Outdoor 2012 by MetalManiac (trostruko veselje)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
došlo vrijeme da i ja otvorim svoj dnevnik... :banana:

vjerujem da ima dosta takvih koji čekaju da se otvori poneki outdoor uz sve silne indoor grow-ove pa eto da ja malo popravim prosjek.

da počnemo od sjemena, za one koji još ne znaju:

3x Think Different autofem (Dutch Passion) http://imageshack.us/photo/my-images/85/imag0265r.jpg/
3x Skunk #11 fem (Dutch Passion)
10x Satori (Mandala Seeds) http://img594.imageshack.us/img594/7865/imag0263w.jpg

zemlja je ponovo šumska, ovaj puta pomiješana sa muljem (riječni nanosi) u omjeru 1:1, rupe su otprilike 30x30x30
automatici nisu u zemlji nego nego u kantama zato da ih mogu pomicati po potrebi i da ih mogu na kraju lakše flushati.

sjeme je stavljeno na klijanje direkt u zemlju 13.4, znači na petak 13. ali to mene ne muči jer nisam praznovjeran.
danas sam išao pogledati i isklijala su 2 skunka, 2 automatika i 6 ili 7 satorija, znači još moraju 4 biljke isklijati i onda bi to bilo to (iako ne očekujem 100% klijavost, bilo bi lijepo da me iznenade)

naravno, slika još nema jer nema potrebe, svi znate kako izgleda biljčica stara 1 ili 2 dana (isklijale su jučer ili danas jer je konačno bilo sunčano i toplije)

sve biljke su zasad pokrivene plastičnim bocama i tako će biti sve dok budu imale mjesta ispod...

u pripremi su Valentin gnojivo za vegetaciju i crvena Plantela (sve od prošle sezone) no oni još dugo neće trebati (barem 20 dana, dok automatik ne procvjeta)...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Big L

Casper Hero

Banned
Banovan
20.01.2012
171
37
0
46
metalmaniac je napisao(la):
8.gif
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
metalmaniac je napisao(la):
... zemlja je ponovo šumska, ovaj puta pomiješana sa muljem (riječni nanosi) u omjeru 1:1, rupe su otprilike 30x30x30 ...

sretno druze, nego u kojoj je ovo funkciji, da duze zadrzava vlaznost il' je nesto drugo u pitanju
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
seed mulje je jako hranjivo zemljiste,al je omjer jedan prema jedan jak ne zato sto ce biti jako nego zato sto ce zmelja biti losa nece imati vzaduha probaj to nekako provetrati jer ces kasnije imati problema, sto se tice 30x30x30 to nije dovoljno duboko al je mulja dovoljno do kraja , nemors gnojiti,,, to organik mulje je jako cudno ono nedaje maximum al zato daje dosta godina hranjivih materija. NPR k.d bi samo slavola doado tokom gajenja bilo bi dosta posto taj mulj nece imati dosta bakterija da ti hrani biljku al iako ne dodas nista bice to ok... al nece to biti to tako da na tebi je ovo cu da pratim ja sam jednom radio sa muljomiz kanala dunav tisa dunav i imao sam odlicne rezultate al nisam do kraj dogurao ... al sam imao jako lepe biljke dok mi ovce nisu pojele :)

ako biu mogao st vise slika da stavis bio bi ti zahvalan...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
PowerSeed je napisao(la):
sretno druze, nego u kojoj je ovo funkciji, da duze zadrzava vlaznost il' je nesto drugo u pitanju

nije to baš onaj pravi mulj, kao pijesak, to je materijal koji rijeka nanese, znači raspadnuto lišće, dio zemlje koja već duže stoji i gdje se lišće potpuno raspalo (praktički čisti humus)...

stavio sam je zato jer je vrlo rahla i mekana za razliku od šumske koja se voli jako zagaziti, ne napravi se kora kao beton kod zalijevanja pa je to odma jedan problem manje...

s druge strane, šumska zemlja ima odličan pH, to sam shvatio lani jer nisam apsolutno nikakvih problema imao s lišćem (osim kad sam ih jednom pregnojio) tako da bi ovo trebala biti jako dobra kombinacija kad već nemam kupljenu zemlju...

EDIT:

išao sam danas ponovo provjeriti je li štogod izašlo.

trenutno brojčano stanje je ovakvo:

sva tri automatika su proklijala
dva od tri skunka (treći najvjerojatnije ni neće jer je sjemenka bila malo nagnječena)
osam od 10 satorija

znači sveukupno 13/16 biljaka što je za mene odličan omjer klijavosti...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Dobio si rep radi lijepog predstavljanja ali najviše zbog odabira sorte, ovaj Think Different čekam odkad je izašao da ga netko stavi na forum i eto ti si prvi, a još uz to je i 10 komada Satorija, tako da, respect od mene...

:thumb:

Želim ti puno sreće da te posluži vrijeme i da nitko osim tebe ne vidi te biljke...

:)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
hehe, hvala Big L!

hvala i tebi i svima na lijepim željama!

jedva čekam da prestane ovo kišovito i tmurno vrijeme i da zasja pravo proljetno sunce da biljke krenu rasti...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
nisam se dugo javljao, biljke napreduju polako ali sigurno...

još je par biljaka isklijalo pa trenutna situacija izgleda ovako:

3/3 think different
2/3 skunk#11 (treća je moja krivnja jer sam slučajno nagnječio sjemenku)
10/10 satori (svaka čast Mandali na odličnoj klijavosti njihovog sjemena!)

biljke su stare od 2-8 dana, neke već imaju prvi par listova, neke već dobivaju drugi, a imam i jednog satorija koji će bit TRI-nešto (ima 3 lista umjesto 2) :D

slike najvjerojatnije sutra!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
powerseed, tako izgledaju mali satorići kad izađu, svi su crveni (al nemaju svi po 3 listića...) :icon_biggrin: