OUTDOOR 2010+INDOOR 2010/11(speed devil +auto pyramid)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
pozz!!! evo ga nakon par dana javljam se sa lošim:eek:hno: i dobrim vjestima:icon_lol:!
:eek:hno: aitopyramid ošla u k....c! nemam pojma šta je, jer od kako je izašla iz zemlje 02.12.2010. nije opće napredovala, ni listovi, ništa!
:icon_lol: speed devil napreduje, i njemu je 4.dan od kad je izbio iz površine
pc080180.jpg

jučer navečer na klijanje stavljen critical:

CRITICAL
critical.jpg
mmmmmmmmm:icon_lol:

Critical Mass x Brazilian x South Indian, large and branched plant with great bud production.

Highlights its adaptation to all types of substrates and methods of cultivation. Indoors it is advisable to give a maximum of 10 days of growth to avoid a final size too big.

The outdoor crop is generous and rapid, producing plants with many branches and lots of buds. The use of tutors is essential in some cases so that the branches do not bend at the end of flowering under its own weight.

Genetics: Mostly Indica
Indoor Height: 60 to 90 cm
Outdoor height: 2 to 3 m
Yield: 350 - 450 gr./m2
THC: 16%
Indoor Flowering: 7 - 8 weeks
Outdoor harvest: early October.

-novi box dim. širina 65cm, dubina 35cm, visina 165cm se priprema, za moje potrebe, dvije fine sortne biljoze, ako bi sve bilo ok svaka 2-3 mj. a kasnije kad sve( klonovi, box stari za veg. fazu, novi za cvjet.) profunkcionira i kraće, trebalo biti čist dost:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
-mislio sam stavljat hps 125W ili 250W, vaše mišljenje?
-gdje nać jeb...u crno-bijelu foliju? mislim da će mat bijeli sprej radit!
-critcal ide u tera magmu, jučer kupljena, jer ovaj mix prošlogodišnje composane( palme, cvjetaj. bilje) i tera brill mi nije najsigurniji zbog krepavanja autopyramide!
pozdrav
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
e da, u box stavljena kamerica (žena predložila još prošle god.) tako da je sad pod budnim okom velikog boba:icon_lol:
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozz!
Vidim da te muci di nabaviti cb foliju...ako si iz Zg-a...tesko da ces negdje nabaviti...proseci do boje i lakova i pogledaj sta tamo ima...mozda ti nesto pomogne(imaju raznih samoljepljivih folija koje mozes perfektno iskoristiti u ormaru..imas stolnjaka isto-pvc..ja sam se snaso kod njih u vezi toga)...Ustvari...ako si iz Hrv....javi mi na PM pa cu ja tebi di da ju nabavis...sretno u izradi novog boxa
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
-stvari se mjenjaju iz sekunde u sekundu! imamo u planu ipak drugi box dim. širinaXdubinaXvisina=90cmX60cmX140cm
-e sad hps ide sigurno, al dal će biti 250W ili 400W sa cooltube-om svakako zbog visine, vidjet ćemo, preporuke uvjek dobrodošle (makar, najvjerojatnije budem odigro po svom:icon_lol:)
-šta se tiče folije ok, hvala, nego sam sad novi šta se tiče hps grow-a, ventilacije itd. pa će biti čitanja, a bilo bi lijepo i čut nešto pametno od starih iskusnjara sa hps_m bar za početak :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
pozz do skoro, možda već za par sati sa nečim novim :icon_lol:
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Nije na meni da sudim dal sam iskusnjara..al da sam star..jesam:sick:
Enivej 400w ako potrosnja nije problem.Islo bi to solidno i s 250w dok bi a sa 400 podivljale:watchplant:TO se trazi!
Svojevremeno sam gajio u boxsu slicnih dimenzija sa 400w hps bez CT-a.Vazno je samo imati dobar(jak) i vent izmedju lampe i vrhova i dobar ispuh.Cak bi rekao da 400w hps grije manje od 250-ice,gledajuci omjer,watt - celzijus.
250w hps grije gotovo isto kao 250w cfl ,tako da tebi 400w u CT izvedbi nije problem.:vb_wave:

Ocekuje se demant Kolumba sa tabelicom:icon_lol:
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Vanzemaljac je napisao(la):
Nije na meni da sudim dal sam iskusnjara..al da sam star..jesam:sick:
Enivej 400w ako potrosnja nije problem.Islo bi to solidno i s 250w dok bi a sa 400 podivljale:watchplant:TO se trazi!
Svojevremeno sam gajio u boxsu slicnih dimenzija sa 400w hps bez CT-a.Vazno je samo imati dobar(jak) i vent izmedju lampe i vrhova i dobar ispuh.Cak bi rekao da 400w hps grije manje od 250-ice,gledajuci omjer,watt - celzijus.
250w hps grije gotovo isto kao 250w cfl ,tako da tebi 400w u CT izvedbi nije problem.:vb_wave:

Ocekuje se demant Kolumba sa tabelicom:icon_lol:


Da! tako će i biti! Počelo se radit na tome:icon_lol:!
Jučer navečer critical prebačen u teglu od 8L mixa tera magme, pijeska i stiropora ali svega jako malo pošto sam radio i sa samom zemljom i bilo je ok . Speed devil lijepo i zdravo izgleda, osim laganih smeđih rubnih djelića prvih 2 listića. Mada mislim da je to do nekog meni nepoznatog razloga, koji je i usmrtio autopyramid pošto sam naveo da sam se malo kockao sa zemljom, jer je prošlogodišnja:eek:hno:! MAJMUN:ludaci_lol: Prati se već nekima poznatim okom sokolovim:watchplant:, pa ako će se i malo zajeb...t, odma dobija flushing sa 50L bunarske vode spuštene na 6,5 sa laganim dodatkom peroksida, pa ti sad daj:sick::eek:hno::2flip::icon_lol:
NEBU MENE NIKO :bananabang:! Malo zaje....ije nikom ne škodi:icon_lol: Aj bacit ću slikicu, dvije kad mi se bat. napune. Pozdrav
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
dje su slike??:eek:hno:


Vidjeh da ti ventilacija predstavlja problem a nije,samo sljedis logiku nema puno matematike.

Da ti napomenem,bitna stvar je znati da protok zraka tj. temperatura u boxs-u ovisi dosta o popunjenosti istog.Dupke pun box se naravno puno vise grije od polupraznog.Ako bi isao s PC ventovima preporucujem ti one vece12cm vise njih dobro(logicno)rasporedjenjih.Naravno bolje bi bilo jace(vece) ventove ali tad gubis na prostoru za grow.
Po meni za tebe je najbolja varijanta vise manjih(sto jach-protok) dobro rasporedjenih ventova na zidovima boxsa za mjesanje s tim da1-2 malko duvaju i po ct-u,te 1-2 ista za dovod.Za hladnjenje ct-a sto jace-bolje,gledaj da cjev buda mlaka i to je to.

Da imam aparat(imam al u banani)sliko bi moju skalameriju .Mog da posudim,ako te zanima kako je to kod mene rjeseno.Ako ne,nikom nist(lakse meni).:icon_lol:
Pozdrav
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
a mogao bi stvarno vanzemaljce da okacis koju sliku jer od slova se necemo leba najesti:icon_lol:
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Teglica_Unka je napisao(la):
a mogao bi stvarno vanzemaljce da okacis koju sliku jer od slova se necemo leba najesti:icon_lol:
:signs053:
vot ever:icon_lol: evo par slikica od danas:

pc120180.jpg

speedy 7.DAN


pc120181.jpg

critical danas izbio iz zemlje


pc120184.jpg

donja temp. je temp. boxa (25.3C), a gornja vanjska (oko 19C)


pc120185.jpg

temp. u boxu-u (22.7) mjerena sondom kod same stabljike na zemlji


pc120187.jpg

slikica boxića, sve lampe palim kad se critical malo digne, da ga ne spržimo, vlaga 45%


Šta se tiče novog boxa definitivno je odabrana hps 400w, sa cool tubeom, a šta se tiče ventilacije malo ćemo još prošvrljat, čak sam gledao da kupim u growshopu 2 ventilatora (1 za upuh, 1 ispuh), protok oko 100m3/h. temp. vanjskog prostora gdje će biti box je 17-20C

Pozdrav do skora:icon_lol:
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Ako imas lovu ti ventovi su najbolja(najlaksa)opcija,ako si tanak potrazi(npr.ebay-nadje se jeftino,ili radnja preko puta)"slimline"ventove za kupatilo.
Odrezi im kapu(resetku)i dobices iste k****c za vise nego upola manje love .Nisam100%sigaran al i protok im je tu negdje isti oko100m3/h.

Inace fino to sve izgleda sve 5 samo pici:family1:

@Teglica nema u pravu si.Imam kameru,ali nemam volju trenutno.Stavicu poslje u galeriju ili negdje da nekvarim covjeku dnevnik.

Pozdrav
 
06.06.2010
43
1
0
37
Ej,nemoj slikat svoje prste jer će vidit da si bijelac pa si naj...Zezam zekam...Bravo lik,svaka čast!!!
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Sve rješeno:icon_lol::icon_lol::icon_lol: Taman imam vremena da si posložim box i to on lagano, jutarnja kavica, pljugica, muzikica (bob marley, gego, tbf , itd.) Trenutni box mi je odličan za vege fazu, a kad ga sklepam, bacam ih u novi. Šta se tiče ventilatora uzeta su dva cijevna pošto ću ih složit direktno na cool-tube + mislim dva pc vent. stavit još dodatno samo za usis (dole) i isis (gore). Uglavnom, za sad sve ok, a kad bude nešto novo, odma javljam:icon_lol:
@vladozen ma bjelac moj kur..c, to ti ja imam Vitiligo (kožna bolest) koju je imo i majkel đekson, ustvari crnac, po kiti se sve vidi koje rase, ak me kužiš, ne?:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Evo samo mali apdejt, sve ok, prezadovoljan kako sam box preselio na drugo mjesto (ventilacija ful a temp. odlična. Neki mali početni problemčići ostavili su traga na speedy-ju, ali je tako i ostalo samo na tim prvima. Držati ću još tjedan dana na 19/5 režimu ( neka moja ideja pošto su se biljkice najbolje pokazale na 18/6 a na stranicama i forumima pišu da je 20/4 za speed devil-a opet najbolje, ja odabro 19/5) , a onda bacam na cvj. 12/12. Pošto mi je speedy autoflowering i njemu bi najbolje odgovaralo da ovako ostane, razmišljam da samo criticala vadim van u mrak, a speeddy-ja ostavim. Neki tamni prostor( ormar ili tako nešto), al nema ventilacije. A opet ako ga i bacim na 12/12 bit će samo manji urod brijem, a critical me posebno zanima. Vidjet ćemo kolko će mi se dat zamarat s tim.

pc170185.jpg

speedy 12. dan

pc170184.jpg

critical 5. dan

pc170183.jpg

desna temp. je temp. sonde kod same bilke lijeve u boxu(najviša temp. boxa)

pc170182.jpg

donja temp. je temp. boxa i vlaga koja se kreće od 35%-45%

pc170186.jpg

i skupna.

Pozdrav:icon_lol:
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Dobro napreduju...sam teraj:)...Dobra je to idea,al kak si sam reko,bus vidio oce li ti se dati zahebavat....ja sam odusto od toga(iako im nebi bilo problema prenociti di nema venta,tak da to ne bere brige)tako da sam odlucio gnomo auto puknut 12/12 zajedno s ostalima,bice manje jbg..al tak je.(drago mi je da si narucio,javi onda kak je proslo...da ljudi znaju)Sretno!:)
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Pozdrav, samo javljam kako sam se jučer skoro sam sje..o i to skroz:ludaci_lol:. dal je neko čuo za jeb... ne ufo led lampe? wtf? sve kao super, 90w radi bolje nego hps 400w, i fakat usporedbe ono praćene kamerama, youtube klipovi, nema temp. problema, startera, prigušniaca, ventil., sve predobro zvuči! već sam bio na e-bayu i vrag ne da mira! našao pun ku...c klipovi di ljudi totalno pljuju po lampama jer ne razvija nikakve hedove! bježite od tog sr...nja:eek:hno:, ako je neko razmišljao. ako neko ima drugačija saznanja, neka javi. ja uglavnom ostajem pri hps 400W + cooltube opciji:sun2:
Inače, biljkice napreduju lijepo, a slike kaćim svakih par dana da se vidi malo bolji napredak
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Pozdrav, e kod nekih je Djed Božičnjak malo uranio, na šta se naravno ne bunim:icon_lol:,pa Sretan mi Božić, a vama ćemo naravno čestitat kad za to dođe vrijeme.

KOMPLET SYLVANIA HPS 400W, COOLTUBE, REFLEKTOR, 2x VENT.(cijevni 120mm, 2550rpm, 38db, 150m3/h), 2M IZOLACIONE CIJEVI, DIAMOND FOLIJA, HESI KOMPLET
pc220213.jpg

Deda je bio velikodušan:icon_lol:

SPEEDY 16.DAN
pc210191.jpg
pc210207.jpg
pc210196.jpg

vani, u box-u , izbliza

CRITICAL 9.DAN
pc210192.jpg
pc210206.jpg

vani, u box-u

SKUPNA
pc210211.jpg

ubačen dodatni vent(120mm)

Pozdrav do skora:icon_lol:
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Hehe,ajde super,bas mi je drago!(ja se svaki put razveselim takvim stvarima koda ja sebi box slazem:))..samo teraj naprijed i sretno pri slaganju...obavjestavat ces nas,ne sumnjam:)



Edit-thx na rep+....ma bitno je da je doslo i da je sve ok,da si zadovoljan(vidio sam tamo post u "narucivanju menki")
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Pozdrav, i Sreatan Božić svima:icon_lol:
Ajmo pošto nas par dana nije bilo, malo bio zatrpan raspored, pa da apdejtamo par slikica.
Speedy je pokazao pol:costumed-smiley-027.
Prije 3 dana zalivene vodom ph6.5, i 1/3 doze super vita, powerzyme, i root complex_om, danas ću speedy-a zaliti sa 1/3 doze tnt-a (pročitao na dosta foruma da je autofloweringe najbolje samo jednom zagnojiti u veg., pošto imaju kratku veg. 2-3 t.j) i to u 1. tj. cvjetanja, a critical ću zaliti samo vodom. Mogu samo reći da su odlično odreagirale na hesi mix, pa pogledajte

SPEEDY 3 TJEDNA
pc260001s.jpg


CRITICAL 2 TJEDNA
pc260003t.jpg


SKUPNA
pc260006.jpg


Pošto budem imao dosta mjesta u novom boxu, a imam te dvije biljkice, od koje je speedy autoflowering, već je pustio pistile a na 19/5 je režim cijelo vrijeme i neće biti baš velik, mislim criticala držat malo duže u veg. od preporučenog( 10 dana), i ići na topping, da dobijem na širini, i ćim više masnih hedova:icon_lol:. Vidjet ćemo, al zasigurno ga ostavljam još par dana u veg. pa mqakar malo i lst treninzi, a i speedy-u paše :sun2:
POZDRAV
 
09.12.2010
15
0
0
45
toping na 12/12?mislim da ce ti svi preporucit toping u vege fazi tj da je produzis ako mislis topat....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.