Out Of Body

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Mene zapravo zanima koliko ovde ima ljudi koji su iskusili OBE, odnosno koji rade na svojim svesnim projekcijama, naravno ko zeli da podeli svoja iskustva i zapazanja.
Ajde, da tako kazem, zeleo bih da dodjemo do nekog kruga gde bi se okupili sa svojim iskustvima da bi ih podelili i unapredili, a takodje i da zainteresujemo one koji bi krenuli slicnim putem...
Krenucu sa svojim vidjenjem, odnosno iskustvima... Na pocetku da kazem da ja nisam posebno pametan ili iskusan u svemu tome, ali mogu da prenesem iskutva drugih koje sam i sam potvrdio. Kao sto Robert Monroe kaze nije cilj da se nesto procita, cuje, ili vidi, da se veruje ili neveruje, cilj je da sam za sebe svako dozivi, iskusi i pretvori verovanje u znanje.
U zivotu, do sada, sam imao mnogo projekcija ali uglavno spontanih. Sto se tice tih projekcija mogu reci da su bile od veoma velikog znacaja da bih mogao da nastavim da tezim ka svesnim projekcijama. Najveca barijera je verovanje coveka, koje je jedan kompleksan sistem koji nas na kraju i cini ljudima i koji je po mom misljenju kormilo zivota. Nije dovoljno reci verujem u ovo ili ono, pa cak ni misliti to iskreno. U sebi nosimo jedan citav sistem verovanja, od onih bazicnih do siroke lepeze raznoraznih koje nam daju karakter, koji nam daje osnovni pravac, bolje reci inerciju, u zivotu. Dakle, nije cilj iskreno verovati u nesto vec vise da se dodje do onih 50%+ da se prevagne u korist zeljene putanje. Naprimer ja vec sedam godina (manje vise) "verujem" da sam vise od mog materijalnog tela, ali to je dalo rezultate tek u poslednje dve kada sam, da tako kazem, prevagnuo u korist mojih "novih" verovanja. Sada vidim da je "misija" mog zivota bila da zamenim stara verovanja, a ne da dozivim nesto spiritualno, metafizicko ili kako god to nazvali. Kasnije mi je postalo jasno da su ova "nova" zapravo najstarija i da sam ih zamenio radi iskustva koje je bilo jedino tako moguce doziveti.
Znam da sve ovo zvuci kao filozofiranje i pametovanje, ali jos jednom ponavljam da to zapravo i nisu moje reci vec vise nesto sto sam ja sebi potvrdio kao istinui sada stojim iza toga. Moram nekako objasniti "odakle" dolaze moje misli da bi onaj koji cita mogao da stvori sliku sebi, a nevidim bolji nacin, iako on sigurno postoji.
Do prve svesne projekcije nisam imao neko posebnu sliku o tome kakvu bih "proceduru" mogao da pratim da bih proizveo zeljeni rezultat (OBE), tako da sam tek kasnije poceo da se zanimam za odredjene korake koje bi posluzile u tu svrhu.
To "prvo iskustvo" (kasnije uvideo da nije prvo, vec posle duzeg vremena prvo) je bilo malo zastrasujuce. Nalazio sam se u odgovarajucem stanju uma dok sam lezao u krevetu (tisina i mrak), i polako poceo da tonem u san. tada je dosao onaj trenutek kada je um jos budan, a telo zaspalo pa sam imao osecaj da propadam kroz krevet. Tada se obicno trgnem i probudim ili prepustim i zaspim. Ovaj put sa se trgnuo ali nisam se probudio vec izleteo u prostor iznad kreveta (takozvani RTZ (real time zone)) gde je moja soba bila moja, potpuno realna kao sto i jeste inace (da napomenem da je moguca i iskrivljena slika realnosti jer ima mnogo parametara koji uticu na to, a jedan od najvecih je generator nasih misli koji se u tom "svetu" pretvaraju u "cvrstu" materiju (to jest ono sto vidimo)). Gotovo trenutno so se pojavile neke mracne senke ispred mene, za koje sam osetio da su "zive" i nisam mogao da podnesem to tako da sam pao u nesvest (od straha) i nedugo potom se probudio. Postoji velika razlika izmedju sna i OBE a to je sto se kod OBE oseti protok energije jasno kao dan, cak stavise i mnogo, mnogo vise nego u budnom stanju. Jednostavno, za mene, nepostoji sumnja da je to bilo realno iskustvo, iz treceg lica to moze izgledati kao halucinacija ali jedini nacin je da se dozivi, a ne filozofira oko toga. To je bila prekretnica, nakon koje sam se bez sumnje prepustio daljem toku zivota. Za sada nebih pisao o daljim iskustvima, samo cu reci da sam doziveo nova i vecinom su to sada mentalne projekcije.
Jos jednom cu ponoviti da je od vitalnog znacaja individualni sistem verovanja svakog od nas. Ako u sebi nosimo strah on ce se manifestovati, ako je to ljubav ona ce preovladati. Ta osecanja su vrlo suptilna i veoma je tesko predsaviti ih. Ja i sada mislim da nemam straha u sebi, ali kada nesto lupi svom snagom iznad moje glave poprilicno se dovedem u gard. verovanja su isprepletena i idu veoma duboko. Neka ce bit prisutna do god sam covek (a bazicna gotovo sva). Postoji, ajde da tako kazem, zakon u tom svetu a to je da ono sto saljes to i primas pa je veoma bitno da se ima odgovarajuci stav.
Jos i da napomenem da droge nisu imale nikakve veze sa svim mojim iskustvima vezano za OBE i mentalne projekcije.
Imao bih jos puno toga za reci ali evo za pocetak je dovoljno... da kazem i da je sve ovo moje misljenje odnosno vidjenje i nemora biti ispravno.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
zaboravio sam da kazem da ova tema jeste slicna kao Lucid Dreaminig ali postoji ogromna razlika izmedju OBE i lucida tako da sam zaceo novu temu. Zeleo sam da napravimo konkretnu razliku izmedju ta dva, i d se ovde vise baziramo na one koji znaju razliku izmedju Individualno projektovanog astrala i objektivnog. Za malo vise razumevanja o tome sta mislim preporucujem da se izgugla Frank Kepple (phasing resource) gde on vrlo jasno i lepo objasnjava sistem funkcionisanja.
Za one koji se upoznaju sa materijom preporucio bih citanje materijala, od onih laksih ka ozbiljnijim, Robert Peterson
Richard Bach
Carlos Castaneda
Jane Roberts (Seth)
Elias transcripts
Rawn Clark (Bardonov sledbenik)
Bruce moen
Robert Bruce
Robert Monroe
Franc Bardon
I tako dalje, spisak je dug ali to se polako samo otvara kada se jednom nacne...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Vrlo mi je drago zbog tebe, uvijek mi je drago dok neko istražuje svoj um. Primjetio sam da dosta ljudi ima spontani OBE. I ta iskustva idu u prilog mojoj filozofiji o svemiru. Ja lično se ne sjećam da sam imao slično iskustvo ali me isto to sve zanima ali nikako da se primim proučavanja. Sretno
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Pozdrav =)

Ja se vec duze vreme zanimam za, tako reci, alternativnije znanje.. I Weedran mi je preporucio knjigu Astral Dynamics - A NEW approach to out-of-body experiences od Roberta Bruce-a. Knjigu sam krenuo da citam polako, i da razvijam svoje energetsko telo... Mada sam shvatio da imam problem koji se tice nestrpljivosti, tj. mnogo puta mi se desilo dok sam lezao u transu na krevetu da jednostavno hocu da probam da se projektujem, i preskocim sve nuzne pripreme kao sto su recimo podizanje energije, stimulacija primarnih centara itd. i zavrsi se neuspehom. Nazalost, nijedanput mi nije uspelo da se lansiram iz tela... Smrc. Tako da sam se sada vratio par koraka nazad pa cu kroz par meseci ponovo da probam da se projektujem. Inace, hteo bih da preporucim za one koji ne znaju Kastanedine magicne pokrete iliti Tenzegritet, jer je to ubedljivo najbolji vid razvijanja kako energetskog, tako i fizickog tela, a i jos pruza neki poseban vibe koji struji celim organizmom. Fenomenalna stvar, rispekt Kastanedi i Don Huanu :p

zaboravih da kazem da spontane projekcije nisam imao, ali mi se desilo jednom da sam se probudio paralizovan, steta sto tad nisam znao da je to jedno od najboljih stanja za projekciju... Oh well, koracam napred pogledom pravim, ne dam da me nista sputa u mojoj nameri :)
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Skoro svako jutro kad se budim znam imat lagani OBE. Iamo sam par jakih, najjaci su bili tijekom paralize u snu (sleep paralysis, SP), te jedan vrlo jak kad sam se budio iz popodnevnog sna. Osjecaj je kao kod pusenja salvie, one vrlo jake vibracije kroz tijelo kao da ti je cijelo tijelo jedno veliko srce koje vrlo brzo kuca. Vrlo mi je tesko odrzat to stanje a jos teze ici dalje, pa mi se sve obicno srusi nakon najvise desetak sekundi. OBE-i tjekom SP-a nisu imali te vibracije, ili nisam skuzio, ali su bili daleko najjaci, doslovno bi propao kroz krevet, pod, i izasao iz stropa stana ispod mojeg. To je samo jedno od veselja ("veselja") koja su pratila SP.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
To je vrlo delikatno stanje koje treba postici, da bi se dobila potpuna svesna projekcija. Ja, recimo, nemam problema sa mentalnim (i to kad kazem mislim jednom od tri, cetiri pokusaja) dok su astralne mnogo teze "za postici". Najveca barijera, po meni, je to kada zelis da uspes i ides kroz proces i onda ti taj fokus na sve to zapravo nedozvoljava da se opustis dovoljno. a najbitnija stvar je prepustiti se, a pritom ne zaspati i neodlutati u misli koje nemaju "mind awake" atribute vec su vise "far away" od budnog stanja. Postoji vise nacina pa je moja preporuka isprobati dok se ne pronadje odgovarajuca. Moram da napomenem da ja mislim kako je mnogo bitnije stvoriti pravi pristup svemu tome nego odredjena metoda koja bi se eventualno koristila. Najbitnije je ubediti sebe da je to moguce i da je to normalno sto nam se i inace desava tokom spavanja, pa je sve sto treba postici, zapravo, zapamtiti iskustvo. Meni je "phasing" metoda koja ima najvise smisla i otprilike radim na tome. Do sada sam ima uspeha sa nekom svojom kombinacijom. Obicno pocnem sa "ciscenjem uma" odnosno blokiram misli koje mi dolaze i trudim se da odrzim mir sto duze (sto je jako, jako tesko jer monkey mind napada kao lud) i tu negde pocinju remote eye projekcije (imaginarne) ili neki vid mentalnih i onda ako uspem da uhavatim momenat (to je kao hod po ziletu, vrlo je mala granica da se padne u san ili probudi) nekako se "zumiram" u projektovanu sliku. Imao sam skoro takvo iskustvo i kada sam "izasao" pokusao sam da vidim svoje telo na krevetu i automatski se vratio nazad, kroz vibracije i sve po redu. Ima tu raznih caka i bitno je truditi se, truditi se i pokusavati sve i svasta da bi se uvidela razna stanja koja se srecu u tim fazama. Ako neko ima konkretnih problema neka kaze pa da pokusamo svi zajedno da ih resimo. Moj najveci je taj sto su stanja u kojima se nadjem za vreme projekcije toliko van dodira sa ovim "budnim" da jednostavno nemogu da zapamtim. Nepostoje reci, ni slike, ni osecanja u mom "budnom" kojima bih mogao uporediti tako da se jednostavno desi "click out" i ostane sa one strane.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Da dodam jos i to da su moguce i grupne projekcije, gde bi se dvoje ili vise ljudi (nebitna lokacija i udaljenost) "naslo" u astralu i imali zajednicke "avanture" pa posle sve to lepo potvrdili, recimo, preko mejla. Mnogi to i rade...
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
Pa, ja verujem da su stvari kao sto su astralna projekcija moguce, mislim, nemam nekih SVESNIH neverica u vezi sa tim.. Medjutim, sta se krije ispod slojeva svesti, mogu samo da nagadjam, nazalost .. :/

Nego, hteo sam da vas pitam za misljenje u vezi jednog problema koji imam. I tice se opustanja tela.. Cesto mi se desi da me neka nelagoda u telu, pogotovo u nogama, prosto tera da ih pomerim, i retko kad sam dovoljno opusten da mogu da upadnem u trans bez tih problemcica... Veoma bih cenio kad bi neko imao da mi preporuci neku tehniku za opustanje, ili bilo koji postupak koji vam pomaze da se opustite i uklonite misicnu tenziju.

Hvala Dzibo, bas mi je drago sto je neko pokrenuo ovakvu temu :)
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Kakav je to OBE osjećaj,može ga neko opisat,znam po samoj riječi kao da si izvan tijela,jer ne znam dal je to to što sse meni dogodilo par puta,išo sam spavat i dok sam onako ležo na krevetu i tonuo u san,mozak mi je spavo,a tijelo kao da je bilo još budno nekako,ne znam kako opisat...kako se to može postići...dal je to to...što se u biti dobija tim osjećajem,jel to ovako samo za foru il ima tu više...hvala....

:hippy:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Alf

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Misticni, sto se tice tvog problema sa opustanjem.
Mislim da je glavna caka u tome da se skrene paznja sa tih desavanja. ako praktikujes energetsko budjenje tela, radi prvo to ili odvojeno. Zatim, pokusaj se u celosti prepustiti mislima koje ti prolaze kroz "glavu". Kreni neobavezno, sta god ti padne na pamet, nemoj se truditi vec bilo sta od svakodnevnih misli. I ako krenes u san vrati se u fokus, to jest koncentrisi se na to da zelis postici projekciju. Onda se opet opusti. Samim tim sto se koncetrises na energetski deo budjenja tela naprezes mentalni na fokus na fizicko telo, neposredno. Ako si umoran tesko da ces uspeti jer je za ovo potrebno vise vremena (20, 30min.). Nakon tog vremena tvoje fizicko telo bi trebalo da se opusti dovoljno da ne utice na dalji tok vezbe. Zatim radi kontrolu misli, odnosno zaustaviti um, takozvani monkey mind (interni dijalog). Kada postanes uspesan u tome, bices na korak od svesne projekcije. To je najbitniji deo vezbe. jer to je kormilo koje ce te usmeriti ne stranu koju zelis (misli). Kada zaustavis misli na , recimo, 5 min. (znam, puno vezbe je potrebno) proces ce sam krenuti i dovoljno je da mu das "komandu" o zeljenom pravcu.
Zaustavljane misli bi trebalo vezbati vise puta dnevno, ne samo tada. Kad god imas vremena, jer nepostoji bitnija stvar koju bi imao za raditi od te. Moje misljenje, naravno.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Choki123
osecaj je tesko za opisati. Postoji vise tela koje su "u tebi", recimo to tako. Prvo fizicko, zatim astralno, pa mentalno, pa tako dalje, nebih o dalje jer licno neznam, nisam iskusio, a teoretski postoje mnogo kompetentniji ljudi za to (cak i u svemu ovome ali tesko da ce se oni ukljuciti u nasu raspravu, pa smo prepusteni jedni drugima da se pomazemo). Recimo Rudolf Steiner, Robert Monroe ili Robert Bruce bi ti dali mnogo detaljan prikaz desavanja i osecaja. Ali evo recimo da ja pokusam. Kada sanjam imam osecaj kao da sam to stvarno ja, samo sto mi nije bitna bilo kakva proslost vec iskljucivo sadasnjost. I prepustam se filingu da me nosi, a ja nemam neki koncept misli vec eventualno sugestije za ovo ili ono koje su daleko od svesne kontrole. Kada si OBE ti zapravo pruzas otpor toj inerciji i nedozvoljavas da ti ponese svest sa sobom vec je kontrolises. To je sad vec tema za sebe. Ako mislis energetski osecaj, to jest filing koji ti imas za vrema dogadjaja, to se neda opisati recima. Zavisi u mnogome od stanja u kom se nalazis jer to varira prema tebi, ali osecaj je izvanredan, fantastican, to je samo radi osecaja nesto sto bi bilo vredno svog moguceg truda ulozenog, da ne govorim o dubljim implikacijama.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Izvinjavam se sto spajam postove, ali evo zaboravih da pitam nesto...
Misticni, ti si rekao da praktikujes Robert Bruce-ovu metodu za energetsko telo? hteo sam da pitam kako ide, i koliko dugo. Naravno dali ima promena i napretka?
ROX, da li vezbas svesne projekcije? I, ako je odgovor da, mozes da opises postupak?
 

