Outdoor 09

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
moj soil: 4 litre terramagma,2-3 litre cistog gnoja(uzmem od frenda di vec 10-20 godina konji i krave obavljaju nuzdu,uvijek na isto mjesto,prejaki su) i jos par litara obicne zemlje iz vrta,cisto ovak da bude...to mi je mix za 1 biljku : )

to sve istresem na satorsko krilo dobro promijesam prvo lopatom pa onda rukama(j$$$ga)

tad iskopam rupu i sipam unutra...

peace
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
btw,gdjegod da zivis,imaces dobru zemlju ako kupis malo kupovne,napravis svoj kompost u vrtu pa mixas i to,i jos cista govna na dno da kad naraste pocupa sve vitamine : ) hehe
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
Evo neki novitet mi je stigao postom:

proud member of Cannabis Club (rizle sam dobio na poklon)



napravio sam nacrte za box koji bih slozio za 8 mjesec, pa sam htio vidjeti šta vi mislite o ovome?
koristio bih dual CFL svjetiljku i 9 ventilatora za kompjuter(10 do 15 cm2)

ovo je pogled sa strane…sa desne je ulaz a s lijeve ventovi za dovod zraka:



ovo je sa strane ulaza:




i ovo je od gore:



svaka dva kvadrata predstavljaju 10 cm,crtao sam po mjeri…

comment pls,bolje sprijecit nego lijecit

peace
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Isto ka i moj buduci grow box....samo sta cu ja pri dnu na nekih 25 cm staviti 2 venta od 92 mm a gore na drugu bocnu stranicu pri samom vrhu 2 ispuha od 120 mm...i meni ide 10 cfl lampi, a ako bude potrebe ici ce jos par njih

Nego koliko ta tvoja cfl dual ima lumena....moji ce sve skupa imati oko 15000

Btw oces oblagati box folijom ili????
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
ja cu koristiti jednu lampu:
evo opis
Tehnicki podatci: - 125W - 2700 K - cca. 8000 lumenov - mala potrošnja energije - nizka temperatura - dužima: 37cm, - promjer: 6-8cm

nadam se da ce biti ok,bar 40ak grama iz svake biljke da izvuce...

imam 4 metara milar folije kojom cu obloziti box...

blekfog,znas mozda kolika bi bila priblizna wataza 9 ventova od 120mm(kompjuterski)
 

BlekFog

Aktivan Član
27.03.2009
142
0
0
39
Kad sam uzima ove svoje negdi sam procita da jedan takvi a radi se o artic coolingu trosi negdje oko 4-5 w znaci racunaj oko 40-50 w max mislim da nece vise....

Nego ta tvoja dual lampa po mom misljenju it nece biti dovoljna, ja san za svoj prostor, isti ka tvoj skupija 15000 lumena pa su me "izasrali" kako nece dovoljno biti....mozes provati pa ako nebude islo dodas jos, ili za vegetaciju drzati nju, tih 8000 lumena pa kasnje dodati jos 8000....

E i cemu 9 ventova??:costumed-smiley-027???...ma mozes ti spiciti 9 ventova ali nemoras sve upaliti, gledaj kako ce ti se temp ponasati pa ako bude isla gore onda ukljucis jos koji i tako to, ali dobra ideja posto ljeto dolazi a vrucine su velike....GOOD LUCK:D
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
hvala na informaciji blek : )
a ventove bih prvo upalio 2 za ispuh i 2 najniza za dovod zraka,e onda kako ona raste tako palim i ostale ventove,kapis? : )

ok,back to the tema,jucer sam isao pogledati Biljanu i vidio sam da su donji listovi poceli zutiti pa sam napravio otopinu TNT (2.5 ml na 1 litru vode) i zalio sa 2,5 litara svaku biljku....
one dvije male biljke na koje nisam ni racunao izgledaju vrlo lijepo i nadam se da cu ih moc negdje pustit u cvjetanje,ako ne idu u smece : (
nazalost jos nis od slika,vec sam se izjasnio zasto,ali pokusat cu sto prije neke kvalitetne uslikat...
pozdrav svim growerima
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
hvala detroit,vidim da si novi ovdje,potrudi se citati sto vise na ovom forumu,zaista ima sve,od zabave pa do biokemije ; )
ako imas kakva pitanja,slobodno mi se javi na P.M.

Bio sam jucer u posjetu prijateljicama oko ponoc,lagano ih svijetlio s mobom i mogu vam reci da su me zaprepastile...iako ih nisam vidio mozda 3 dana,narasle su i rasirile se i vise nego sam ocekivao...pola sata sam ih vezao,sve nove grane skoro sam spustio jer su "letile" u visinu i nazalost sam im mozda priustio malo veci stres od obicnog LSTa(zbog svijetla) ; )
2 male biljcice koje su u vazama takodjer napreduju dobro,te su izbacile i razvile dosta velike i jake listove.
ovo je slika lista jedne od biljaka za koju vjerujem da vuce korijene s jamajke,jer mi je dao neki kolega i on tako kaze,pa virujen....


sada dok je ovako tmurno vrijeme ih necu posjecivati ali cim vidim da ce sunce oprziti par dana idem ih jos malo privezati i ucvrstiti,te cu ih onda sve lijepo slikati.
pozz
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
update:

2 mlade biljke(skinuo sam najvece listove i zavezao u horizontalu)nemojte kritizirat,znam da bi bilo bolje da nisam skidao lisce,al zelio sam isprobati nesto....
http://g.imagehost.org/view/0917/Photo-0043 njih dve cuvam u slucaju pojavljivanja mudonja u jednom od ova dva slucaja :

jos slika: i ova grana na ovoj slici ne izgleda ni priblizno debelo i cvrsto kao sto zapravo jest

uzivajte u novim slikama,do slusanja ; )
 

AFGHAN

Aktivan Član
08.04.2009
59
2
0
35
vidim da su ti listovi na nekim mjestima malo grickani od gusjenice ili nekog drugog insekta, pošpricaj malo da ne bi bilo gore
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
1 glavica cesnjaka i 1 mala zlicica crvene paprike u prahu utopljeno u 1 litru vode i odstojalo 24 sata,bi bio ok takav insekticid?
bedak je jer necu moc,niti mi se neda svakih 3 dana spricat sa time okolo biljaka,al svejedno par puta mogu....
savjeti za insekticid?stavio bih i divlju koprivu,al neznam di da trazim nit kako izgleda
 

AFGHAN

Aktivan Član
08.04.2009
59
2
0
35
najbolji, tjera insekte, a ne smeta biljci, prirodno je najbolje

Stabljika je četverokutna, listovi su prekriveni sitnim žarnim dlačicama, a cvjetovi su sitni i zelene boje. raste posvuda
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
ok,znaci,stavio sam pola glavice cesnjaka,jednu veliku zlicu crvene paprike u prahu i ovu biljku sam uronio u tu bocu,te zacepio svezajedno

sutra predvecer idem prvi puta prskati ovime,i nastojati cu bar jednom tjedno od sada da spricam...
malo sam gledao za te dobre biljke koje tjeraju insekte,pa sam mislio sljedeci put opet uzet cesnjak i pariku,koprivu,ali i lavandu,mentu i ruzmarin te sve to dobro istuci u nekoj zdjeli da pusti sokove pa onda stavit u vodu preko noci da se upije
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
E, zbilja prekrasno! Pratim te i držim fige! Ti si tak skroman kad govoriš o potencijalnoj gramaži koju očekuješ..biće toga, radiš outdoor, šta ti je!? Tolko po biljci, dobro je reko Greenpower1! Nemoj biti tako skroman, e, svaka ti dala na mixanju zemlje s govancima, hehehe!!! Ludilo! Baš voliš to, a? Growat :), i ja isto, hehe! Nego, muči me jedna stvar, čitala sam sve, koje je sjeme!? Iz paketića ili? Možda nisam vidla, sorry ak je već napisano. Jel imaš bar jednu biljku fem.? Da ne bi bio peh pa dobiš 4 dečkića..!? Ne želim ti to!
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
bez brige highty,ova jedna velika je obicno sjeme iz petice ful dobrih vrhova.
druga je sjeme koje sam dobio od frenda,navodno s jamajke da potjece,
a ove 2 male su fem kaya(od n""vane) koje sam zapoceo malo kasnije...

ako obje velike budu zenke onda cu kayu stavit negdje uza zid i pokusat je odrzat sto nizom,a u slucaju da je neka od velikih muska,ide pod noz i u ormar,te na njeno mjesto dolazi jedna od kaya...
nadam se da sam sve ok napisao,mozda mrvicu zbunjujuce ; )


pozdrav:bis::bis::sun2: