Outdoor 2012

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Pozdrav svima, nova sezona je pocela, a forum je gladan outdoora.
Pa evo da predstavim projekt koji je trenutno kod mog prijatelja na balkonu jer ja nemam tih mogucnosti, no ja mu govorim kako sve treba radit. A on se doslovce zaljubio u njih cim su nikle pa sumnjam da ce biti vecih problema, dapace mislim da ce bit dosta dobro. :icon_cool:

Sada da pocnemo:
Sjeme: nepoznato
Stavljeno ih je 15 na klijanje prije negdje 2 tjedna, niklo ih je 11 sve zdrave i lijepe.
(taman 2 dana nakon sto su iznikle je pocelo ovo suncano razdoblje:sun2:)
Balkon je izlozen suncu od izlaska do zalaska, jer je okrenut prema jugu.
Biljke zaljevanje vodom iz vodovoda(imamo ok vodu tu tak da nema frke) svakih 2-3 dana, po potrebi.
Neke selimo u tegle od 20 litara kroz neko izvjesno vrijeme, a neke ce ici u vrt.
Gnojenje mislim obavljati za vrijeme cvjetanja sa cvjetalom ili tako necim, a u vegetaciji gnojivom pripravljenim od koprive.
I da, ici ce LSt na sve, a mozda cemo experimentirati sa topingom i mrežom buduci da ima dosta materijala.
Evo slike:
1.jpg
Updejti nece biti tako često, ali ce biti.
Jos je 5 biljki zasijano jucer na mjesto sa hrpom sunca, a do kojeg treba doc takvim putem da se cudim da nisam zaradio 100 krpelja.
Evo to je to za sada uzivajte. I zelim svim outdoorerima puno :sun2:, trebat ce.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero

Miovutra

Aktivan Član
29.02.2012
66
6
8
40
Sretno i posebno pazite na gamad(krpelje) moj tata je bio u vegetativnoj situaciji 3mjeseca skoro se desilo najgore tako da ne uzimaš zdravo za gotovo situaciju :heartbeat:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Bilo bi vrijeme da napravim jedan mali updejt.:eek:vca

Ovako stvari stoje...
Biljcice malo stagniraju trenutno zbog oblacnog vremena, ali dolazi sunce kroz par dana pa nista zato.
Danas navecer su presadjenje u vece posude, ~2 litre dok ne pripremimo tegle od 20L i zemlju.
u ovima ce bit jos negdje 2 tjedna, ne znam kolko je dobro presadjivati 2 puta, al tak je isaplo.
Kad krene sunce krenut cemo i sa LST-jem, a nesto kasnije i sa topingom.
Taman kad se malo oporave od prasađivanja. Ili cemo pricekat jos tih 2 tjedna vece kante pa onda,
vidit cemo, mislim da bi to cak moglo bit i bolje.

Eto, to je to za sad, a sad idu slike:
IMAG0328.jpg



Od 5 biljaka spomenutih u prvom postu( one koje su na sajtu ) niknula je samo jedna, no tamo
sam bio zadnji put prije tjedan dana, pa se nadam da je izasla jos koja.
Padala je kisa pa necu ic jos sigurno 5 dana.

Puno
:sun2: vam zelim, savjeti i kritike dobrodosli.
 

Prilozi

  • IMAG0326.jpg
    IMAG0326.jpg
    208,4 KB · Pregleda: 31
  • IMAG0327.jpg
    IMAG0327.jpg
    202,8 KB · Pregleda: 25

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Bok, evo doslo je do prvih problema. Moze netko pomoci hitno, dok se jos daju spasiti?
Nisu gnojene, korjen nije dobio ni sekunde svjetla, zalivane redovito, a opet ne previse.
Saksije su im dovoljno velike... Znaci 4 biljke od 11 izgleda ovako. prvo je bila samo jedna sad jos 3.
Da nije mozda PH vode?
Pomagajte molim vas !
HITNO

Screenshot by Lightshot
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
nemam pojma što bi to bilo...

i meni se desilo sranje, 2 od 3 skunka su mi crkla, oko stabljike se pojavila kao neka plijesan siva i samo su se prelomile...
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Blade mi je pomogao preko PM.. flushat cu kako mi je i rekao sa vodom iz bunara, i onda za 2-3 dana dodat pola doze gnojiva.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Pozdrav, otiso sam danas do sajta nakon dugo vremena, ove na balkonu se fino oporavljaju, dobile su dozu gnojiva i ide na bolje.
Naime, primjetio sam na ovoj biljci na sajtu da ima male rupice po liscu, evo slike, pa pomagajte. negdje sam procitao da je to nedostatak kalija:icon_question:

[url]http://prntscr.com/9pka3
[/URL]

P.S. zasto ne mogu postat slike na standardni nacin, prije sam mogao, sad kad dodje uploud do kraja kraj slike mi se pojavi crveni usklicnik :icon_evil:
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
nemozes postat slike jer si premasio upload na forumu, imas pod opcijama na tvom profilu, koje slike si uploadao i kolike velicine, ali mozes tako slike postat preko tih upload image stranica...
za ove rupice, nevjerujem da je nedostatak kalija ili bilo cega... mislim da ti neke bube jedu to... napravi si kupku od koprive i pospricaj ih s tim, ako to ne pomogne, imas sigurno za kupit neki organski sprej protiv stetocina, pa mozes i s tim probat :) sretno dalje! :)

peace out !
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
@rockerboy-nije ti to nedostatak niti visak nekog nutrijenta ili mikroelementa, tebe muce nametnici koji vole papat tvoje biljke......

....prvo bi preporucio neku bio kupku kako kaze DJ, a ako ne pomogne onda bi dobro razmislio s kakvom cu kemijom spricat biljke i dali uopce zelis kemiju na biljkama koje ces ti kasnije pusit........

.....a kako se pripremaju i koriste bio pesticidi mozes procitat ovdje.........
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Hvala na odgovorima. Napravit cu od koprive, pa pospricat. nadam se da ju nece cijelu pojest jer ne planiram ic tamo sljedecih par dana.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Pozdrav, evo da napravim mali update.
Neke su riknule zbog razlicitih stvari, ostalo ih je jos nekoliko evo slika ovih najboljih:
http://prntscr.com/anse1
http://prntscr.com/ansfw
http://prntscr.com/ansh4
Gnojene su jednom do sad, uskoro slijedi sljedece gnojenje..
Ovu koja ima zicu oko sebe je nesto iskopalo iz zemlje skroz. Vratio sam je nazad i stavio ovu željeznu
košaru oko svih biljaka.
Ove koje su zdrave cu odmah zavezati za kosaru te tako raditi LST, a ovu koja
je bila iskopana cu privezati kad se oporavi. (izgleda mi kao da ce se uspjet izvuc..)

To je to za sad, zelim svima puno :sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.