Misticni Yarac

Aktivan Član
28.02.2007
61
7
0
32
dziba je napisao(la):
Misticni, ti si rekao da praktikujes Robert Bruce-ovu metodu za energetsko telo? hteo sam da pitam kako ide, i koliko dugo. Naravno dali ima promena i napretka?

Pa, vezbam nekih 4-5 meseci... Ali simultano i radim na utisavanju unutrasnjeg dijaloga i na razvoju energetskog tela.

Prilicno uspevam da kontrolisem, tj. da potiskujem svoje povrsinske misli, ali jos uvek sam daleko od blank state-a... Uvek mi nesto u spoljasnjoj sredini skrene paznju i ja potpuno zaboravim da treba da "cutim". :)

A razvoj energetskog tela mi dobro ide.. Onaj NEW sistem sto je objasnio Bruce je delotvoran skroz, i veoma je lak za praktikovanje. Samo, ponekad je tesko kontrolisati to sto on naziva "awareness hands". Ali practice makes perfect :) Uz tu njegovu metodu praktikujem Kastanedine magicne pokrete, iliti Tenzegritet. A da li napredujem ili ne, to je prilicno jasna stvar jer sam ranije imao probleme sa kao nekim osipima po telu koji se pojavi kad se iznerviram, uzbudim ili kad dodje do bilo kakvog malo jaceg stresa i emotivne reakcije,a sad kad sam krenuo da praktikujem ove tehnike, mnogo mi se poboljsalo to stanje, skoro da osipa uopste nema, i provalio sam da mogu mnogo da uticem na svoje raspolozenje ako samo pomislim da hocu da se promeni. I fizicka kondicija mi je ostala u top formi iako sam sa sportovima prestao jos pre godinu dana otprilike...

'ajde ti Dzibo malo pricaj sta vezbas, kako vezbas, koliko dugo itd.. Da vidimo malo kakav si astralni projektor =) I da, najvaznije da li su delotvorne te stvari koje praktikujes. ;)
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
dziba je napisao(la):
ROX, da li vezbas svesne projekcije? I, ako je odgovor da, mozes da opises postupak?

Nope. Vecina OBE-a mi dolazi spontano. Onda je samo rijec o tome kolko mogu odrzat to stanje, ili se pokusat odvojit jos vise.
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Trenutno mi je najveca prepreka download memorije iz astrala u fizicku svest. Kontam da je problem u tome sto sam u fizickom fokusu jako opusten i prevashodno mentalno nastrojen, a u astralu se to ipak svodi na delovanje i na direktnu razmenu. Radim na tome da priblizim jedno drugome. Nije stvar u fizickoj aktivnosti posto treniram vec 8 godina (teretana, trcanje...) stvar je u tome sto sam vise "posmatrac" nego aktivni ucesnik, ako kontas sta mislim.
Skoro sam nabavio i Gateway program od Monroa i moram priznati da sam imao pocetnickih uspeha, mada ne konstantan boljitak. Inace, to je audio stimulator, koji koristi tehniku sinhronizacije leve i desne polovine mozga... Nisam u toj teoriji toliko duboko, ali vrlo me zanima Phasing kao proces pa sam tako naisao na ovo.
Sto se tice iskustava imao sam raznih, ali tek sam na pocetku. Nemam vremena sada da opisujem detaljno, ali evo nabrojacu nekoliko. Recimo, zanimljiv je bio susret sa jodom iz star warsa (to je moja fantazija umesala prste) gde me je on uverio da sam na pravom putu (a kako da neverujem jodi?!). Znam kako zvuci i sam sam rekao wtf? Ali tako je to u astralu, podsvest kuva cudne corbice... Desilo se vec nekoliko puta da se nalazim na ulicama grada u kom zivim trenutno ali je vreme drugo, buducnost, ali ja sam ja. Imao sam u RTZ kontakte sa cudnim bicima koja su me izbezumila (keeper of the threshold) toliko da nisam neko vreme skupio hrabrosti da se upustim u nove avanture... To je bilo pre neke cetiri godine... Stvar je u tome da nevolim bas da pisem o svijim iskustvima.
Sada, uglavnom, imam mentalne projekcije, koje smatram napretkom jer su one bazirane na kompletnijem bicu od astralnog. Ali to nije cilj jer moram da ovladam fokusom 3, a to je objektivni astralni svet (za razliku od individualnog, fantazijskog). Nigde nezurim, zadovoljan sam i imam puno optimizma i inercije u pravom smeru.
Ako bude nekoga zanimalo dacu opis nekih iskustava detaljnije, ovo je nista.

Osnovna stvar je da se predje iz filozofiranja i teoretisanja u praksu. Iskustvo iz prvog lica! To je sve. Na to se svodi.
 
01.11.2007
12
0
0
34
dobro,astralna projekcija,vezhbam tek nekih 5 meseci i osetjam napretke,ali kada bi mogli da mi objasnite kakva je razlika izmadju astralne i mentalne projekcije?

p.s.brainwave generator je super program i ja pomotju njega dosta napredujem po pitanju p[rojekcije i lucidnih snova... :lol:
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Kad se mentalno "uzdižeš", sanagom uma, to je mentalna projekcija.
Nepripremljen teren za mentalnu projekciju može vodit svudi; od "pravog puta" do totalne bizarnosti. Ovisi. Pogon za ovu vrstu vježbe je um, gorivo je mašta. Direktni uticaj na našu materjalnu okolinu u ovoj stvarnosti, sa mentalnim tijelom nije moguć. To je Um koji odvojen od tijela pluta neistraženim područjima samog sebe i kolektivnog "sebe". To je Um na psihodeliku. Svrha ovog treninga je priprema za slijedeći korak: astralnu projekciju - ultimativni izlazak iz tijela. Iako već sama mentalna daje močne rezultate.
Neman iskustva sa "slučajnim" projiciranjem, osim kod "entheogenog slavlja". I slučajna je dovoljno močna,ako je uspješna, da stresne sustave vjerovanja.
Mene je fasciniralo kad sam doživija da se nas nekoliko "projiciralo" na "pripremljen teren" simultano. Zanimljivo je bilo da smo mogli "vodit" jedni druge i pomagat u savladavanju problema zvanog "otvaranje očiju". Doživljaji su bili u svojoj suštini isti, ali drukčije "doživljeni". Misija potvrđena otkrivanjem "odgovora na postavljeno pitanje" tamo di smo se isprojicirali. Tj, u "šta" smo se izprojicirali.
Koristili smo i određenu tehniku za pripremu prije samog "projiciranja". Trebalo je pripremit teren.

Ne samo projekciranje svog Uma u ...... već konkretni izlazak, to bi trebala bit astralna projekcija. Nisan doživija ništa takvo da bi moga to definirat ka astralnu projekciju. Da san bija blizu, jesan...al to ipak ostaje mentalna projekcija.

Ali ovo je samo moja vizija, sukladna "tradicionalnijim" metodama vježbanja koja se ne oslanja na modernu tehnologiju.
Jel stvarno rade ti programčići, jer mi je jako zanimljiva sva ta spika sa softwareom koji može uticat na rad mozga?
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
dziba je napisao(la):
Sada, uglavnom, imam mentalne projekcije, koje smatram napretkom jer su one bazirane na kompletnijem bicu od astralnog.

Ček malo...otkad je mentalna projekcija, koju radiš samo umom, kompliciranija i kompletnija od astralne koja je definitivno "izlazak iz tijela".
Kod astralne projekcije osoba ima mogučnost uticanja na "stvarnost". Naša stvarnost se naslanja na "stvarnost". Na astralu nema više "ljudskog vida" tako da su stvari TOČNO onake kake jesu, bez uljepšavanja koja Um dodaje u mentalnoj projekciji.
Reci, jel ti radiš mentalnu ili astralnu projekciju? Stvarno me zanima, jer mi nema smisla...Od ekipe čije si knjige preporučija, poznato mi je samo troje: Richard Bach, Carlos Castaneda i Franc Bardon.

Da nisi ti prijatelju pomiša malo Castanedanskog shamanizma sa relativno modernim kabalistima i okultistima itd?

I btw, na kakvom se to "biću" baziraju projekcije? Nekakav HGA ili entitet "više ravni" ili pak se temelji na drugom "vozilu", šta bi se kabalistički lako reklo "biće", jer te više ravni korespondiraju sa "bićima" koja čovjek ima/može koristiti a koja nisu ništa drugo nego "vozil" za pojedine "više" ravnio?
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Stvar je u tome da ja na to negledam kao prelaz, izlaz, menjanje tela ili sta god vec. Ja to vidim kao mejanje fokusa paznje. Znaci, sve vidim kao simultano u jednoj tacki, samo se menja “tacka gledanja” odnosno focus. Prema tome moze se konstruisati nekakav poredak, mada je to samo za svrhu zadovoljenja analitickog uma. Posto mi to radimo, manje vise, pokusacu da pojasnim ali unapred napominjem da je tesko objasniti nesto za sta nepostoje reci.
Recimo ovako da kazem… Opste prihvacen stav je da postoji sedam nivoa postojanja: Fizicki, astralni, mentalni, buddhic, atmic, anupadaka I ani. Za iskustvo tih nivoa potrebna su “suptilna” tela koja odgovaraju svojim nivoima. Bas kao sto ti kazes “vozilo”. To je opste prihvaceni stav, bar koliko sam ja uspeo da zakljucim. Ja sam svoje vidjenje pokusao da uskladim sa tim da bih mogao da dam neku osnovu za poredjenje.
Licno, ja to vidim kao promenu fokusa. Sada, reci sta je vise, a sta nize stvarno je nezahvalno. Meni je mantalna projekcija “napredak” jer gledam na to kao prvi nivo koji nije personalan, tj. U njemu nema obelezja ljudskog karaktera, nema vremena, prostora, vec iskljucivo osecaj koji je, bar meni, mnogo kompletniji od fizickog ili astralnog. Osecam se “blize kuci” ako razumes sta hocu da kazem.
E sad sto se tice toga sto si ti rekao za mentalnu projekciju, po meni nije to vec vise neki vid remote viewinga ili clairvoyance, mozda tako nesto, neznam ni sam. Kod mentalne proj. vise se radi o kompletnijem osecaju, dozivljaj mentalnih koncepcija.

Ekipu koju sam preporucio, vidim kao dobro stivo za nekoga ko pocinje ili nerazume tematiku o kojoj se raspravlja. Ima tu mnogo vise, ali treba poceti sa laksom literaturom pa ici dalje. Samo se otvara…
Za Castanedu neznam sta si mislio, ne bih rekao da sam pomesao ista od toga. Castaneda je pisao dosta o astralu (na svoj nacin) I kao takvog sam ga uvrstio u spisak. Ne zanima me shamanizam ni okultizam niti bilo koji drugi izam.
A softver koji sam spominjao je Monroov izum, preporucio bih da procitas njegov rad, jer je vrlo zanimljiv I dosta realistican (koliko to moze biti prihvaceno kao realno), jer I sam kaze da ga ne zanima folklor vec pokusava da gleda naucno na sve to…
Moj favorit je Frank Kepple jer se zanima za phasing (kao I ja) I dosta je prizeman.
Treba prouciti I Rudolfa Steinera, Roberta Bruca…
Dobro je, druze, da si se prikljucio temi. Ako se vec prica o svemu i svacemu trebalo bi posvetiti i malo vremena jednoj ovakvoj temi, po meni najbitnijoj.