku osjecao sam se spokojno....
Mene sada muci mnogo stvari vezanih uz to i volio bi ako mi netko moze donijeti zaakljucak iz ovih moojih iskustava ili barem komentar jer trenutno sam veoma zbunjen i vise od toga...Uzivajte
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Opet sam skoro izašao van, imao sam lucidan san i jbg nisam imao hrabrosti nastaviti dalje :icon_confused: joooooj ovo me već izluđuje, strah me više leć u krevet jer sam tamo aktivniji nego ovako xD
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Sve je OK! Jedino sam sebi praviš "problem" time što upadaš u "strah" i previše pažnje usmeravaš na "strašnu" stranu toga što ti se dešava.

To je, na neki način, normalna reakcija čoveka- koji diže uzbunu kada je identitet ugrožen. Kad god nam je identitet ugrožen reakcija je strah, sistem se diže na viši stepen opreznosti, ali kada uvidiš da je sve OK, kao što i jeste, sve će se smiriti i moći ćeš da uživaš u iskustvu ili da prestaneš da se baviš time. Situacija je ista kao i običan san, samo si ovaj put ostao svestan "sebe". Svi mi sanjamo normalno i vraćamo se sebi normalno ceo život. Ništa strašno u tome. Verovatno se svima i dešava da svremena na vreme ostanu "budni" u toku padanja u san i dožive ovakva iskustva. Normalna stvar.

Nemoj da stvaraš psihološki strah oko toga. Svi smo i istoj čorbi. Panika je sama po sebi jedini izvor straha i jedina opasnost. Paničiš, javlja se strah i strah radja novi strah... Sve što treba je da preusmeriš fokus na nešto drugo... i ono nestane. Pažnja je ključ. Ili jednostvano da znaš da je sve OK i da nema razloga za brigu.

Život je fluidna, tekuća, stvar koja se dešava. Realnost je u pokretu. Život teče i prolazi, a mi se bavimo ličnošću i bildanjem besmrtnog "sebe" koji će biti lep, pametan, moćan, privlačan... Kada nam je ideja o sebi uzdrmana ego se javlja i emituje strah da nas vrati u "šablon".

Čovek je biće. Ličnost koju čovek stvara i doživljava kao sebe, identitet koji formira i održava egom je jedna kruta i rigidna stvar koja nepodnosi dobro Realnost koja je tekuća i Živa.

Za biće nema opasnosti. Opasnost postoji samo za lažni identitet koji smatramo sobom, koji je uspostavljen na principima odvojenim od realnosti.

Dobra vest je da ličnost svakako nije održiva i da je samo privremena pojava.

Gradi identitet na osnovu realnosti, a ne na osnovu magle. Izgradi ličnost koja je laka i fluidna, promenljiva- tako da može da se transcendira kada za to dodje vreme.

Sve negativnosti su mentalne projekcije.

Dobio si poziv Realnosti da se preispitaš i da se uskladiš... Možeš, a i ne moraš... za sada.