Outdoor 2012

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.321
27.250
1.098
Trøndelag
Evo i ja sam se napokon odlucio na sadnju posto mi je dojadilo da stalno trazim robu po gradu, i to cesto upitne kvalitete.
Sjemenke sam dobio od prijatelja,koje su vrste ne znam,neka bude domacica. Sjemenke sam stavio u casu vode i vec nakon jednog dana
sjeme je proklijalo,nakon toga sam ih stavio u zemlju za cvijece. Posto jos nemam opreme za indoor,biljke mi stoje na prozoru i balkonu,od
jutra pa do nekih 4 popodne stoji na juznoj strani,a poslije na zapadnoj na balkonu da uhvati jos ono malo sunca prije mraka.Mjesto gdje cu
posaditi biljke sam danas ocistio i pripremio,znaci iskopao sam rupe 40x40cm i dubine 70ak cm,na dno sam stavio oko 10 cm pijeska da zadrzava
vlagu,na njega sloj zemlje pa sloj suhog stajskog dubriva oko 5 cm i sve to zasuo sa zemljom (5 komada).Evo i koja fotka da vidite kako izgledaju

nakon 5 dana

2735dana6.jpg
2735dana5-1.jpg


nakon 7 dana

7dan4.jpg


7dan3-1.jpg



toliko za sada,kako budu napredovale tako cu i ja postavljati nove slike,imam 5 biljki valjda bude nesto od njih :)
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.321
27.250
1.098
Trøndelag
hvala svima,
@Gedza dobra je zemlja koristim je i za sadnice za plastenike,svejedno nece biti dugo u njoj posto ide van
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.321
27.250
1.098
Trøndelag
to me je kolega savjetovao,on je grower skoro 30god,pokazivao mi je slike,stabljike debljine case od jogurta :)
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Pijesak ti sluzi za drenažu zemlje ali najbolji ti je perlit iliti vermikulit za bolji razvoj korijena.Pijesak ti jako isušuje vlagu u zemlji jer je kupi...Stajsko đubrivo je prirodno i tu nećeš pogriješit samo pazi da nema neki ostataka od naranđi jer sadrže negrute.Imaš jeftino gnojivo Plantela list za vegu i jedno je od najbolji na Balkanu a košta tridesetak kuna pa si možeš i to uzet samo što nije organsko.Neka imaš sreće pa da što više sunca dođe da okusiš pravi outdoor..Samo se čuvaj tuđi očiju jer svagdje ih ima....Pa da ne bi u :lock:zbog prirodnog lijeka.Samo naprijed....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Domaja the best je napisao(la):
Pijesak ti sluzi za drenažu zemlje ali najbolji ti je perlit iliti vermikulit za bolji razvoj korijena.Pijesak ti jako isušuje vlagu u zemlji jer je kupi...

perlit i vermikulit nisu isto i nije im ista funkcija (perlit zadrzava vodu, vermikulit povecava rastresitost) a mislim da pesak pre zadrzava vlagu u zemlji jer je kupi nego sto "isušuje vlagu u zemlji jer je kupi" tj. ako uzmes 5L teramagme u jednu posudu i npr. 4L teramagme + 1L peska u drugu, duze ce biti vlazna ona sa peskom, tj. redje treba da zalivas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gagaZGB

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.321
27.250
1.098
Trøndelag
vise necu dodavati dubriva samo ovaj stajski sto je u zemlji,eventualno cu otopiti npk u vodi kad budem zalijevao,a sto se tice locka tu nema brige ogradeno je i daleko od znatizeljnih ociju :)
 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Moj prijatelj je sadio sa pijeskom i nije se baš oduševio ali ako misliš da je bolje onda dobro.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.321
27.250
1.098
Trøndelag
Ne mislim ni da je dobro ni lose,nego sam tako dobio savjet od frenda koji tako sadi. On kaze da mu se to najbolje pokazalo s obzirom na vrstu tla,posto je zemlja dosta porozna i jako brzo upija vlagu.Ionako sam ovo stavio za 'probu' znaci nemam nikakva ocekivanja da mora biti ne znam koliko,od ovih 5 ako bude jedna zenka ja zadovoljan i meni dosta. Sad sam vise posvecen prikupljanju materijala za box to mi je nekako zanimljivije,a i biti ce mi blize :)

---------- Post added at 17:28 ---------- Previous post was at 16:01 ----------

evo novih fotki,danas im je 9 dan fino napreduju :icon_cool:

9dan1.jpg
9dan2.jpg
9dan3.jpg
9dan4.jpg
9dan5.jpg
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
dlicno je to ako imas neki vent stavi da duva po njeima bice jos jace u stablu al ako nemas netreba :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.